Loading

Ubytovanie v Levočských vrchoch

(14 objektov)

Rezort Levočská Dolina

Levoča, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Skipassy k pobytom FREE!

Štúdio Katka

Spišský Štvrtok, na okraji obce / mesta
Štýlové ubytovanie v súkromí

Penzión Podzámok

Spišské Podhradie, na okraji obce / mesta, v centre mesta
Penzión priamo pod SPIŠSKÝM HRADOM

Farmársky zrub

Levoča, na samote, pri lese / na okraji lesa
Dokonalý oddych, voľno, zvieratká :)

Ubytovanie Miško

Levoča, v rekreačnej oblasti, pri kúpalisku
Záhradný krb, trampolína, pri kúpalisku!

Chata POD LESOM

Levoča, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
V krásnom prostredí pri zjazdovke

Chata Baba

Levoča, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chalupa v malebnom prostredí lesa

Chalupa Liptov

Dúbrava LE, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
30% Zľava na Marec - Máj! Bookuj dnes!

Privát Oáza

Levoča, v obci / v meste, v centre mesta
Príjemné ubytovanie s free WiFi

Chata pri vleku

Levoča, v rekreačnej oblasti, v chatovej osade
Štýlová chata v tichom prostredí!
1 - 14 / 14

Levočské vrchy

Levočské vrchy 1

Levočské vrchy vzbudzujú obdiv svojou nedotknutou prírodou. Táto čarokrásna príroda ukrýva fascinujúce bohatstvo. Levočské vrchy ponúkajú nezabudnuteľné zážitky v každom ročnom období. Ak sa tu vyberiete v lete budete očarení nádhernou symfóniou farieb tohto ročného obdobia a naopak v zime sa Vám naskytne obraz priam rozprávkovej krajiny.

Levočské vrchy sa nachádzajú na severovýchode Slovenska v Podhôľno-magurskej oblasti. Na východe hraničia s pohoriami BraniskoBachureň, na severe so Spišskou Magurou. Toto pohorie sa delí na tri časti: Levočská vrchovina, Levočská vysočinaLevočské planiny. Najvyšším bodom je Čierna hora (1289 m n. m.) - toto pohorie zdobí ďalších 11 vrchov, ktoré presahujú 1200 m. Veľkú časť pohoria pokrývajú lesy, ktoré poskytujú domov pre mnohé zvery a prekrásne vtáky ako je orol skalný či krikľavý, sova dlhochvostá, bocian čierny, ďateľ čierny a množstvo iných. Právom sú vyhlásené Levočské vrchy za Chránené vtáčie územie. Levočské vrchy 2

Prevažná časť Levočských vrchov, bola do roku 2010 pod správou Vojenského výcvikového priestoru Javorina, pre verejnosť neprístupná. Príroda v Levočských vrchoch však opäť odhaľuje svoju tvár. Môžeme tu vidieť vysokohorské lúky, tiché lesy, množstvo minerálnych prameňov a jaskýň. Veľmi známou jaskyňou sa stala Jaskyňa pod Spišskou. Je vytvorená z masívnych pieskovcoch a neobvyklé veľké priestory ju označujú za najväčšiu nekrasovú jaskyňu na Slovensku.

Krajina Levočských vrchov je pútavá aj pre turistov. Peší turisti si tu nájdu 134 km trás a pre cykloturistov je tu až 250 km trás v Levočskej doline, Ľubici, v Tichom Potoku, Ihľanoch a v Starej Ľubovni cez Jakubany. V zime je  množstvo týchto tratí vhodných aj pre bežky. Pre zimných športových nadšencov sú k dispozícií lyžiarske strediská v Levočských vrchoch aj v Levočskej doline, ktoré ponúkajú množstvo aktivít pri ktorých si vychutnáte svoju dovolenku. Kvalitné  strediská spĺňajú podmienky aj pre tých najnáročnejších klientov.

