Loading

Ubytovanie v Juráňovej doline

(31 objektov)

Rekreačný dom Campino Orava

Vitanová, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Zľava 10% na Aquapark Chocholowske termy

Penzión Borky

Vitanová, na okraji obce / mesta, pri aquaparku
Zľava 15% Aqua Oravice a 10% Chocholow

Penzión Maťusová

Vitanová, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Zľavy na vstupy do Meander Parku Oravice

Rekreačný dom Nina

Vitanová, na okraji obce / mesta, na horách
V blízkosti nový Aquapark!

Ubytovanie Erika

Vitanová, v obci / v meste
LYŽOVAČKA NA ORAVE,Wifi,Parkovisko,zľavy

CHALUPA Rak pri Oravici

Vitanová, na okraji obce / mesta, pri kúpalisku
Lyžovačka, Biliard, Wifi,Trampolína

Ubytovanie U Ferka

Vitanová, v obci / v meste, pri aquaparku
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny!

Penzión Doma

Vitanová, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny!

Drevenica Modrý dom

Vitanová, na okraji obce / mesta, pri kúpalisku
Tradičná drevenička na Orave

Ubytovanie u PAULY

Vitanová, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Velka chalupa s Wifi pre 23 osôb!
1 - 31 / 31

Juráňová dolina

Juráňová dolina a jej malebné zákutia

Malebná Juráňová dolina sa nachádza v severnej časti Západných Tatier, v malebnej Oravickej kotlineŽilinskom kraji. Pomenovanie pravdepodobne dostala z priezviska "Juran", populárneho v 17. storočí v neďalekej obci Liesek, ktorej patrili všetky okolité pastviny.

Juráňová dolina 1

Ide o 4 kilometre dlhú zalesnenú dolinu, v ktorej vedie turisticko - náučný chodník z obce Oravice. Pokiaľ sa necháte zlákať náučným chodníkom, dozviete sa viac o faune a flóre, histórii či ťažbe železnej rudy v minulosti. Ak budete pozorní, uvidíte aj rastliny, ktoré sa bežne vyskytujú na subalpínskom a alpínskom stupni. V Juráňovej doline sa vyskytujú vo výške okolo 900 metrov, spôsobuje to chladnejšia klíma v doline.

Najkrajšia a najatraktívnejšia časť doliny sa nazýva Tiesňava, ktorá je typická strmými skalnatými stenami a skalnými útvarmi pod názvom obrie hrnce. Schválne, koľko ich napočítate? Prechod Juráňovou dolinou zvládnete aj s deťmi, aj keď zdolávate lávky a mosty, nie je to náročné. Počas príjemnej prechádzky si užijete krásy tejto národnej prírodnej rezervácie.

Ako tráviť volný čas v Juráňovej doline a jej okolí?

Ak ste už dostatočne preskúmali Juráňovú dolinu, môžete sa vybrať do okolia. Výborným tipom na celodennú turistiku je trasa po Náučnom chodníku Roháčske plesá. Nielenže sa dozviete množstvo zaujímavých informácií, ale zhliadnete Roháčske vodopády a samozrejme Roháčske plesá. Všetky tri! Krásna krajina pohoria Roháče si Vás isto získa.

Po náročnom dni si oddýchnite v termálnych bazénoch kúpaliska v Oraviciach. Uľavte uboleným nohám, kochajte sa pohľadom na okolité lesy a vychutnávajte si jediný zdroj termálnej vody na Orave na termálnom kúpalisku v Oraviciach. Teplota vody je 36 - 41 ℃, vďaka čomu si kúpalisko užijete, aj keď vonku poletuje sneh.

Ak túžite po tobogánoch či bazéne s umelými vlnami, navštívte Meander Park Oravice. V 9 bazénoch s termálnou vodou sa vyšantíte vo vírivke, pomasírujete telo pri masážnych tryskách alebo si zaplávate v plaveckej časti. Svoj tichý kútik si nájdete na ležadlách. Nebudete však ani hladní. O uspokojenie chuťových buniek sa postará personál v reštaurácii či bufete.

Do života pravých Oravčanov nazriete v Múzeu oravskej dediny v Zuberci. V lone krásnej oravskej prírody sa nachádza viac ako 50 stavieb. Okrem domov sedliakov a roľníkov je tu možné vidieť aj technické stavby ako vodný mlyn, olejáreň či hrnčiarsku pec. Občerstvíte sa vo funkčnej krčme U Mlynára. Múzeum oravskej dediny sa pýši prívlastkom najkrajšie na Slovensku a tak sa presvedčte na vlastné oči, či je to pravda.

