Útulná chatka neďaleko jazera!

Útulná Chatka Dorotka je situovaná v prekrásnom prostredí Počúvadlianskeho jazera, v okrese Banská Štiavnica, v Štiavnických vrchoch.

Len približne 100 metrov od chatky môžete využiť rôzne letné i zimné aktivity na Počúvadlianskom jazere alebo si spestriť Vaše dovolenkové chvíle turistikou na vrch Sitno, ktorý patrí medzi obľúbené turistické ciele. Zastávka autobusu je od chatky len kúsok, odtiaľ sa môžete miestnym autobusom prepraviť priamo do jedného z najkrajších miest na Slovensku - Banskej Štiavnice (8 km). V okolí sa nachádza viacero ďalších - menších i väčších jazier a tajchov, kde je povolený rybolov i plávanie. Náš región je známy aj viacerými cyklotrasami a trasami pre motorkárov. Počas zimného obdobia Vám odporúčame zalyžovať si v známom lyžiarskom stredisku Salamandra Ski Resort.

Naša chatka ponúka celoročné ubytovanie pre aktívnych turistov, hubárov, rybárov, ale aj pre rodinky s deťmi a tých, ktorí si chcú oddýchnuť od bežného pracovného týždňa. Chata disponuje celkovou kapacitou 6 lôžok vrátane prísteliek.

Na prízemí chatky je situovaná spoločenská miestnosť prepojená s kuchynkou. Tu si pohodlne posedíte pri krbe na rozťahovacom gauči, ktorý Vám poslúži ako prístelka pre dve osoby. Svoje obľúbené programy si pozriete v Smart TV. V kuchynke využije varnú dvojplatničku, mikrovlnnú rúru, rýchlovarnú kanvicu a chladničku s mrazničkou. Prízemie dotvára kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Na poschodí chatky je pre Vás pripravená 4-lôžková spálňa s televízorom, manželskou posteľou a dvomi samostatnými lôžkami. V celom ubytovaní je zabezpečené bezplatné WiFi pripojenie na internet. V zimnom období je vykurovanie chaty zabezpečené krbovými kachľami, elektrickými radiátormi a podlahovým kúrením.

V záhrade v kruhu najbližších a priateľov môžete grilovať, opekať, uvariť si kotlíkový guláš a posedieť si na terase s vonkajším posedením. Parkovanie áut je zabezpečené priamo pri ubytovaní. Veríme, že vo Vás pobyt v Chatke Dorotka zanechá len pozitívne dojmy a Vy tak prežijete pekné dovolenkové chvíle. Tešíme sa na stretnutie s Vami!