Loading

Ubytovanie Lyžiarske stredisko Oravské Veselé

(84 objektov v okolí 25 km)
Lyžiarske stredisko Oravské Veselé

Lyžiarske stredisko Oravské Veselé

Oravské Veselé

Orava patrí medzi tie najchladnejšie miesta na Slovensku. To je niečo, čo poteší predovšetkým milovníkov zimy a lyžovania obzvlášť. Posledné roky sú charakteristické teplejšími zimami chudobnejšími na sneh. Napriek tomu predstavuje Orava zatiaľ svetlú výnimku a môžete sa tu tešiť na dostatok snehu počas celej zimy.

Jednou z dediniek, ktoré si na nedostatočnú zimu nemôžu sťažovať je práve Oravské Veselé. Nachádza sa takmer na samom kraji Slovenska, len niekoľko kilometrov severne nad mestom Námestovo a neďaleko hraníc s Poľskom. Tento kraj bol dlho neobývaný, boli tu kruté zimy a horšia úroda. Skutočné bohatstvo sa však ukrývalo v horách a lesoch, ktoré ponúkali dostatok dreva. Práve vďaka ťažbe dreva sa medzi PilskomBabou horou usadili prví obyvatelia.

Obec mala najviac obyvateľov začiatkom dvadsiateho storočia, nedostatok práce a zlé podmienky pre život však mnoho domácich vyhnali do sveta. Dnes tu ostali len tí najvernejší krajania, preto sa aj na celej Orave stretnete s mimoriadnou srdečnosťou.

Pokiaľ hľadáte pokojnú lyžovačku za výhodné ceny, lyžiarske stredisko Oravské Veselé je pre Vás ideálnou voľbou. Ide o menšie stredisko, kde si však s celou rodinou a priateľmi zalyžujete do sýta.

Vrch zjazdovky sa nachádza v nadmorskej výške 780 metrov nad morom. Nie je to mnoho, avšak v spojení s drsnými podmienkami na Orave nie sú obavy o dostatok snehu na mieste. Dĺžka vleku predstavuje necelých 500 metrov. Tento vlek sa teší veľkej obľube hlavne u domácich, ktorých budete na svahu stretávať najčastejšie.

Zjazdovka je vyvážená a vhodná pre rodiny s deťmi. Tie sa v spodnej časti naučia, prípadne zdokonalia vo svojom lyžiarskom umení. Rodičia si zatiaľ môžu vychutnať svižnejšiu jazdu na trati, ktorá je pravidelne upravovaná ratrakom. Početné rodiny poteší ešte jedno, ceny lyžiarskych lístkov. Za to, čo by ste zaplatili vo vychýrenom stredisku za jediný deň môže lyžovať v Oravskom Veselom celá rodina.

Okrem lyžiarskeho strediska stojí za zmienku aj jeho blízke okolie. Napríklad mesto Námestovo alebo Tvrdošín. V druhom menovanom nájdete prekrásny celodrevený kostol, ktorý je dokonca zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Notoricky známou je majestátna Oravská priehrada či lesná železnicaNovej Bystrici. Ak si budete chcieť zalyžovať na iných oravských svahoch, zavítajte aj do Oravskej Lesnej, prípadne neďalekej Zázrivej. Obe ponúkajú špičkovú lyžovačku za viac než rozumné ceny.

Dostatok ubytovacích kapacít máte na výber priamo v obci Oravské Veselé. Náročnejší turisti si dozaista vyberú ubytovanie v penzióne. Rovnako atraktívnou voľbou sú priváty či čoraz obľúbenejšie horské chaty. Niektoré z nich sú v tesnej blízkosti lyžiarskeho strediska a na zjazdovku to budete mať len pár krokov. Doprajte si pokoj a tú pravú oravskú atmosféru počas Vašej lyžovačky v nádhernom prostredí Oravského Veselého.

... zobraziť viac

Apartmány na Orave

2,5 km od Lyžiarske stredisko Oravské Veselé, Oravské Veselé,...
Celoročne super ceny, výhodná poloha!

Chalupa na Orave

2,6 km od Lyžiarske stredisko Oravské Veselé, Sihelné, na okr...
Chalupa s nádherným výhľadom a kaďou!

Chata u Miňa

3,1 km od Lyžiarske stredisko Oravské Veselé, Sihelné, v obci...
Deti do 5 rokov zadarmo!

Chata Sihelné 2332

3,1 km od Lyžiarske stredisko Oravské Veselé, Sihelné, mimo o...
S kaďou a saunou, 300m od Ski Grúniky

Drevenica Tri duby

3,6 km od Lyžiarske stredisko Oravské Veselé, Sihelné, na sam...
Nová rodinná drevenica na Orave

Zrub Pod Pilskom

3,7 km od Lyžiarske stredisko Oravské Veselé, Sihelné, mimo o...
Štýlový zrub priamo pri lese.

Apartmány Rožec

5,1 km od Lyžiarske stredisko Oravské Veselé, Sihelné, mimo o...
Luxusné apartmány na brehu jazera!

Apartmán Nina

6,4 km od Lyžiarske stredisko Oravské Veselé, Oravská Polhora, v obci / v meste, v c...
Vyjdete nad dom a ste v krásnej prírode

Chata Jurošik

6,8 km od Lyžiarske stredisko Oravské Veselé, Oravská Polhora...
Pekná, útulná 12-miestna chatka s krbom

Chata Kristína pod Babou horou

8,5 km od Lyžiarske stredisko Oravské Veselé, Oravská Polhora...
Romantická drevenica v lese