Ubytovanie v Rabči

(0 objektov + 48 objektov v okolí 25 km)

Chata Živa

Oravská Polhora (Rabča 4,3 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese (NO 12,6 km vzdušne)
Chata v pokojnom prostredí s krbom

Chata Johanka Slaná Voda Babia hora

Oravská Polhora (Rabča 4,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (NO 13,1 km vzdušne)
Útulná chata v lese, pri potoku.

Chata pod Babou horou

Oravská Polhora (Rabča 5,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti...
S veľkou terasou s prekrásnym výhľadom!

Chata JOLANA

Oravská Polhora (Rabča 5,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (NO 13,9 km vzdušne)
V nádhernom tichom prostredí na Orave!
1 - 48 / 48

Rabča

O obci Rabča ste už možno počuli. Je jednou z najchladnejších a takmer najsevernejšie položených obcí na Slovensku. Nie je to žiadna malá dedinka, žije v nej viac ako 4500 obyvateľov. Je v srdci malebnej a nepoškvrnenej prírody Oravy a čaká na Vašu návštevu.

Rabča to nemala počas svojej existencie vôbec ľahké. Prvá písomná zmienka o nej pochádza z roku 1564. Je potrebné povedať, že samotná obec nemala ďaleko k tomu, aby zanikla. O niečo viac ako 50 rokov od jej vzniku boli v obci len dva obývané domčeky. Tomu je vďakabohu koniec. Dnes ide o prosperujúcu a pre turistov veľmi atraktívnu lokalitu.

Kde sa Rabča nachádza? Na samom severe Slovenska, približne 10 km severne od Oravskej priehrady. Susednou obcou je Oravská Polhora, najsevernejšia a najchladnejšia obec na Slovensku. Rovnaké podmienky panujú aj v Rabči. Napriek tomu je tunajšia oravská príroda prekrásna a ponúka množstvo zaujímavostí.

Najväčšou pýchou a veľkou atrakciou oravskej prírody je jednoznačne Babia hora. Tá sa nachádza priamo na hranici s Poľskom a výstup na ňu rozhodne stojí za to. Čaká Vás tu nádherný výhľad na veľkú časť Poľska, Oravy ako aj na samotnú Oravskú priehradu. Z ďalších blízkych prírodných zaujímavostí spomenieme Brestovskú jaskyňu či Bielsku skalu.

Samozrejme sa musíte pristaviť aj pri Oravskej priehrade. Pohľad na toto majestátne vodné dielo je dych berúci. Po vodnej hladine sa môžete plaviť výletnou loďou na Slanický ostrov umenia. Na ňom sa nachádza kostol, ktorý je spomienkou na obce, ktoré museli byť kvôli budovaniu Oravskej priehrady zaplavené.

Orava si aj dodnes veľmi váži kultúrne hodnoty a pamiatku na svojich predkov. Preto tu nájdete množstvo pamätihodností. Príkladom je komplex pôvodnej ľudovej architektúry Bobrova raľa v Podbieli, Múzeum oravskej dedinyZuberci alebo vzácny drevený kostolík v blízkom Tvrdošíne. Ten je dokonca zapísaný v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Jedinečný zážitok si môžete vychutnať taktiež počas jazdy v konskom sedle. V okolí Rabče je niekoľko rančov, vďaka ktorým sa aspoň na chvíľu stanete skutočným kovbojom.

Počas letnej alebo zimnej sezóny ponúka toho Rabča tiež viac než dosť. V jej blízkosti sa nachádza dostatok kúpalísk a plavárni, no je tu čosi extra. Ide o Meander park Oravice s vodnými atrakciami a predovšetkým termálnou vodou. Zima zas dopraje lyžiarom poriadnu snehovú nádielku. Lyžiarske strediská v Brezovici, Oravskej Lesnej alebo Zuberci ponúkajú množstvo kilometrov upravených zjazdoviek. Sú určené najširšiemu spektru lyžiarov a zaručene tu nájdete ten svoj svah.

Rabča disponuje dostatočnými ubytovacími kapacitami, z ktorých si vyberie každý. Nájdete tu príjemné penzióny, privátyapartmány. Pre väčšie skupiny turistov je veľmi vhodné ubytovanie vo vlastnej chatke alebo drevenici. Nechajte sa aj Vy zlákať tunajším prírodným bohatstvom Rabče, nachádzajúcej sa na samom severe Slovenska.