Loading

Ubytovanie v Kysaku

(1 objekt + 25 objektov v okolí 25 km)

Škola v prírode Kysak

Kysak, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Kvalitná domáca strava, pohoda a kľud

Ubytovňa Daniela

Šarišské Bohdanovce (Kysak 6,9 km vzdušne), v obci / v meste
Lacné ubytovanie blízko Prešova aj Košíc

Penzión Pory

Záborské (Kysak 11,1 km vzdušne), v obci / v meste, pri kúpalisku
Útulné ubytovanie v pokojnej časti

Penzión Zlatý Jeleň

Košice - Sever - Košice - Sever (Kysak 11,9 km vzdušne), v r...
Wellness penzión a súkromie lesa :)

Chata Marica

Margecany (Kysak 13,0 km vzdušne), na samote, v lese
Jarné prázdniny 29.2.-7.3.2020 za 1420€

Ubytovanie TOMÁŠ

Košice - Sever (Kysak 13,5 km vzdušne), v obci / v meste, v...
Lacné ubytovanie s plným komfortom

Penzión ROZÁLIA

Košice - Sever (Kysak 13,6 km vzdušne), v obci / v meste, v...
Izby s vlastnou kupelňou, TV a WiFi

Boutique Hotel MARATON

Košice (Kysak 14,2 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Elegantný a štýlový hotel v centre

Rekreačné zariadenie Zelený Breh

Kokošovce (Kysak 14,4 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri vleku
50 m od vleku a 100 m od kúpaliska

Family’s Apartments next to the park

Košice (Kysak 14,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Luxusný apartmán v centre mesta (600 m)
1 - 26 / 26

Kysak

Kysak 1

Kysak je obcou, ktorú si snáď každý spája s dopravnou funkciou. Ak cestujete na severovýchod Slovenska, smerom na Prešov, práve tu budete prestupovať na ďalší vlak. No Kysak nie je len železničná stanica, ale aj krásne a lesnaté hory v okolí a mnoho ďalšieho.

Prvá zmienka o dedine pochádza z roku 1335. Išlo o klasickú sedliacku obec, no pomerne zaujímavé boli udalosti, ktoré priniesla 2. svetová vojna. Na stanici bol s nemeckou posádkou aj nemecký pancierový vlak. Partizáni sa ho snažili zmocniť a odohrali sa tu ostré boje. Kvôli tomu bol potom Kysak aj so stanicou bombardovaný. V roku 1944 bolo až 70 % obce zničenej.

Dnes Kysak prežíva určite lepšie obdobie. Počas jeho návštevy by ste mali navštíviť Čiernu horu. Je to pohorie málo známe, neobjavené, no o to krajšie. Priamo nad dedinkou je vyhliadka Jánošíkova bašta. Z tejto vápencovej skaly sa vám naskytnú výhľady na rieku Hornád, či Slanské vrchy v diaľke. Určite si zájdite aj na Sivec, či Gaľovú. Turistickými chodníčkami doputujete až k vodnej nádrži Ružín.

Kysak 2

Priamo v obci je jeden unikát. Je ním gotický zvon z roku 1375, čím je najstarším zvonom na Slovensku so známym dátumom vzniku. Nachádza sa v kostole sv. Kataríny Alexandrijskej. Len málo ľudí vie, že Kysak mal kedysi aj hrad. Jeho pozostatky môžete nájsť na vrchu, ktorý sa symbolicky volá Hrad. Zaujímavou, no žiaľ bez sprievodcu neprístupnou jaskyňou je Kysacká jaskyňa. Jej výzdoba bola poničená, preto je nazývaná aj „Vykradnutá jaskyňa“. Ak by ste však predsa len zatúžili nazrieť do podzemného sveta, k dispozícií Vám je neďaleká Jasovská jaskyňa, ktorá je najstaršou sprístupnenou na Slovensku.

Z Kysaku si spravte výlet do Prešova, či Košíc. Obzvlášť Košice sú veľmi blízko a zaslúžia si prehliadku. Najzaujímavejším je určite Dóm svätej Alžbety, z ktorého veže budete mať druhé najväčšie mesto Slovenska priamo pod nohami. Neopomenieme ani budovu Štátneho divadla alebo spievajúcu fontánu. Síce nie fontánu, no známy gejzír nájdete v Herľanoch. Ten každých 32 – 36 hodín vychrlí z útrob zeme vodu čo je naozaj nezvyklé. Podobné gejzíry sa totiž nachádzajú hlavne na Islande. Príjemné popoludnie si užijete v prítomnosti všakovakých zvierat v košickej ZOO.

Kysak 3

Užiť si vo vode budete môcť na mnohých kúpaliskách v okolí. V Prešove, Košiciach a priľahlých dedinkách ich nájdete dostatok. Od tých prírodných, až po umelé. A v zime si zase vyrazíte na lyže. Len kúsok od Kysaku na nachádza lyžiarske stredisko Jahodná, o Plejsoch alebo Kojšovskej holi ste tiež zaručene počuli. A teraz si na týchto svahoch aj zalyžujete. Zjazdovky všetkých náročností a kilometre radosti na lyžiach pred Vami.

Blízko Kysaku nájdete rekreačné stredisko s ubytovaním v chatkách. Ak Vám takéto niečo príliš nevonia, na výber máte z penziónovprivátov v obci. Domáci Vás radi uvítajú a pohostia. Každý turista je vítaný. Kysak to vo svojej histórií nemal ľahké ale má krásne okolie, mnoho zaujímavostí v okolí a stojí za to vidieť ho.