Loading

Ubytovanie v Sihelnom

(6 objektov + 34 objektov v okolí 25 km)

Drevenica Tri duby

Sihelné, na okraji obce / mesta, pri vleku (NO 14,6 km vzdušne)
Nová rodinná drevenica na Orave

Chata u Miňa

Sihelné, v obci / v meste, na horách (NO 13,7 km vzdušne)
Deti do 5 rokov zadarmo!

Chalupa na Orave

Sihelné, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (NO 13,6 km vzdušne)
Chalupa s nádherným výhľadom a kaďou!

Zrub "Pod Pilskom"

Sihelné, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (NO 1...
Štýlový zrub priamo pri lese.
1 - 40 / 40

Sihelné

Malebná dedinka rozprestierajúca sa v najsevernejšej časti Slovenska. Nachádza sa v krásnej prírode Západných Beskýd v okrese Námestovo. Sihelné vzniklo už v roku 1630 a bolo súčasťou Oravského panstva. Je to hornatý región rozprestierajúci sa na severnom Slovensku. Táto lokalita je známa predovšetkým svojimi prírodnými krásami. Na severe sú hranicou obce Oravské Beskydy, ktoré sú aj hranicou s Poľskou republikou. Obyvatelia sa tu v minulosti živili prevažne poľnohospodárstvom a chovom dobytka.

Milovníci turistikya hôr si môžu urobiť výlet na najvyšší vrch Oravských Beskýd Babiu horu. Nachádza sa v chránenej krajinnej oblasti Horná Orava. Túra či prechádzka na jej vrch znamená pre Vás nezabudnuteľný zážitok z krásnej prírody. Zaujímavý je aj výlet do neďalekých Roháčov. Sú ideálne aj pre náročných turistov, môžete si tu vychutnať krásu okolia, miestnych vodopádov a výhľad na celu Oravu. Sihelné je známe aj krásou okolitých lesov, ideálne na príjemné prechádzky plné oddychu a relaxu.

Milovníci kultúry majú možnosť navštíviť v obci Sihelné aj miestnu tradíciu Folklórne slávnosti pod Pilskom a Babou horou, ktoré sa tu každoročne konajú. Pozrieť si tu môžete na miestnom amfiteátri predstavenia nielen folklórnych súborov zo Slovenska, ale aj z Poľska alebo Čiech. Tieto slávnosti Vám priblížia nielen náš folklór, ale aj zahraničné tradície. Počas dovolenky v obci môžete navštíviť Hviezdoslavovu hájovňu v Oravskej Polhore. V krásnom prostredí sa nachádza hájovňa, ktorá približuje dielo známeho básnika Pavla Országha Hviezdoslava Hájnikova žena. Vo vnútri hájovne môžeme vidieť rôzne expozície ako pôvodný odev, ktorý nosili obyvatelia, nájdeme tu aj ukážky výtvarníctva a poľovníctva. Veľmi zaujímavá je aj návšteva Slanického ostrova umenia. Uprostred Oravskej priehrady je v chrámovom priestore umiestnená kolekcia ľudového umenia pod názvom Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba, ktorú si tu môžete pozrieť.

Obec je ideálna aj na dovolenku v zimnom období, kde si môžu dovolenkári užiť rozprávkovo zasneženú krajinu a výborné podmienky okolitých lyžiarskych stredísk. Medzi najviac navštevované patrí lyžiarske stredisko Ski centrum Sihelné, ktoré má priam ideálne podmienky pre lyžiarov či milovníkov snowboardu. Z vrchu kopca je lyžiarom k dispozícii nádherný výhľad na Babiu Horu, Vysoké a Západné Tatry. Navštíviť môžete aj lyžiarske stredisko Slaná voda, Polhorský hrádok a mnohé iné v okolí obce Sihelné.

Počas dovolenky v letnom období môžete navštíviť Oravskú priehradu, ktorá Vám ponúka široké možnosti vodných športov či príjemné schladenie v letných mesiacoch.

Pri výbere ubytovania v tejto lokalite sa môžete rozhodnúť medzi hotelmi, penziónmi a chatami umiestnenými v lone krásnej prírody. Obec je stále viac vyhľadávanou lokalitou medzi dovolenkármi. Počas tejto dovolenky si príjemne oddýchnete počas každého ročného obdobia. Naberiete nové sily v krásnej prírode, alebo získate nové poznatky o našich Slovenských tradíciách.