Loading

Ubytovanie v okrese Revúca

(2 objekty)

Apartmány Planina Predná Hora

Muráň, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (RA 9,4 km vzdušne)
Útulné ubytovanie v nádhernej prírode!

APARTMÁN***REVÚCA

Revúca, v obci / v meste, v centre mesta (RA 0,3 km vzdušne)
REVÚCA v pohodlí apartmánu !
1 - 2 / 2

Okres Revúca

Okres Revúca  zaujme Vás nielen históriou

Ako väčšina okresov Banskobystrického kraja, aj okres Revúca sa môže pochváliť množstvom prírodných krás a historických zaujímavostí. Tento okres susedí s okresmi Brezno, Rimavská SobotaRožňava.

Po stopách histórie sa vydáte, ak sa spolu s rodinou vyberiete objavovať zrúcaniny rozsiahleho Muránskeho hradu. Hrad, týčiaci sa na vápencovom brale Cigánka, je datovaný už v 13. storočí. Dnes na brale nájdete pozostatky veľkého paláca, rannobarokovej kaplnky, kaplnky s podzemnou kryptou i bastiónu. Výsledkom poslednej rekonštrukcie hradu je opravená hradná brána a dve vyhliadkové plošiny.

Ďalšia hradná zrúcanina z 13. storočia sa nachádza v obci Rákoš. Z pôvodne rozsiahlej stavby Hradu Rákoš dnes zostali len zvyšky obvodového muriva, paláca, strážnej budovy, strieľne a čistiarne.

Netradičnou architektonickou pamiatkou, ktorá si zaslúži Vašu pozornosť, je vysoká pec v Červeňanoch v obci Sirk. Jedna z najzachovalejších pecí svojho druhu na Slovensku je súčasťou tzv. Európskej železnej cesty. Miestna železiareň bola založená v roku 1870 a veža z lomového kameňa slúžila svojmu účelu až do roku 1903.

Priamo v centre okresu, v meste Revúca, nájdete prvé slovenské evanjelické gymnázium, ktoré vzniklo v roku 1862. Až do roku 1918 to bola jediná stredná škola, v ktorej sa vyučovalo aj maturovalo výlučne v slovenčine. Dnes sú budovy gymnázia národnou kultúrnou pamiatkou. V jednej z nich sídli múzeum venované histórii inštitúcie aj mesta. Uvidíte tu aj vzácne exponáty, medzi ktoré patrí časť matričnej knižnice či pečatidlá cechov.

Prírodné krásy, pivné kúpele a ďalšie atrakcie v okrese Revúca

Trochu oddychu nezaškodí v žiadnom ročnom období. Zaplávať si môžete v Kúpalisku Revúca. Dokonalý relax s priateľmi alebo vo dvojici Vám ponúka Rekreačný areál Predná hora. Uprostred Národného parku Muránska planina Vás čaká areál poskytujúci wellness služby na špičkovej úrovni. Samozrejmosťou je príjemné ubytovanie, kvalitná strava, posedenie v bare pri hudbe a dobrom drinku. 

Netradičný zážitok z piva Vám ponúka miestna piváreň, kde ochutnáte pivné špeciály priamo z pivného tanku. Blahodarné účinky tohto moku pocítite aj na vlastnej koži v pivnom kúpeli. Drevená kaďa, tlmené osvetlenie, príjemná hudba a skutočné čapované pivo Predná hora Vás postavia na nohy. Romantika a nerušený odpočinok môžu pokračovať v Hradnom wellness s pestrou ponukou sáun a procedúr, ako aj počas relaxačnej či regeneračnej masáže.

Rôzne typy ubytovania v okrese Revúca

Národný park Muránska planina je zárukou neopakovateľných prírodných krás a scenérií, ktoré môžete v okrese Revúca preskúmať počas turistických či cykloturistických výletov. Nájdete tu čarovné drevenice, príjemné priváty aj komfortné penzióny, v ktorých sa ubytujete počas Vašich výletov. Už Vám nič nebráni v tom, aby ste sa vydali spoznávať okolitý terén.

Je len na Vás, či sa s rodinou vyberiete po náučnom chodníku k Muránskemu hradu alebo si zvolíte trasu bez zbytočných prevýšení do sedla Javorinka. Nenáročné turistické trasy vedú aj od Červenej skaly, do Hrdzavej doliny či krásnou Martinovou dolinou. Odporúčame Vám tiež výlet na zrúcaninu Hradu Jelšava a Hradu Rákoš. Samozrejme, na výber máte viaceré trasy vyššej náročnosti, vďaka ktorým spoznáte najznámejšie miesta tohto národného parku.

Príjemná klíma, bohatá história a moderné služby cestovného ruchu sú tým najlepším predpokladom na to, aby ste si dovolenku v Revúcej a jej okolí užili, a aby ste sa do tohto regiónu radi vracali po ďalšie zážitky.