Levočské vrchy 3

Najvýznamnejšími mestami na obvode Levočských vrchov sú Levoča a Kežmarok. Pre tých, ktorých zaujíma história, mesto Levoča láka svojimi pamiatkami na čele s gotickým Chrámom svätého Jakuba, ktorý tvorí 11 gotických a renesančných krídlových oltárov, vrátane najvyššieho gotického oltára na svete, rezbára a sochára Majstra Pavla z Levoče (zapísali sa do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO). Mesto Levoča ponúka tiež pohľad na najväčšie obdĺžnikové námestie na svete, ktoré lemujú rôzne pamiatky ako je evanjelický kostol, župný dom, renesančná radnica, klietka hanby či Dom Majstra Pavla. Malé mestečko Kežmarok bolo vyhlásené za Mestskú pamiatkovú rezerváciu. V tomto meste Vás upúta Kežmarský hrad, ktorý bol postavený na území mesta z dôvodu ochrany, drevený artikulárny evanjelický kostol, renesančná zvonica a pár ďalších pamiatok.

V Levočských vrchoch a okolí je na výber veľa možností ako sa ubytovať. V prekrásnom, tichom prostredí nájdete kvalitné, lacné zariadenia kde si oddýchnete a načerpáte nové sily na ďalší deň spoznávania čarovnej prírody. V ponuke sú rôzne penzióny usadené v tichom prostredí, priváty, štýlové chalupy s nádherným výhľadom, luxusné apartmány či hotely pre všetkých. Potulky prírodou sa svojou krásou zapíšu do srdca každého.

Názory a odporúčania

Slávka, Tánička, Miška (ubytovateľ) 14.2.2019
Región plný prírodných krás a kultúrnych pamiatok, množstvo zaujímavých bodov pre výlety
Peter (ubytovateľ) 2.1.2019
Daný región je veľmi pestrý pre aktívne trávenie dovolenky. Pri spoznávaní prírody a turistiky sú neďaleko ubytovania lokality ako Slovenský raj (Kyšeľ, Suchá Bela, Prielom Hornádu, Piecky, Kláštorisko) cca 5 km a Vysoké Tatry (Starý Smokovec - Hrebienok, Tatranská Lomnica - Lomnický Štít) cca do 25 km,15 minút autom. Neďaleko sa nachádzajú historické mestá: Levoča (najvyšší drevený oltár Majstra Pavla, Radnica, Chrám sv. Jakuba, Mariánska Hora, Župný dom, Spišské múzeum, Košická brána), Spišská Nová Ves (v centre Kostol s najvyššou kostolnou vežou na Slovensku, Reduta, Provinčný dom, Reduta, taktiež sa v tomto meste nachádza ZOO). V mestečkách Poprad a Kežmarok, ležiacich pod Vysokými Tatrami, nájdete nádherné námestia, mnoho sakrálnych pamiatok, Kežmarský hrad. Taktiež netreba zabudnúť na Spišský hrad 24 km, Markušovský kaštieľ 15 km, Dobšinská ľadová jaskyňa 27 km, Belianska jaskyňa 25 km, Važecká jaskyňa 27 km. Ak chcete zažiť trocha zábavy odporúčam navštíviť Aquacity Poprad 15 km, Thermal Park Vrbov 8 km alebo Bachledova dolina 29 km (Chodník korunami stromov). V lete je taktiež možné navštíviť Golfové ihrisko vo Veľkej Lomnici. V zimnom období odporúčam navštíviť lyžiarske strediská: Levočská dolina 14 km, Ferčakovce 13 km, Tatranská Lomnica 25 km, Mlynky 27 km, Lopušná dolina 24 km, Bachledova dolina cca 30 km, Štrbské Pleso 40 km.
Agáta (starší pár - návštevník) 16.8.2018
V regióne je čo pozerať, každý si nájde svoje, my sme navštívili Opálové bane, Jasovskú jaskyňu a Spišský hrad.
František (rodina so staršími deťmi - návštevník) 13.7.2018
v regione sa nachádza veľa aktivít len si myslím že ubytovatelia by mali mať k dispozícii ZDARMA propagačné materiáli čo sa kde a kedy poriada alebo čo je možné v okolí navštíviť pozrieť
Radoslav Fajta (mladý pár - návštevník) 25.3.2018
Liptovsky region je moj oblubeny! Za mna 10 bodov.
Karolína Bottova (rodina so staršími deťmi - návštevník) 22.3.2018
Za nás najzaujímavejší región pre rodinnú dovolenku. Atrakcie velmi blízko, tešíme sa na budúci rok - určite zopakujeme!
Andrej Hlinka (mladý pár - návštevník) 21.3.2018
Top región na letnú a zimnú dovolenku! Bešeňová, Tatralandia, Ski rezort Jasná a Malino Brdo. Pre náročných.
Zobraziť viac...