Loading

Kam na výlet v Zuberci

(14 atrakcií + 105 atrakcií v okolí 25 km)

Ski centrum Zuberec - Milotín

Zuberec

Dedinka Zuberec je jednou z najznámejších a najnavštevovanejších dedín na Orave. Ako turistické východisko na túry do Západných Tatier, Roháčov ju vyhľadávajú turisti, milovníci histórie ju navštevujú zas pre blízky skanzen. Zuberec je však aj vynikajúce miesto na lyžovanie. Nevedeli ste to? Tak si to rovno vyskúšajte.

Blízke Roháče spolu s drsnou a chladnou oravskou klímou sa starajú o dostatok snehu počas celého obdobia zimy. Vďaka hojnej snehovej nádielke je v blízkosti Zuberca hneď niekoľko lyžiarskych stredísk, jedno z nich, Zuberec – Milotín je priamo v Zuberci.

Nájdete ho len niekoľko stoviek metrov od hlavnej cesty a vyznačuje sa dobrou infraštruktúrou. Až ku svahom sa dostanete autom, pričom je tu bezplatné parkovisko. Prípadne Vás ku vleku zavezie autobus. Vďaka tomu je ski centrum Milotín dostupné pre každého.

Akí lyžiari si tu prídu na svoje? Predovšetkým stredne pokročilí, ktorým je venovaná najväčšia časť zjazdoviek. Stredisko Zuberec – Milotín je ideálne pre celé rodiny s deťmi. Skúsenejší lyžiari si prídu na svoje na červenej zjazdovke a deti, prípadne menej skúsení lyžiari zas na modrej, najľahšej zjazdovke.

V lyžiarskom stredisku nájdete 5 vlekov, ktoré obsluhujú tamojšie zjazdovky. Ten najdlhší má takmer 1300 metrov a jazda po zjazdovke je vďaka jej dĺžke zážitkom aj pre náročných. Zaujímavosťou je, že paralelne vedľa seba idú rovno 2 takéto vleky. Nemusíte sa báť dlhých radov, budete oveľa viac lyžovať ako čakať.

Stredisko má lyžiarsku škôlku, ktorá je vďaka kvalifikovaným inštruktorom vyhľadávaná široko ďaleko. Aj keď je na Milotíne vždy dostatok snehu, pre istotu je celé stredisko umelo zasnežované. Rovnako je vybavené systémom umelého osvetlenia. Okúsite tak čaro večernej lyžovačky priamo po vrcholmi Roháčov.

Sú Vám zjazdovky Milotína prikrátke? V tom prípade si zložte lyže a vyberte sa do blízkeho strediska Zuberec – Janovky. Ide o partnerské stredisko, s ktorým vytvára Milotín zaujímavý lyžiarsky areál. Výhodou je, že skipas Vám automaticky platí v oboch strediskách.

Orava ponúka veľa prírodných krás, môžete ich spoznať vďaka početným trasám pre bežecké lyžovanie. Pokiaľ už budete mať športu dosť, dobre padne relax. Priam kráľovský oddych si môžete dopriať v termálnom Meander parku v Oraviciach.

Zuberec je jedno z najnavštevovanejších turistických centier Oravy vôbec. Z toho vyplýva množstvo ubytovacích zariadení. Drevené domčeky ako spred sto rokov, moderné penzióny či apartmány len pár desiatok metrov od zjazdoviek. Taký komfort Vám zaručí práve lyžiarske stredisko Zuberec – Milotín

zobraziť viac

Ski centrum Zuberec - Janovky

Zuberec

Ísť lyžovať do Tatier nemusí znamenať len lyžovačku vo Vysokých Tatrách. Čo takto vybrať sa do Západných Tatier. Tie sa nazývajú Roháče a rovnako ako svoje známejšie sestry ponúkajú množstvo lyžiarskych stredísk pre všetkých lyžiarov.

Aby ste si užili lyžovačku v Ski centre Zuberec - Janovky, budete musieť zavítať na Oravu. Stredisko leží prakticky priamo v Zuberci, ktorý je vstupnou bránou do celých Západných Tatier. Nájdete ho niekoľko kilometrov južne od Oravskej priehrady a dostať sa tu môžete aj z Dolného Kubína.

Orava je každý rok mimoriadne bohatá na snehovú nádielku, vďaka tomu v Zuberci nájdete počas celej zimy vysoké záveje. Tuhá zima a dostatok snehu sú základom na ktorom lyžiarske stredisko stavia, pre istotu je ale celé taktiež umelo zasnežované. Rozprestiera sa v nadmorskej výške 750 – 955 metrov nad morom. Nepatrí medzi tie najvyššie položené, čo predstavuje skôr výhodu, nakoľko je stredisko určené začiatočníkommierne pokročilým.

V stredisku sa nachádzajú 4 vleky. Väčšina zjazdoviek je modrá, to je najľahšia náročnosť. Na modrú zjazdovku sa nemusíte báť ani keď s lyžovaním začínate alebo máte malé deti. Pokiaľ už máte na lyžiach čo-to za sebou, určite sa Vám zapáči červená, stredne náročná zjazdovka.

Stredisko Janovky sa môže pochváliť celkom veľkou dĺžkou zjazdoviek, ktorá predstavuje až 4,5 kilometra. Nudiť sa rozhodne nebudete. Ak by Vám boli Janovky predsa len málo, môžete zavítať aj do susedného lyžiarskeho strediska Zuberec - Milotín, kde nájdete ďalšie zaujímavé zjazdovky. Každého určite poteší, že lístky zakúpené v jednom stredisku platia aj v tom druhom.

Janovkách nájdete aj udržiavané bežecké trate. Lyžiarske stredisko sa stará o údržbu až 8 kilometrov týchto trás. Deti si prídu na svoje v lyžiarskej škole.

Okolie Zuberca ponúka mnohé ďalšie možnosti trávenia voľného času. Najznámejším lyžiarskym strediskom oblasti je blízka Zverovka – Spálená dolina. Po náročnom dni plnom lyžovania určite padne vhod relax v horúcej termálnej vode. Takú nájdete v Oraviciach, preslávených úžasným termálnym aquaparkom Meander Park. A na záver musíme spomenúť zimnú turistiku. So sprievodcom a na snežniciach sa dostanete na prekrásne miesta, o ktorých ste nikdy ani netušili.

Zuberec je najvýznamnejším turistickým strediskom regiónu. Nájdete v ňom dokonca skanzen, ktorý pravidelne láka davy návštevníkov. Kvôli popularite tejto obci sa nemusíte obávať o vhodné ubytovanie. V celej obci je viac ako dosť penziónov, moderných wellness hotelov ale aj jednoduchých turistických ubytovní a lacných privátov. Určite tu nájdete ten pravý dočasný domov na Vašej zimnej dovolenke.

zobraziť viac
1 - 80 / 119