Loading

Ubytovanie v Oravskej Polhore

(5 objektov + 38 objektov v okolí 25 km)

Chata pod Babou horou

Oravská Polhora, v rekreačnej oblasti, v chatovej osade
S veľkou terasou s prekrásnym výhľadom!

Chata JOLANA

Oravská Polhora, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
V nádhernom tichom prostredí na Orave!

Chata Johanka Slaná Voda Babia hora

Oravská Polhora, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Útulná chata v lese, pri potoku.

Drevenica pod Babou Horou Slaná Voda

Oravská Polhora, v rekreačnej oblasti, v lese
Krásna drevenica v tichom prostredí
1 - 43 / 43

Oravská Polhora

Na hraniciach s Poľskou republikou sa nachádza naša najsevernejšia obec zvaná Oravská Polhora. Čo Vám tento nádherný kút regiónu Orava ponúka? Krásnu, takmer nedotknutú prírodu, kde sa môžete kochať pohľadom na komplex pralesov. Svoju pozornosť môžete upriamiť aj na ďalšiu prírodnú zaujímavosť tejto oblasti - liečivé pramene.

Vyššie spomínané pralesy sú prevažne smrekového typu a patria do chránenej krajinnej oblasti Horná Orava. Pre turistov sú tu určené viaceré turistické chodníky, pričom platí vysoký stupeň ochrany prírody. Kto navštívi oravskú oázu pokoja uzná, že takú raritu akou sú pralesy Hornej Oravy treba chrániť a zachovávať pre budúce generácie. Najväčším vrchom v blízkom aj ďalekom okolí je Babia hora, nachádzajúca sa na území dvoch štátov. Turistov láka svojou rozmanitou prírodou, predovšetkým však pásom kosodreviny. O veľkosti a majestátnosti Babej hory sa niekoľkokrát presvedčil aj poľský rodák pápež Ján Pavol II. Na počesť tohto významného cirkevného predstaviteľa a veľkého turistu sa nachádza na slovenskej strane Babej hory pamätná tabuľa. Na Babej Hore môžu návštevníci ďalej obdivovať Chatu Slaná Voda, kde sa v minulosti nachádzali svetoznáme kúpele. V súčasnosti tu nájdete niekoľko minerálnych prameňov, ktoré svojim zloženým pomáhajú predovšetkým pri chorobách štítnej žľazy či žalúdočných chorobách. Pre vášnivých zberateľov lesných plodov je okolie Oravskej Polhory ako rajom. Asi najtypickejšie sú pre túto oblasť čučoriedky, no zberači istotne nepohrdnú ani malinami, černicami či rôznymi druhmi húb.

Milovníci staršej slovenskej literatúry si určite nenechajú ujsť možnosť nahliadnuť do Hájovne na Podvrší, nachádzajúcej sa priamo v Oravskej Polhore. Expozícia je venovaná velikánovi slovenskej tvorby Pavlovi Országhovi Hviezdoslavovi, konkrétne jeho dielu Hájnikova žena. Prostredie či už v interiéri alebo v exteriéri je takmer na vlas rovnaké ako ho opísal Hviezdoslav vo svojom diele. Preto budú mať návštevníci možno pocit akoby toto miesto už poznali. Aj poznajú. Ale z knihy.

Niekoľko kilometrov severovýchodnejšie od Oravskej Polhory sa nachádza známa vodná nádrž Oravská priehrada. Táto nádrž je obľúbenou cieľovou destináciou turistov, ktorý vyhľadávajú plávanie, klasické aj vodné bicyklovanie, člnkovanie, surfovanie či korčuľovanie počas zimných mesiacov. Takisto je vhodná na lov sladkovodných rýb. Ak si myslíte, že Vás Vodná nádrž Orava nemôže ničím prekvapiť ste na omyle. Nachádza sa tam totiž Slanický ostrov, nazývaný tiež ostrovom umenia. Po zaplavení jednej z oravských obcí sa tu zachoval predovšetkým kostol, ktorý v súčasnosti slúži ako výstavný priestor pre expozíciu ľudového umenia. Ak túžite zažiť niečo naozaj netradičné odporúčame prepraviť sa loďou na tento ostrov a potom si pozrieť prehliadku plastík a malieb ľudových výtvarníkov.

V zimných mesiacoch návštevníkov Oravskej Polhory poteší Ski centrum – Polhorský hrádok. Stredisko je určené pre stredne zdatných lyžiarov. V prevádzke je trať pre deti. V areáli sa realizuje výcvik lyžovania, k dispozícií je požičovňa lyží a skiservis.

Priamo v Oravskej Polhore je na výber z niekoľkých objektov ubytovania. Záleží od náročnosti návštevníka a od typu zariadenia, ktoré uprednostní. Ubytovať sa môžete v apartmánoch, penziónoch, chatkách či privátoch. K dispozícií sú štandardné vybavenia objektov a rôzne doplnkové služby, ktoré vám ešte viac spríjemnia pobyt na Orave.

To je teda pár tipov ako stráviť dovolenku alebo víkend v malebnej obci Oravská Polhora na Orave. Veríme, že Vás očarí prostredie plné ticha a harmónie a objavíte čo ukrýva táto ešte stále málo prebádaná oblasť Slovenska. 

Názory a odporúčania

Jana Čumová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 1.11.2018
Moc milí a příjemní obyvatelé.
Ema Gajdošíková (skupina - návštevník) 8.8.2015
Dedina bola prekrásna. Z chaty bol pekný výhlad.
Branislav Gajdošík (skupina - návštevník) 6.8.2015
Obec veľmi pekná.