Loading

Ubytovanie Podbiel - Pod Pálenicou

(573 objektov v okolí 25 km)
Podbiel - Pod Pálenicou

Podbiel - Pod Pálenicou

Podbiel

Predstavíme Vám ďalší z malebných kútov Oravy, ktorý ste už možno navštívili no ani o tom neviete. Minimálne ste už určite počuli o Oravskej priehrade či meste Tvrdošín. Pokiaľ ste tu merali cestu, s najväčšou pravdepodobnosťou ste prechádzali aj cez oravskú obec Podbiel.

Podbiel leží na hlavnej ceste spájajúcej Dolný KubínTvrdošínom. Niekoľko kilometrov pred ním leží Oravský Podzámok. Ten je preslávený hlavne ikonickým Oravským hradom, ktorý sa týči na vysokom skalnom brale. V obci žili prevažne valasi a domáci sa venovali práci v lese. Obec si zachovala preto typickú architektúru a nájdete v nej množstvo pôvodných dreveničiek. Po výdatnej lyžovačke sa môžete len tak poprechádzať večernými uličkami pomedzi drevené domčeky a budete sa cítiť ako medzi kulisami niektorého zo starých slovenských filmov.

Jedným z menších lyžiarskych stredísk je aj to v Podbieli, v lokalite Pod Pálenicou. Ide o malé a jednoduché obecné lyžiarske stredisko. V prípade, že požadujete nízke ceny a nechcete čakať v rade na vlek, ste tu správne. Navyše sa vyhnete davom ľudí, problémom s parkovaním a ďalším nepríjemnostiam, ktoré súvisia s návštevou väčších lyžiarskych stredísk.

Vrchol zjazdovky strediska je v nadmorskej výške 665 metrov nad morom. Lyžiarske stredisko Podbiel Pod Pálenicou nie je vybavené systémom umelého zasnežovania, zajazdíte si tu vždy len na prírodnom snehu. Keďže samotná Orava je preslávená tvrdými klimatickými pomermi a tuhými zimami, lyžiari sa tešia poväčšine poriadnej snehovej nádielke.

Nachádza sa tu jeden vlekjedna zjazdovka vhodná pre lyžiarov každej úrovne. Jej dĺžka je 600 metrov. Zalyžujú si na nej celé rodiny s deťmi, nakoľko je strednej náročnosti. Všetci lyžiari sa navyše určite potešia priaznivým cenám za lyžiarsky lístok.

Ak by ste chceli vyskúšať aj iné lyžiarske strediská ako to v Podbieli, nemusíte ísť príliš ďaleko. Populárne zjazdovky sú v Zuberci ako aj Brezovici. Obe strediská sú približne 10 km od Podbiela a budete tam doslova za pár minút.

Podbiel je mimoriadne atraktívnou obcou s mnohými zaujímavosťami. Už z diaľky zazriete Červenú skalu, ktorá dominuje panoráme obce. Obľúbeným cieľom turistov je Bielska skala v lesoch nad dedinou. Okrem toho sa v obci nachádza Františkova huta, takmer 200 rokov stará budova bývalej železiarne a Bobrova raľa. Ide o najväčší komplex zachovanej ľudovej architektúry v strednej Európe.

V obci Podbiel radi privítajú každého turistu. Na to, aby ste spoznali krásy tohto kúta Oravy čo najlepšie, potrebujete tu stráviť viac ako len jeden deň. A vtedy sa k slovu dostáva široká paleta všakovakého ubytovania. Od penziónov, cez chaty, chalupy až po priváty tu nájdete skutočne všetko. Stačí si vybrať z pestrej ponuky to pravé ubytovanie, v ktorom sa budete cítiť ako doma.

... zobraziť viac

Chalupa U priateľov hôr

0,7 km od Podbiel - Pod Pálenicou, Podbiel, na okraji obce / mesta
Zvýhodnený týždňový pobyt.

Drevenica Tereza

0,8 km od Podbiel - Pod Pálenicou, Podbiel, v obci / v meste
Super drevenička - polohou a vybavevením

Chalúpka pri mlyne

3,3 km od Podbiel - Pod Pálenicou, Podbiel, v rekreačnej obla...
Moderna drevenica za dedinou

Chata Blava - Apartmány na Orave

3,4 km od Podbiel - Pod Pálenicou, Nižná (okres Tvrdošín), na...
Útulné ubytovanie v apartmánoch+wellness

Chata pri studenom vodopáde

3,6 km od Podbiel - Pod Pálenicou, Oravský Biely Potok, v rek...
Pri vodopádoch rieky Studená

Chata Mlynky na Orave

5,6 km od Podbiel - Pod Pálenicou, Oravský Biely Potok, na sa...
ORAVA-CHATA MLYNKY voľné termíny

Oravská chalupa

5,7 km od Podbiel - Pod Pálenicou, Oravský Biely Potok, v obci / v meste, pri lese...
Na brehu horskej rieky pod Roháčmi

Chalupa Denisa

5,8 km od Podbiel - Pod Pálenicou, Oravský Biely Potok, na ok...
Bezkonkurenčná cena! Pre rodiny s deťmi!

Penzión Giovanna

5,8 km od Podbiel - Pod Pálenicou, Oravský Biely Potok, v obc...
V nádhernom prostredí Oravy

Chaty KATKA

5,9 km od Podbiel - Pod Pálenicou, Oravský Biely Potok, v obc...
Samostatné chaty v krásnom prostredí