Loading

Ubytovanie v Heľpe

(3 objekty + 35 objektov v okolí 25 km)

Hotel Heľpa

Heľpa, na okraji obce / mesta, na horách
Komfortné ubytovanie s wellness službami

Zelený domček

Heľpa, na okraji obce / mesta, na horách
Domček v tichom prostredí s krbom

Apartmán PVEK

Heľpa, v obci / v meste, na horách
Vonkajšie posedenie s krbom!

Drevenica Hron

Pohorelá (Heľpa 3,6 km vzdušne), v obci / v meste
Možnosť prenajatia si aj celého objektu!

Chata Horehronie

Závadka nad Hronom (Heľpa 4,3 km vzdušne), na okraji obce...
Na okraji lesa v tichom prostredí

Chata Evka

Závadka nad Hronom (Heľpa 4,4 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemné ubytovanie v pokojnom prostredí

Chalupa Bruchač

Závadka nad Hronom (Heľpa 4,6 km vzdušne), na okraji obce...
Oddychujte u nás v zime aj v lete

Chata v Závadke nad Hronom

Závadka nad Hronom (Heľpa 4,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Pekná chalupa, WiFi, stolný tenis, bazén

Drevenica u Cifrika

Polomka (Heľpa 8,2 km vzdušne), v obci / v meste
Drevenička v krásnej prírode s wellness!

Drevenica Emilka

Polomka (Heľpa 8,3 km vzdušne), v obci / v meste, na horách
Útulná drevenica v blízkosti vleku
1 - 38 / 38

Heľpa

Tota Heľpa, tota Heľpa to je peknô mesto... . Takto znie text známej ľudovej piesne. O jej krásach vedeli už naši predkovia, čo Vám však vie dnes ponúknuť perla Horehronia? Aspoň časť z toho sa Vám dnes pokúsime načrtnúť.

Táto dedina už od počiatkov vychovávala zručných a robotných ľudí. Pasienkárstvo, chov oviec, výroba syra či práca v lese. Takýto charakter si obec zachovala aj dodnes. Obci dominuje neskorobarokový kostol a nájdete v nej roztrúsené pôvodné obydlia s tradičnou architektúrou. Na ulici ešte stále môžete stretnúť babičky v typických krojoch, na ktoré sú pyšné a dedia sa z generácie na generáciu.

Horehronie a obzvlášť Heľpa je obec s doposiaľ živými tradíciami a folklórom. Tradične sa v nej konajú Horehronské dni spevu a tanca. Tie sa konajú v tunajšom prírodnom amfiteátri a tak si budete môcť vychutnať tradičný spev rozliehajúci sa po blízkych lúkach. Okrem folklóru ide aj o ideálne miesto pre športovcov. Nájdete tu totiž prekrásne kúsky sveta, predovšetkým v národných parkoch. Ide o praky Nízke Tatry, Muránska planinaSlovenský raj. Chopok, Ďumbier, Orlová či legendami opradená Kráľova hoľa sú zážitkom pre každého turistu. Ostatné dva parky sú plné krásnych dolín, skalných roklín či vodopádov. Cez Heľpu preteká aj jedna z najkrajších slovenských riek. Mohutný Hron. Ak je dostatok vody, môžete sa ním plaviť až do sútoku s Dunajom. Vyhľadávaný je aj kvôli možnosti jeho splavu na raftoch.

Blízke okolie ponúka rôzne možnosti vyžitia skutočne pre všetkých. V blízkom Brezne nájdete Horehronské múzeum, v Podbrezovej múzeum hutníctva železa a v Šumiaci unikátnu expozíciu zvoncov. Nájdete tu až 2 000 najrôznejších zvoncov všetkých tvarov a veľkostí. Ak by ste radi videli tradičný spôsob života našich predkov, v Nemeckej sa nachádza múzeum ľudovej architektúry v modeloch. Okrem typických obydlí uvidíte aj to, ako to mal zariadené stolár či obuvník. Máme čosi aj pre najmenších, no nielen im urobí jazda parným vláčikom hustými lesmi radosť. Čiernohronská lesná železnica. Nemusíte sa na nej len previezť, ak Vás zaujíma jej história, v Čiernom Balogu sa nachádza aj múzeum venované práve tejto železnici. Ak chcete zažiť čosi netradičné čo bolo v minulosti považované za samozrejmosť, blízko Heľpy nájdete salaš, kde ochutnáte najrôznejšie tradičné jedlá, od čerstvého mlieka až po lahodný ovčí syr. Zaujme Vás aj možnosť jazdy na koni.

V zime sa o Váš voľný čas postarajú blízke lyžiarske strediská. To v Telgárte ponúkne prijateľné ceny a málo ľudí na svahoch. Využiť môžete aj blízku Čertovicu. Samozrejmosťou sú bežecké stopy v okolí.

Ubytovanie v Heľpe vyhovie každému z Vás. Pre náročnejších sú určené moderné penzióny v prekrásnom prostredí, ak hľadáte kvalitné ubytovanie za rozumnú cenu, uprednostníte niektorý z privátov. Ak si budete chcieť užiť nefalšovaný pokoj, k dispozícií sú aj samostatné chaty.

Heľpa je dedinkou v kraji, ktorý je presiaknutý tradíciami. To však neznamená, že ide o miesto, kde nebudete mať čo robiť. Opak je pravdou. Šport, zábava alebo len nerušená prechádzka v priľahlých lesoch. To všetko Vás nabije energiou a určite v Heľpe zažijete neopakovateľné chvíle.

Názory a odporúčania

Katarina Kozmonova (skupina - návštevník) 30.4.2018
Dedinka čistá,krásne námestíčko,kostol,amfiteáter.Velmi milý obyvatelia.
Dušan Fábik (mladý pár - návštevník) 31.7.2015
Tichá a pokojná obec,na oddych ako stvorené.