Loading

Ubytovanie Ski park Racibor

(683 objektov v okolí 25 km)
Ski park Racibor

Ski park Racibor

Oravský Podzámok

Zaručene poznáte lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách, Donovaloch a Jasnej. Ide o veľké a známe strediská, no nie jediné. Mnohé poklady a krásne kúty nájdete aj v tých menších alebo menej navštevovanejších lokalitách. Ak Vás zavedú túlavé topánky do srdca Oravy, skúste lyžovačku v Ski parku Racibor.

Ski park Racibor, názov, ktorý pravdepodobne mnoho z Vás počuje prvýkrát. Skúsime Vám pomôcť. Nájdete ho len kúsok od Oravského hradu. Leží len približne 1 km od Oravského Podzámku, obce v ktorej sa nachádza jeden z našich najslávnejších hradov.

Stredisko leží uprostred prekrásnej a nepoškvrnenej oravskej prírody. Nachádza sa v pohorí Oravská Magura a najvyšší bod strediska je v nadmorskej výške približne 750 metrov nad morom. Je pravda, že to nie je práve najviac, avšak poloha na severe Slovenska na Orave bohatá na sneh je zárukou dobrej lyžovačky aj v nižších polohách.

Myslíte si, že ide o nejaké maličké zapadnuté stredisko, ktoré Vás nedokáže ničím prilákať? Veľký omyl! Racibor ponúka až 7 km zjazdoviek. Takou dĺžkou sa nemôžu pochváliť ani niektoré zvučnejšie slovenské strediská. Stredisko je zamerané širokému spektru lyžiarov a ponúka vyvážený pomer nenáročných a stredne náročných zjazdoviek.

Aby ste si zalyžovali do sýta, stredisko disponuje 2 vlekmi, 1 sedačkovou lanovkou a samozrejmosťou je detský vlek pre tých najmenších. Spolu s ním tu je lyžiarska škola, ktorá možno aj Vás, možno len tých najmenších zaučí do krás lyžovania. Spomínaná sedačková lanovka je dlhá vyše jedného kilometra a ani náročnejší lyžiari vďaka nej nevyjdú skrátka. Priamo vedľa lanovky vedie najdlhšia zjazdovka strediska, ktorej dĺžka je až 1600 metrov. Stredisko má vybudovaný systém umelého zasnežovania, nie však v celom areáli, no aj tak dokáže zabezpečiť plnohodnotnú lyžovačku.

Nemyslelo sa len na lyžiarov ale taktiež na snowboardistov a bežcov na lyžiach. Pre tých prvých je určený vlek vo vrchnej časti strediska so snowboardovým parkom. Bežkári zas ocenia bežecké trate v blízkom okolí strediska. Racibor sa snaží vyhovieť skutočne každému.

Samozrejme k stredisku patrí aj jeho kompletné vybavenie, ako bufety, reštaurácia, parkoviská. Keď budete mať hlad, nemajte obavy, ochutnáte tu rôzne oravské špecialitky.

Racibor navštívite možno len na jeden deň, ak však budete chcieť ostať dlhšie, bude to chcieť aj ubytovanie. To nie je na Orave problém nájsť. Blízko zjazdoviek je mnoho chát, prípadne v neďalekom Oravskom Podzámku nájdete množstvo privátov, či penziónov. Budete to mať blízko nielen za snehom a lyžovačkou, ale aj za históriou. Využite možnosť tejto jedinečnej kombinácie.

... zobraziť viac

Drevenica Racibor

0,1 km od Ski park Racibor, Oravský Podzámok, v rekreačnej ob...
Chata v krásnej prírode pri svahu!

Chata Raciborka

0,2 km od Ski park Racibor, Oravský Podzámok, v rekreačnej ob...
NOVÁ CHATA, RODINNÁ DOVOLENKA NA ORAVE

Turistická Ubytovňa Forgáč

0,8 km od Ski park Racibor, Oravský Podzámok, mimo obce / mes...
Ubytovanie v blízkosti lesa

Chata Racibor

0,9 km od Ski park Racibor, Oravský Podzámok, na samote, pri lese / na okraji lesa
Drevenička s krbom - oddych v prírode

Drevenice u Jozefa

1,3 km od Ski park Racibor, Oravský Podzámok, v rekreačnej ob...
V blízkosti zjazdovky!

Drevenička u Jozefa

1,3 km od Ski park Racibor, Oravský Podzámok, v rekreačnej ob...
Útulná drevenička blízko zjazdovky

Chalupa pri starej hájovni Racibor

1,4 km od Ski park Racibor, Oravský Podzámok, v rekreačnej ob...
Komfortne vybavená chalupa pod lesom

Apartmány pod Oravským hradom

1,6 km od Ski park Racibor, Oravský Podzámok, v obci / v mest...
Štýlové apartmány priamo pod hradom!

Ubytovňa VARTÁŠ

1,6 km od Ski park Racibor, Oravský Podzámok, v obci / v meste
Zrekonštruovaná ubytovňa za dobré ceny!

Domček pri Vodníkovi

1,8 km od Ski park Racibor, Oravský Podzámok, na okraji obce...
Krásny domček - do centra za pár minút