Loading

Kam na výlet na Orave

(97 atrakcií)

Meander park Oravice

Oravice

Snívate o návšteve moderného aquaparku, no úplne iného, ako sú všetky ostatné? O parku kdesi na konci sveta, tam kde nie je žiaden zhon, ani davy ľudí uprostred prírody? V tom prípade Vám odporúčame Oravice. Kedysi boli obyčajnou oravskou dedinkou neďaleko od poľských hraníc, no práve Meander Park Oravice ich robí výnimočnými.

Oravice nájdete len pár kilometrov od brány Západných Tatier, Zuberca. Stredisko je naozaj moderné a je v zaujímavom kontraste s okolitou prírodou a majestátnymi horami. V Thermalpaku Oravice nájdete pre každého niečo, je jedno či ste plavec, alebo si chcete vo vode len príjemne oddýchnuť. A nemajte obavy, že sa vo vode nezabavíte napríklad v zime, či chladnom počasí. Priamo v dedinke je aj krásne lyžiarske stredisko, vďaka tomu môžete priamo zo zjazdovky vkĺznuť do teplej termálnej vody.

Ale poďme si predstaviť Meander Park Oravice podrobnejšie. Centrom strediska je jeden veľký, skutočne veľký športovo relaxačný bazén. V jednom bazéne nájdete masážne lavice, tryskyvodný hríb. Druhá časť je určená pre dobrých plavcov. Plavecká časť bazénu má dĺžku 25 m, čo uspokojí všetkých. No ak by bolo takéto plávanie nebodaj málo, tak môžete využiť aj umelé vlny. Budete si pripadať ako na otvorenom mori a vlnky sa s Vami budú jemne pohrávať. Nájdete tu aj ďalšie relaxačné bazény, kde Vás budú maznať všakovaké tryskyvírivky. Niektoré z bazénov sú prepojené a tak sa z jedného do druhého dostanete bez nutnosti vyjsť z vody. Samozrejmosťou v každom z bazénov je príjemne teplá voda. Najteplejšia je v geotermálnom bazéne, kde je teplota vody až 38 °C. Vaše ratolesti sa vybláznia v malom detskom bazéniku, do ktorého sa môžu štýlovo skĺznuť po šmýkačke. Určite sa v ňom nudiť nebudú.

A pre tých najnáročnejším máme ešte čosi navyše. Ten najvyšší luxus, ten maximálny pôžitok z vody si užijete vo vírivom bazéne, v perličkovom kúpeli. Takéto bazény sú pre Vás pripravené rovno dva a určite si ich nenechajte ujsť. V perličkovom kúpeli si maximálne oddýchnete, no ak budete chcieť rozprúdiť krv v žilách, tak sa vydáte na tobogán. Nie je žiaden drobec, jeho dĺžka je rovných 100 metrov a jazda je zážitkom.

Aby bola starostlivosť o Vaše telo kompletná, ponúka Meander Park Oravice aj možnosť masážísauny. Pokiaľ ste si ešte nič z toho nikdy nedopriali, v Oraviciach to môže byť prvý krát. Tento aquapark ponúka moderné zariadenie na vysokej úrovni, samozrejmosťou je aj bezhotovostná platba za všetko v bufetoch či reštaurácií. Pri vstupe dostanete náramok, na ten sa Vám započítavajú platby a tie uhradíte pohodlne pri odchode. Navyše v Oraviciach myslia aj na rodiny, s deťmi si jedinečný zážitok v termálnej vode doprajete za špeciálne zvýhodnené ceny. Oravice Vám dávajú o dôvod viac, prečo navštíviť krásnu Oravu.

zobraziť viac

Ski centrum Zverovka - Spálená dolina

Zuberec

Vysoké Tatry majú Tatranskú Lomnicu a Štrbské Pleso. Nízke Tatry zase Jasnú. Ide o moderné a pomerne rozsiahle lyžiarske areály určené pre všetky skupiny lyžiarov. Môžu im konkurovať aj Západné Tatry? Vďaka lyžiarskemu stredisku Zverovka – Spálená dolina môžeme odpovedať kladne.

Nachádza sa uprostred krásnych a majestátnych Západných Tatier, Roháčov. Priamo pod zjazdovky sa dostanete autom, ak je však parkovisko obsadené, môžete svojho tátoša nechať pri chate ZverovkaOsobitá. Lyžiarske stredisko Zverovka – Spálená leží v Spálenej doline pod Salatínom, jedným z najkrajších vrcholov Západných Tatier. Celkovo je stredisko umiestnené v azda najmalebnejšom prostredí a buďte si istý, že naživo je celé ešte krajšie ako na fotografiách.

Zverovka – Spálená je jedinečné stredisko práve skladbou svojich zjazdoviek. Dokáže vyhovieť všetkým lyžiarom, pretože sa tu nachádzajú zjazdovky každej kategórie. Deti môžu lyžovať na ľahkej trati, rodičia na stredne náročnej a tí, ktorým to bude málo sa vrhnú na čiernu, najnáročnejšiu zjazdovku.

