Loading

Ubytovanie v Muránskej Hute

(0 objektov + 33 objektov v okolí 25 km)

Apartmány Planina Predná Hora

Muráň (Muránska Huta 1,0 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Útulné ubytovanie v nádhernej prírode!

Privát Drevenica

Šumiac (Muránska Huta 7,2 km vzdušne), na okraji obce / mest...
Tradičná drevenica v tichom prostredí

Chata Čučoriedka v Telgarte

Telgárt (Muránska Huta 9,4 km vzdušne), v obci / v meste, pri vleku
Relax v útulnej chate s wellnessom

Horehronská kúria

Telgárt (Muránska Huta 9,7 km vzdušne), v obci / v meste
Infrasauna v cene pobytu!

Hotel Telgárt

Telgárt (Muránska Huta 9,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na okra...
POSLEDNÉ TERMÍNY V LETE - veľké skupiny

Ubytovanie U Tuláka

Telgárt (Muránska Huta 9,8 km vzdušne), v obci / v meste, pr...
Krásna dovolenka v prírode, pre rodiny

Chata Ski Telgárt 2

Telgárt (Muránska Huta 9,8 km vzdušne), v obci / v meste
SKIPASSY ZADARMO do konca sezóny!

Chata Ski Telgárt

Telgárt (Muránska Huta 9,9 km vzdušne), v obci / v meste
SKIPASSY ZADARMO!

Chalupa Zubrik Telgárt

Telgárt (Muránska Huta 9,9 km vzdušne), v obci / v meste, pri vode
Novozrekonštruovaná chalupa v N. Tatrách

Chalupa Mika

Telgárt (Muránska Huta 10,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Chalupa vhodná pre rodiny s deťmi!
1 - 33 / 33

Muránska Huta

Muránska Huta 1

Muránska Huta je považovaná za najsevernejší bod okresu RevúcaBanskobystrickom kraji. Rozprestiera sa vo východnej časti Slovenského Rudohoria neďaleko Hutnianského potoka. Prvé písomné zmienky o tejto obci siahajú až do roku 1652 kedy obec vznikla spolu so sklárskou hutou a bola súčasťou Muránskeho panstva. Obyvatelia sa živili prevažne prácou v lesoch, výrobou klincov alebo košikárstvom.

Pre dovolenkárov je Muránska Huta zaujímavá aj tým, že sa rozprestiera na okraji Národného parku Muránska Planina. Je tu množstvo turistických a cykloturistických chodníkov priamo z obce až do Národného parku. Turisti si môžu vybrať chodníky aj podľa náročnosti a vychutnať si počas túry krásnu prírodu. Nachádzajú sa tu náučné chodníky, ktoré Vám umožnia spoznať históriu tohto územia. Výlet možno absolvovať aj do jaskyne Bobočka, ktorá je súčasťou Muránskej Planiny. Je národnou prírodnou pamiatkou. V jaskyni si obzriete rozmanitú kvapľovú výzdobu. V zime je dokonca významným zimoviskom až pre 13 druhov netopierov.

Muránska Huta 2

Ak na dovolenke radi spoznávate kultúru a históriu môžete navštíviť klasicistický rímskokatolícky kostol svätého Anjela strážcu, ktorý miestny považujú za dominantu obce. Miestnou pamiatkou je aj neobarokový kaštieľ bulharského kráľa Ferdinanda I., v ktorom sa od roku 1951 nachádza zdravotnícke zariadenie. Kaštieľ je postavený v mestskej časti obce Predná Hora. Je aj loveckým zámočkom, kde si môžete pozrieť rôzne expozície múzejných exponátov kráľa Ferdinanda I. Pri kaštieli sa nachádza aj park kde sa dá príjemne oddýchnuť a vychutnať krásne prostredie. Milovníci histórie a prechádzok po prírode radi zavítajú k zrúcaninám Muránskeho hradu v Národnom parku Muránska Planina. Priamo v centre Muránskej Huty sa nachádza pamätihodnosť pomník SNP z roku 1945.

Muránska Huta 3

Miestnou atrakciou je medzi dovolenkármi obľúbený Jazdecký klub Pod Planinou, kde máte možnosť vychutnať si krásnu prírodu Národného parku priamo z chrbta koňa. Príjemne zrelaxovať sa dá aj v rekreačnom stredisku na Prednej Hore vo vitálnom svete. Nachádza sa tu široký komplex relaxačných priestorov, parné a suché kúpele či soľná jaskyňa. K dispozícii tu máte aj niekoľko bazénov kde si vychutnáte kúpanie v relaxačnom prostredí.

Počas zimnej dovolenky si priaznivci lyžovania vedia vybrať z viacerých lyžiarskych stredísk. V okolí sa ich nachádza hneď niekoľko s dobrými podmienkami na lyžovanie a s dobrou technickou vybavenosťou. Hneď v blízkosti sa nachádza Muráň Hájske, Ski Rejdová, Ski centrum Telgárt alebo stredisko Košariská.     

Muránska Huta predstavuje príjemne strávenú dovolenku aj vďaka čarovnej prírode, ktorá ju obklopuje a tiež vďaka možnostiam, ktoré obec ponúka. Môžete si tu príjemne oddýchnuť, zrekreovať a užiť si wellnes. Z dovolenky budete odchádzať plný zážitkov, novej sily a energie.