Loading

Ubytovanie Chodník korunami stromov

(398 objektov v okolí 25 km)
Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov

Ždiar

V srdci Pieninského národného parku Vás čaká 1 234 m dlhá prechádzka po netradičnom chodníku. Na lesy Spišskej Magury sa pozriete takmer z vtáčej perspektívy v obci Ždiar v Bachledovej doline. Sponad korún stromov uvidíte miestne lesy s nadhľadom. Vo výške 24 metrov nad zemou sa môžete dotknúť vrcholkov stromov.

Dlhý, drevený, čarovný, netradičný, často skloňovaný, hojne navštevovaný. Chodník v korunách stromov v Bachledke. Nová, na slovenské pomery jedinečná atrakcia, očarila návštevníkov Vysokých Tatier aj Pienin. Získala si srdcia aktívnych aj pasívnych turistov, stala sa témou debát pre všetkých, ktorí sa chystajú navštíviť naše veľhory. Poďme sa pozrieť na tento fenomén bližšie.

Vo výške 24 m nad zemou sa môžete priam dotknúť vrcholov stromov. Alebo vystúpte až na najvyšší bod vyhliadkovej veže a pokochajte sa výhľadom na Zamagurie, Pieniny aj Belianske Tatry. Čaká Vás tu 360 stupňová vyhliadka priamo na hranici medzi Pieninským národným parkomTatranským národným parkom. Zaujímavé fakty zo života miestneho rastlinstva, živočíšstva, o sile počasia aj o ochrane prírody sa dozviete z náučných tabúľ umiestnených na chodníku. Ak nie je samo štúdium nič pre Vás, zorganizujte si návštevu chodníka vo väčšej skupine. Pre tie je totiž k dispozícii kvalifikovaný sprievodca z Pieninského národného parku. Pokiaľ sa na približne 45 minút trvajúci výstup necítite, nechajte sa ku chodníku vyviesť lanovkou. Dole sa môžete zviesť skutočne netradične – po 67 metrov dlhom suchom tobogane.

Ďalšie atrakcie v Bachledovej doline

Bachledova dolina je skvelým miestom pre celú rodinu v každom ročnom období. V teplých mesiacoch Vás pravdepodobne oslovia túry rôznych náročností. Zvládnete ich v rámci pešej turistiky aj cykloturistiky. Na zdolávanie je tu pripravených viac ako 130 km horských cyklotrás. Sú vhodné pre začiatočníkov, príležitostných cyklistov aj pre skúsených crosscountry a all mountain jazdcov.

Deti spoznajú hravou formou okolitú prírodu vďaka detskému náučnému chodníku. K dispozícii je malý aj veľký okruh. Okrem informácii o obyvateľoch okolitého lesa najmladších turistov zaujmú aj pohybové úlohy a lesné hry na jednotlivých stanovištiach. Malí pátrači sa môžu pustiť do hľadania Gorgyho elixíru života. Ingrediencie tento lesný muž získava priamo z prírody a odhalíte ich vďaka indíciám, ktoré sú roztrúsené po dobrodružnej ceste.

Fanúšikovia adrenalínu nepohrdnú jazdou na najdlhšej bobovej dráhe v Tatrách. Jej dĺžka 1200 m, prevýšenie 111 metrov, maximálna rýchlosť 40 km za hodinu a 15 zákrut sú zárukou adrenalínovej a zábavnej jazdy. Netradičná cesta dole zjazdovkou Vás čaká aj s discgolfovým setom. 9-jamkové ihrisko ponúka možnosť aktívnej zábavy pre celú rodinu.

V stredisku Bachledka nájdete priestor aj ďalšie pohybové aktivity. Zabehajte si za loptou na najvyššie položenom futbalovom ihrisku na Slovensku. Zaskáčte si na dvoch profesionálnych trampolínach, ktoré sú určené nielen pre deti. Najmenší sa vybláznia na hojdačkách, preliezačkách, hrade aj šmýkačkách detského ihriska. Nakŕmiť a pohladkať zvieratká môžu v detskej Mini ZOO.

Zima v Bachledovej doline

V zime sa Bachledka stáva rajom lyžiarov všetkých vekových kategórií. Okrem kvalitných, umelo zasnežovaných a upravovaných zjazdoviek Vás čaká aj niekoľko chuťoviek. Čo tak jazda na freestilových zjazdovkách v hlbokom prašane. Alebo dáte naopak prednosť dokonalému menčestru v skorých ranných hodinách? Či podľahnete čaru noci počas večernej lyžovačky? Začiatočníci zvládnu základy lyžovania vďaka skúseným inštruktorom a bezpečnému prostrediu detského lyžiarskeho areálu. Pre tých malých lyžiarov, ktorí už inštruktora nepotrebujú, je určený bezpečný detský areál s množstvom bránok, prekážok a detských postavičiek. Skrátka neprídu ani milovníci bežeckého lyžovania. Čaká tu na nich totiž 20 km bežeckých tratí.

Ubytovanie pri Chodníku korunami stromov

Bachledova dolina je obľúbená medzi domácimi aj zahraničnými návštevníkmi. Nájdete tu ubytovanie vhodné pre všetky vekové, záujmové aj cenové kategórie. Máte chuť na autentickú atmosféru drevenice, chaty alebo zrubu? Dáte prednosť komfortnému ubytovaniu v hoteli a penzióne? Alebo Vám najviac vyhovuje rodinná atmosféra podhorských apartmánov či privátov? Je len na Vás, ktorému typu ubytovania dáte prednosť. K dispozícii je Vám skutočne pestrá ponuka.

... zobraziť viac

Chata Rea

1,1 km od Chodník korunami stromov, Jezersko, mimo obce / mes...
Sauna i kúpacia kaďa pre 8 osôb

Apartmán Bachledova dolina

1,1 km od Chodník korunami stromov, Ždiar, v rekreačnej oblas...
Pokojná dovolenka za výhodnú cenu

Drevenica Jezersko 85

1,1 km od Chodník korunami stromov, Jezersko, v rekreačnej oblasti, pri vleku
Výrivka a sauna. Vleky len 100 m!

Dve chaty - Marína a Bachledka

1,2 km od Chodník korunami stromov, Ždiar, v rekreačnej oblas...
Chata pri lese, v lyžiarskom stredisku

Chata Arisa

1,4 km od Chodník korunami stromov, Jezersko, na okraji obce / mesta, pri lese / na...
Chata s infrasaunou v Bachledovej doline

Chata Bachledka

1,4 km od Chodník korunami stromov, Ždiar, v rekreačnej oblas...
Romantická chata v Bachledovej doline

Chaty Bachledova

1,5 km od Chodník korunami stromov, Ždiar, na okraji obce / m...
Chaty s viacúčelovým ihriskom a saunou

Chata Horec

1,6 km od Chodník korunami stromov, Ždiar, v rekreačnej oblas...
S krásnymi výhľadmi, čerstvými bylinkami

Chata Bachledka Bachledova dolina

1,6 km od Chodník korunami stromov, Ždiar, v rekreačnej oblas...
Chata s výhľadom na chodník v korunách

Privát pod korunami stromov Nemešány

1,8 km od Chodník korunami stromov, Ždiar, v rekreačnej oblasti, pri vleku
Ubytovanie pod korunami stromov