Priamo na začiatku areálu sa nachádzajú dva z celkového počtu troch vlekov. Tieto vleky obsluhujú modré, najmenej náročné zjazdovky. Za strmšími svahmi sa musíte vybrať vyššie, no garantujeme Vám že to bude stáť za to. Z takmer 1,5 km dlhej sedačkovej lanovky sa naskytnú fantastické výhľady na masív Roháčov, Salatín. Budete si pripadať ako kdesi v Alpách. Z konečnej stanice sedačkovej lanovky vedie stredne náročná časť. V tejto časti je aj takmer 900 metrov dlhý vlek. V závere najdlhšej zjazdovky strediska si môžete vybrať menej strmú alternatívu alebo náročnú čiernu zjazdovku.

Celé stredisko je pravidelne udržované a upravované. Prírodný sneh je ponechaný len na čiernej časti zjazdovky. Samozrejmosťou je umelé zasnežovanie, vďaka ktorému stačia len mierne mrazy na to, aby bolo v Zverovke – Spálenej dostatok snehu. Na 5 kilometroch zjazdoviek sa nestihnete začať nudiť.

Úplný začiatočníci sa naučia lyžovať v lyžiarskej škole alebo snowboardovať v snowboardovej škole. V Zverovke – Spálenej myslia skutočne na každého. Z ostatného vybavenia strediska spomenieme reštaurácie s kvalitnou kuchyňou alebo bufety s mnohými rýchlo hotovými špecialitami.

Rôznorodé sú aj možnosti ubytovania. Napriek polohe vo vysokých horách si máte z čoho vybrať. Priamo pri zjazdovke leží turistická ubytovňa, k dispozícií sú ale aj mimoriadne útulné chaty. V širšom okolí je roztrúsených množstvo privátov alebo čoraz obľúbenejších apartmánov v blízkej obci Zuberec a Habovka. Bez ohľadu na Vaše preferencie si vyberiete to Vaše „naj“.

 

zobraziť viac

Ski Park Kubínska hoľa

Dolný Kubín

Radi by ste zažili neopakovateľnú a vysoko kvalitnú lyžovačku? Neviete kam sa vybrať, pretože poznáte už skoro všetky známe strediská? Jedno ste možno vynechali. Je trošku mimo hlavných ťahov na Slovensku, no jeho návšteva stojí za to. Ak pôjdete v zime okolo Dolného Kubína, spravte si tu zastávku.

Privíta Vás Ski Park Kubínska hoľa, lyžiarske stredisko v Oravskej Magure s prenádherným výhľadom. Dlhé zjazdovky je vidieť už zo samotného mesta Dolný Kubín a lyžovačka na nich stojí za to. Orava je povestná haldami snehu a na Kubínskej holi si ho užijete až až. Pripočítajte si k tomu nádherné výhľady na Chočské vrchy, Západné či Nízke Tatry a lepšiu lyžovačku budete hľadať len veľmi ťažko.

Najvyšší bod lyžiarskeho strediska je v nadmorskej výške 1400 metrov. Prekvapením je južná orientácia svahov, pretože na to, že tu neustále svieti slnko sa sneh drží prekvapivo dlho. Dopomáha mu k tomu aj moderný systém umelého zasnežovania a lyžiarska sezóna sa zaručene pretiahne až do jari.

Lyžiarske stredisko Kubínska hoľa patrí k tým väčším na Slovensku. Nájdete tu až 14 km zjazdoviek všetkých náročností. Zalyžujete si s malými deťmi, úplnými začiatočníkmi, stredne pokročilými, športovými lyžiarmi ale aj s nadšencami freeridu, jazdy v nepoškvrnenom prašane. Ide o neuveriteľne komplexné stredisko, kde nájdete naozaj všetko. A aby toho nebolo málo, pripočítajte si ďalších 10 km upravovaných tratí pre bežecké lyžovanie a máte stredisko svojich snov.

Najväčšou pýchou strediska je druhá najdlhšia zjazdovka, na ktorej si skúsite všetky možné sklony. Vedie modrou, červenou a čiernou časťou. Jej dĺžka sú úctyhodných takmer 3 km a dať ju na jeden záťah vyžaduje dávku sily a zručností. Áno, šlo len o druhú najdlhšiu zjazdovku. Tá absolútne najdlhšia je vhodná aj pre začiatočníkov, má miernejší sklon s dĺžkou až 4 km. Toľko nedosahujú ani niektoré lyžiarske strediská a tu stále hovoríme len o jednej zjazdovke. O Vaše pohodlie sa bude starať 8 vlekov a 2 sedačkové lanovky.