Pokiaľ si chcete užiť krásne výhľady na celé okolie, vystúpte na vrch Skorušina. Nenáročná túra sa začína v obci Vitanová, trvá približne 2 hodiny. Na vrchole Vás však bude čakať prekvapenie - rozhľadňa Skorušina. Oceľová, 13 metrov vysoká rozhľadňa, ponúka strhujúce pohľady na Roháče, Veľký Rozsutec alebo Oravskú Maguru. V okolí sa nachádza aj ohnisko a lavičky, tak si tam môžete oddýchnuť či opekať klobásky.

Juráňová dolina 2

Ak sa Vám to zdá málo akčné, máme pre Vás ponuku z iného súdka. Máte možnosť liezť po stromoch ako opice, užívať si voľný pohyb a pritom zdolávať rôzne prekážky. Zvládnete celú trasu a prídete až do cieľa? Odpoveď zistíte, ak zdoláte lanovú dráhu TarzankaZuberci.

A Zuberec má aj jaskyňu. Nevedeli ste? Prvá sprístupnená jaskyňa na Orave je Brestovská jaskyňa. Vydajte sa do podzemia, prejdete 434 metrov a zdoláte 240 schodov. Odmenou Vám bude pekná jaskynná výzdoba vytvorená hydrologickým systémom. Kapacita jaskyne je obmedzená na 15 osôb na jeden vstup, preto je dobré sa vopred objednať. Avšak to Vám zaručí skvelý zážitok z návštevy.

Orava zaručuje aj vynikajúce podmienky pre zimnú lyžovačku. Garancia snehu, upravené trate, doplnkové služby ako lyžiarska škôlka či ski servis, občerstvenie - to všetko na Vás čaká v lyžiarskych strediskách na Orave. Známe stredisko Meander SKI park Oravice ponúka jedinečnú kombináciu lyžovačky a kúpania v termálnych bazénoch. Po výdatnej lyžovačke sa prezlečiete do plaviek a zrelaxujete v geotermálnej vode. Ak nemáte radi zástupy ľudí čakajúcich na vlek a preplnené trate, stavte na Ski Centrum Brezovica, Ski Centrum Janovky a Milotín v Zuberci. Populárne je aj stredisko Ski Roháče - Spálená.

Ak sa chcete prejsť centrom mesta, pozrieť si pamiatky či dobre nakúpiť, navštívte jedno z okolitých miest. Hneď v meste Tvrdošín Vás poteší pamiatka pod patronátom UNESCO. Je ňou drevený Kostol všetkých svätých z 15. storočia. Isto Vás zaujme kazetový strop, ornamentálne maľby a barokový oltár zo 17. storočia. Galérie umenia v Tvrdošíne potešia každú umeleckú dušu. V kúrii z 19. storočia je situovaná Galéria Márie Medveckej, známej oravskej maliarky.

Juráňová dolina 3

Ak však máte radšej moderné umenie, navštívte súkromnú galériu ART Galéria Schűrger. Keďže sme pomerne blízko poľských hraníc, prečo si neurobiť výlet aj tam? Ako skvelá voľba sa črtá poľské mesto Zakopané. Goralská kultúra, výborné jedlo, nákupné možnosti či okolitá príroda za to isto stoja. A v Zakopanom uvidíte a možno aj navštívite Dom hore nohami. Ešte váhate?

Komfortné ubytovanie v Juráňovej doline a okolí

Zvažujete pobyt na Orave? V blízkosti Juráňovej doliny? Vedzte, že v obciach VitanováOravice ako aj v ďalších obciach máte k dispozícii útulné ubytovanie v chatách, apartmánoch alebo dreveniciach. Voľba je len na Vás, či si vyberiete nocľah priamo v srdci obce alebo v tichej, pokojnej lokalite v obklopení oravskou prírodou.

Ak túžite po 100 % servise, zabezpečenom stravovaní alebo širokej voľbe doplnkových služieb, stavte na hotely a penzióny. Niektoré sa nachádzajú v spomínaných obciach, ale taktiež v blízkosti aquaparku, lyžiarskych stredísk alebo mestách. Orava ponúka skutočne širokú paletu ubytovacích možností.

Veríme, že Vás Juráňová dolina určite očarí. Kombinácia prírodných úkazov, krásnej oravskej prírody, príjemnej prechádzky a vzácnej flóry dostane každého. Orava Vás isto nesklame.