Loading

Chaty v Trenčíne

(1 objekt + 6 objektov v okolí 25 km)

Chalúpka Pod Horou

Trenčín - Kubrá, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Útulná chalúpka pri Trenčíne!

Chata Nad priehradou

Trenčianske Teplice (Trenčín 11,9 km vzdušne), v rekreačnej...
Chata v krásnom prostredí blízko jazera

Chata Vyškovec

Vyškovec (Trenčín 15,8 km vzdušne), na samote, pri lese / n...
Chata v samom srdci Moravských Kopaníc

Apartmán Melódia

Vápenice (Trenčín 16,4 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Ideálna rodinná dovolenka, sauna, krb

Zelená chalupa

Vápenice (Trenčín 17,5 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Krásne výhľady, sauna a kvalitná káva.

Chata v Doline

Ilava (Trenčín 18,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri l...
Murovaná, zateplená chata pod lesom

Chata Dúžavy

Pruské (Trenčín 19,9 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri les...
Drevenica v prostredí Bielych Karpát
1 - 7 / 7

Chaty Trenčín

Sídlo pána Váhu a Tatier, mesto módy, jedno z najstarších slovenských miest, centrum celého Považia, miesto, kde podľa povesti turecký veliteľ Omar so svojou družinou tri roky kopal Studňu lásky, aby vyslobodil svoju zajatú manželku Fatinu. Už viete, o ktorom meste je reč? Áno, správne, o Trenčíne!

Zaujímavosti mesta Trenčín

Chaty Trenčín 1

Dominantou mesta je jednoznačne Trenčiansky hrad. Týči sa na vápencovom brale nad mestom a už stáročia stráži celé Stredné Považie. História tejto národnej kultúrnej pamiatky siaha až do čias Rímskeho impéria. Dôkazom je nápis na hradnej skale z roku 179 nášho letopočtu. Z hradnej veže sa Vám naskytne výhľad na široké okolie. V interiéri stavby si môžete pozrieť stále expozície venované histórii hradu samotného aj celého regiónu.

Výborný výhľad na celé Mierové námestie budete mať z mestskej veže. Práve na tomto námestí dodnes stojí morový stĺp. O zábavu sa postará Fontána vodníka Valentína, ktorý pľuje vodu na námestie.

Najvýznamnejšou sakrálnou pamiatkou je Farský kostol, v blízkosti ktorého stojí Kaplnka svätého Michala. Jednou z najkrajších stavieb svojho druhu na Slovensku je trenčianska synagóga. Dnes je miestom výstav a kultúrnych podujatí.

Výkon spravodlivosti z čias minulých zažijete na vlastnom tele v Katovom dome. Okrem toho interiér ukrýva expozíciu remeselníckych potrieb.

Fanúšikovia letných festivalov majú Trenčín v pozornosti hlavne na začiatku prázdnin. Vtedy sa na trenčianskom letisku koná najväčší slovenský festival, Pohoda.

Trenčianske chaty a chalupy

Chaty Trenčín 2

Trenčín obklopuje nádherné prostredie Strážovských vrchov. To je skvelý predpoklad pre aktívnu dovolenku v prírode, ktorú spojíte s ubytovaním v chate. Len pár kilometrov od mesta, v obklopení stromov, sa po značených turistických chodníkoch môžete vydať za dobrodružstvom. Alebo nasadnite na bicykel a spoznajte okolie Trenčína z jeho sedadla. Aktívnych dovolenkárov potešia výborné podmienky na rybolov. Milovníci pasívneho relaxu svoje kroky nasmerujú do liečivých termálnych vôd v Kúpeľoch Trenčianskych Teplíc

Ak svoje bežné dni trávite v meste, určite Vám padne vhod relax uprostred prírody. V tichu a súkromí, ktoré Vám zabezpečí práve chata. Naplno si tu užijete domácku atmosféru. Pri menších chatách oceníte maximálne súkromie. Pri tých väčších a pri chatových komplexoch zasa služby, ktoré ponúkajú. Postarajú sa Vám tu o stravu a mnohokrát aj o relax v bazéne, saune či vírivke. Veľkým benefitom ubytovania na chate býva výhodná cena.

V prírode okolo Trenčína si oddýchnete aktívne aj pasívne. Dovolenkovú atmosféru si môžete užívať v menších rodinných chatkách, ale aj v chatových komplexoch, ktoré sú ideálne na skupinovú dovolenku. Parkovanie je zabezpečené pri chate úplne štandardne. K dispozícii sú aj chaty spĺňajúce individuálne požiadavky klientov.

Chaty Trenčín 3

Potrebujete bezbariérový prístup? Prídete na dovolenku so zvieratkom? Oceníte priestor na hranie pre Vaše ratolesti? Aj počas voľných dní potrebujete WiFi pripojenie na internet? Chcete si pobyt spríjemniť posedením v záhrade alebo na terase? Už teraz sa tešíte, ako si uvaríte pred chatou guláš alebo ako si vlastnoručne ugrilujete dovolenkové špeciality v záhradnom grile? Zosumarizujte si svoje predstavy a hor sa do vyberania vysnívanej chaty.

Nielen chaty v Trenčíne

Pokiaľ si chcete Trenčín vychutnávať od rána do večera a byť priamo v centre diania, vyberte si ubytovanie v niektorom z hotelov, penziónov či apartmánov priamo v meste. Večerné posedenie pri vínku s výhľadom na fontánu, obed pod Trenčianskym hradom či ranná káva alebo horúca čokoláda priamo na pešej zóne. Presne to Vás čaká, ak sa ubytujete v meste. Príjemným spestrením môžu byť nákupy originálnej slovenskej módy v niektorom z miestnych butikov.

História, relax, výlety do prírody aj príjemný mestský ruch si užijete, keď sa vyberiete do Trenčína. Maximálny relaxsúkromie Vám počas dovolenky ponúkajú práve chaty, stojace v jeho blízkom okolí.

Názory a odporúčania

Matej Malík (ubytovateľ) 12.3.2020
Odporúčame Vám návštevu Trenčianskeho hradu, vidieť historické hradby, farské schody, mestskú faru s úžasným výhľadom, promenádu a morový stĺp, prejsť sa v lesoparku Brezina, ktorý predstavuje perfektné miesto na ochladenie sa. Nájdete tu aj pláž a hladné kačky, lanový park Tarzánia, náučný chodník, Trenčiansku vyhliadku a Skalku – najstaršie pútnické miesto na Slovensku.
Lenka Sventekova (skupina - návštevník) 4.12.2019
Pozitivne
Anna Štofiková (starší pár - návštevník) 18.11.2019
Mesto sa nám páčilo.
Zdeňka Čeleďová (rodina s malými deťmi - návštevník) 29.10.2019
Ve městě jsme byli krátce, takže jsme stihli vidět jen hlavní náměstí a prostory ve svahu pod hradem.
Jaroslav Vancak (sólo hosť - návštevník) 28.10.2019
Fajn
Mike (sólo hosť - návštevník) 9.6.2019
Hezká obec