Loading

Ubytovanie v Rabčiciach

(1 objekt + 42 objektov v okolí 25 km)

Drevenica Rabčice

Rabčice, na samote, pri lese / na okraji lesa (NO 14,4 km vzdušne)
Historická drevenica na samote pri lese!

Chata Živa

Oravská Polhora (Rabčice 2,8 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese (NO 12,6 km vzdušne)
Chata v pokojnom prostredí s krbom

Chata Johanka Slaná Voda Babia hora

Oravská Polhora (Rabčice 3,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (NO 13,1 km vzdušne)
Útulná chata v lese, pri potoku.

Chata pod Babou horou

Oravská Polhora (Rabčice 3,7 km vzdušne), v rekreačnej oblas...
S veľkou terasou s prekrásnym výhľadom!
1 - 43 / 43

Rabčice

Slovensko je známe predovšetkým ako krajina hôr. Máme ich na väčšine územia a množstvo zahraničných turistov k nám cestuje práve vďaka nim. Hory však nie sú len samotné Tatry. Pokiaľ ste okrem nich neboli nikde inde, môžete len ľutovať. Pripravili ste sa o množstvo neopakovateľných zážitkov. Stále to však môžete napraviť. Čo takto vydať sa na sever Slovenska, na Oravu?

Rabčice sú jednou z najsevernejšie položených obcí Slovenska vôbec. Nájdete ich severne od známej Oravskej priehrady. Orava je krásnym krajom s ešte vrúcnejšími ľuďmi. Tento ich charakter formovali desaťročia vzájomnej pomoci a spolupráce. Rabčice sa po prvýkrát spomínajú v roku 1550. Domáce obyvateľstvo sa venovalo predovšetkým poľnohospodárstvu. Zaujímavosťou je, že tu istú dobu pôsobil aj Pavol Országh Hviezdoslav. Život a každodenné problémy domácich mu boli inšpiráciou k napísaniu známej Hájnikovej ženy.

Rabčice sú však známe hlavne zásluhou krásnej oravskej prírody. Nad dedinkou sa hrdo týči majestátna Babia hora, obľúbený cieľ turistov. Jej vrcholom prebieha hranica s Poľskom a vďaka tomu si môžete spraviť krátky výlet aj k našim severným susedom. Známym miestnym prírodným útvarom je aj Bielska skala. Ak tu prídete autom a väčšia vzdialenosť Vám nerobí problém, nevynechajte ani niektorú z túr v Západných Tatrách. Napríklad k Roháčskym plesám.

Orava je krajom, ktorý má nesmierne bohatú minulosť a zachovalé tradície. Na kultúrne zaujímavosti narazíte v každom jej kúte. Jednou z nich je napríklad Slanický ostrov umenia. Nachádza sa uprostred Oravskej priehrady. Je tu aj kostol, ktorý sa kedysi týčil nad dedinkou, ktorá bola kvôli výstavbe priehrady zaplavená. Tak vznikol samotný ostrov. Dnes sa tu dostanete vyhliadkovou loďou. Ďalšou mimoriadne cennou pamiatkou je celodrevený gotický kostolTvrdošíne, ktorý je dokonca zapísaný v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCONo a pokiaľ by ste chceli vidieť, ako bývali obyvatelia Oravy kedysi, zavítajte do Bobrovej rale, prípadne Múzea oravskej dediny v Zuberci. Čerešničkou na torte bude výlet na Oravský hrad a následná jazda Lesnou úvraťovou železnicou v Novej Bystrici.

Máte radi vodné športy a neviete si bez nich predstaviť svoju dovolenku? Oravská priehrada je obľúbeným rekreačným strediskom predovšetkým počas letných mesiacov. Chceli by ste čosi špeciálnejšie? V tom prípade sa vydajte do Dolného Kubína, prípadne na termálne kúpalisko v Oraviciach. V zimných mesiacoch si nezabudnite pribaliť lyže. Bude ich skutočne kde využívať. Zjazdovky nájdete v Brezovici, Oravskej Lesnej či v Zuberci. Možností lyžovania je tu viac než dosť.

Dovolenka na slovensko-poľskom pohraničí je nesmierne zaujímavou voľbou. Dostanete sa na miesto stretu dvoch kultúr, kde nebude núdza o možnosti trávenia Vášho voľného času. V dedinke Rabčice nájdete príjemné a lacné ubytovanie chatách, na privátoch či v kompletne vybavených apartmánoch. Stačí si len vybrať to pravé ubytovanie ako šité pre Vás. My už vieme, že také v Rabčiciach iste nájdete.