Samozrejmosťou je umelé zasnežovanievečerné lyžovanie s výhľadom na nočný rozsvietený Dolný Kubín, bufety, lyžiarske školy, reštaurácie, rôzne prekážky v škôlke pre deti či snowboardová škola. Kubínska hoľa je pripravená na veľký nápor lyžiarov, jej kapacita 9000 návštevníkov na hodinu je dostatočná. Vďaka dlhým kilometrom zjazdoviek sa nemusíte báť žiadnej zápchy.

Vzhľadom na to, že sa Kubínska hoľa týči nad jedným z najvýznamnejších miest celej Oravy, nebudete mať s nájdením ubytovania absolútne žiaden problém. Od lacných turistických ubytovní, cez typické horské dreveničky až po luxusnejšie penzióny, tu nájdete všetko. Pripravte si lyže a vyrazte. Ski Park Kubínska hoľa ponúka lyžovačku na svetovej úrovni za prijateľné ceny.

zobraziť viac

AquaRelax Dolný Kubín

Dolný Kubín

Orava bola ešte niekoľko desaťročí dozadu považovaná za azda najchudobnejší slovenský región. Ísť v tej dobe na Oravu a čakať čosi extra bolo nemysliteľné. Doba sa však zmenila a Vy si tu môžete dopriať dávku skutočného luxusu. Luxusu v jednom z obľúbených aquparkov. AquaRelax Dolný Kubín Vás víta.

Dolný Kubín je jedným z najvýznamnejších centier Oravy. A ako správne centrum sa potrebuje nejako odlíšiť. Nádherný aquapark túto úlohu spĺňa do bodky. Nachádza sa priamo v centre mesta v časti, kde to športom prekvitá. Nájdete tu futbalový, hokejový štadión aj lyžiarske stredisko Kubínska hoľa.

No dominantným je tu AquaRelax. Zažijete v ňom skutočný relax a pohodu. Centrálnu časť tvorí štýlová stavba s presklenou pyramídou, kde nájdete veľký multifunkčný bazén, v ktorom má voda teplotu príjemných 32 °C. Tu sa nachádza aj mnoho moderných vodných atrakcií, ktoré Vás príjemne pošteklia a pomasírujú. Sú to masážne lavice, sprchy, trysky a mnoho iného. Je to čosi úplne iné ako kúpalisko, či plaváreň. Toto je skutočný vodný svet.

Na zábavu svojich ratolestí môžete dohliadať z jedného z 200 pohodlných lehátok pri bazéne. Pre deti sú špeciálne určené 2 bazény so šmýkačkou, na ktorej sa zabavia celé hodiny. Napriek tomu, že tu nájdete len 1 bazén, viac Vám ich chýbať nebude. Tento multifunkčný bazén má rôznu hĺbku a tak si v ňom nielen poleňošíte, ale môžete si tu aj zaplávať. Ak ste športový tip, oceníte aj prítomnosť celoročne otvoreného plaveckého bazénu o dĺžke 25 m.

Poriadny aquapark musí mať aj poriadny tobogan. To vedia aj v Dolnom Kubíne a preto ponúkajú rovno 2 skvelé tobogany. Ich dĺžka je 40 a 71 metrov a krv v žilách rozprúdia dozaista každému. Ak Vám aj to bude málo, môžete si s niekým dať preteky na dvojšmykľavke.

Myslíte si, že to je všetko, čo AquaRelax Dolný Kubín má pre Vás pripravené? Ani zďaleka. Nájdete tu detský kútik, kde môžete dať svojho drobca v prípade, že sa mu už vo vode nebude chcieť byť. Postará sa o neho skúsená animátorka a určite sa mu odtiaľ ani nebude chcieť odísť. Medzitým si môžete venovať niečo extra. Čo takto fínska sauna? Alebo úžasná masáž? Môžete mať aj oboje. A ak nebudete mať stále dosť, dorazíte sa v modernom fitness centre. O pochúťkach v miestnej reštaurácií sa radšej ani nezmieňujeme, nechajte sa prekvapiť.

AquaRelax Dolný Kubín je špičkovým aquaparkom, kam sa oplatí zájsť. Je moderný, má prvotriedne služby a v porovnaní s konkurenciou ponúka ešte o niečo nižšiu cenu. V prípade, že si spravíte výlet celá rodina, nemajte obavy, že v Dolnom Kubíne necháte pol výplaty. Pre Vás sú určené špeciálne zvýhodnené rodinné balíky. Dajte tomuto malému, no kvalitnému aquaparku šancu. Tešíme sa na Vašu návštevu.

zobraziť viac

Ski centrum Brezovica

Brezovica (okres Tvrdošín)

Ski centrum Brezovica sa nachádza v podhorskej obci Brezovica. Nájdete tu vlek s dĺžkou 700 metrov, tri zjazdovky rôznej obtiažnosti, hotel, bufet i požičovňu lyží.

zobraziť viac
1 - 80 / 97