Loading

Ubytovanie Ski Centrum Sihelné

(77 objektov v okolí 25 km)
Ski Centrum Sihelné

Ski Centrum Sihelné

Sihelné

Na to, aby ste si kvalitne zalyžovali potrebujete: ideálny svah, dostatok snehu, priaznivé ceny, príjemné prostredie. Ak všetky tieto ingrediencie zamiešate, vyjde Vám ideálne lyžiarske stredisko pre Vás. Môže ním byť práve to pri obci Sihelné, na samom okraji Slovenska. Všetky spomenuté parametre totiž spĺňa.

Za touto skvelou lyžovačkou sa budete musieť vydať až takmer na slovensko-poľskú hranicu. Tá je od obce Sihelné vzdialená len 4 km. Samotné vleky strediska sú z centra obce vzdialené len 1 km, takže nikam ďaleko už ísť nemusíte. Sihelné nájdete severne od Námestova pri Oravskej priehrade, neďaleko od Oravskej Polhory. Tá je známa ako jedno z najchladnejších miest na Slovensku.

Tuhá oravská zima, členité hory a ešte k tomu prvotriedny a moderný systém umelého zasnežovania, to sú hlavné prednosti lyžiarskeho strediska Sihelné. A ten výhľad! Ako na dlani budete mať Babiu horu, Západné Tatry a v diaľke sa budú črtať vrcholky Vysokých Tatier.

Lyžiarske stredisko Sihelné je jedno z moderných a nových stredísk. Prvých lyžiarov privítalo len na prelome rokov 2006/2007. Buďte si preto istý, že sa nebudete voziť na starých vlekoch po neupravených zjazdovkách.

Zážitok zo skvelej lyžovačky si zo strediska odnesie každý člen Vašej rodiny. Začínajúci lyžiari sa naučia na miernejšej časti strediska, pokročilejší si užijú perfektne upravené svahy. Celkovo tu nájdete tri vleky. Dva z nich obsluhujú celý hlavný svah a ich dĺžka je takmer kilometer. Tretí, kratší vlek ocenia deti a začínajúci lyžiari.

Ako už bolo spomenuté, v celkom lyžiarskom stredisku nájdete systém umelého zasnežovania. Ten sa stará o kvalitnú snehovú pokrývku aj na najdlhšej, 900 metrov dlhej zjazdovke. Je dobré vedieť, že približne tri štvrtiny tratí v stredisku sú značené červenou farbou a preto sú vhodné skôr stredne pokročilým lyžiarom.

Lyžiarske stredisko Sihelné sa nachádza v nadmorskej výške 831 až 969 metrov nad morom. Vďaka tejto nadmorskej výške tu nájdete vždy dostatok prírodného snehu. Možno Vás po príchode do strediska prekvapí počet zahraničných lyžiarov. Okrem Slovákov tu často zavítajú aj Poliaci či Česi. Niet divu, za kvalitnoulacnou lyžovačkou sa cestovať oplatí.

Vítanou je v stredisku aj možnosť večernej lyžovačky. Osvetlená trať zabaví každého lyžiara a jazda pod umelým osvetlením má niečo do seba. Samozrejmosťou strediska je bufet, lyžiarska škola či požičovňa so servisom. Skrátka všetko, čo budete potrebovať.

Sihelné nie je najznámejším lyžiarskym strediskom, to však neznamená, že by ste sa mu mali vyhýbať. Práve naopak. Ak sa ho rozhodnete navštíviť na viac dní, budete potrebovať kvalitné a cenovo prijateľné ubytovanie. Nájdete ho v chatáchprivátoch priamo v obci. Pokiaľ preferujete vyšší štandard, nájdete tu príjemný penzión. Ski centrum Sihelné rado privíta aj Vás.

... zobraziť viac

Chata Sihelné 2332

0,6 km od Ski Centrum Sihelné, Sihelné, na okraji obce / mest...
S kaďou a saunou, 300 m od Ski Grúniky

Chalupa na Orave

1,0 km od Ski Centrum Sihelné, Sihelné, na okraji obce / mest...
Chalupa s nádherným výhľadom a kaďou!

Drevenica Tri duby

1,2 km od Ski Centrum Sihelné, Sihelné, na okraji obce / mest...
Nová rodinná drevenica na Orave

Chata u Miňa

1,3 km od Ski Centrum Sihelné, Sihelné, v obci / v meste, na...
Deti do 5 rokov zadarmo!

Zrub "Pod Pilskom"

1,7 km od Ski Centrum Sihelné, Sihelné, mimo obce / mesta, pr...
Štýlový zrub priamo pri lese.

Apartmány Biela Farma

2,6 km od Ski Centrum Sihelné, Sihelné, mimo obce / mesta, pr...
Luxusné apartmány na brehu jazera!

Chata Jurošik

4,4 km od Ski Centrum Sihelné, Oravská Polhora, na okraji obc...
Pekná, útulná 12-miestna chatka s krbom

Apartmány na Orave

4,6 km od Ski Centrum Sihelné, Oravské Veselé, v obci / v mes...
Celoročne super ceny, výhodná poloha!

Chata JOLANA

7,0 km od Ski Centrum Sihelné, Oravská Polhora, v rekreačnej oblasti, pri lese / na...
V nádhernom tichom prostredí na Orave!

Chata Kristína pod Babou horou

7,0 km od Ski Centrum Sihelné, Oravská Polhora, v rekreačnej...
Chata uprostred lesa