Loading

Kam na výlet v Juráňovej doline

(7 atrakcií)

Meander park Oravice

Oravice

Snívate o návšteve moderného aquaparku, no úplne iného, ako sú všetky ostatné? O parku kdesi na konci sveta, tam kde nie je žiaden zhon, ani davy ľudí uprostred prírody? V tom prípade Vám odporúčame Oravice. Kedysi boli obyčajnou oravskou dedinkou neďaleko od poľských hraníc, no práve Meander Park Oravice ich robí výnimočnými.

Oravice nájdete len pár kilometrov od brány Západných Tatier, Zuberca. Stredisko je naozaj moderné a je v zaujímavom kontraste s okolitou prírodou a majestátnymi horami. V Thermalpaku Oravice nájdete pre každého niečo, je jedno či ste plavec, alebo si chcete vo vode len príjemne oddýchnuť. A nemajte obavy, že sa vo vode nezabavíte napríklad v zime, či chladnom počasí. Priamo v dedinke je aj krásne lyžiarske stredisko, vďaka tomu môžete priamo zo zjazdovky vkĺznuť do teplej termálnej vody.

Ale poďme si predstaviť Meander Park Oravice podrobnejšie. Centrom strediska je jeden veľký, skutočne veľký športovo relaxačný bazén. V jednom bazéne nájdete masážne lavice, tryskyvodný hríb. Druhá časť je určená pre dobrých plavcov. Plavecká časť bazénu má dĺžku 25 m, čo uspokojí všetkých. No ak by bolo takéto plávanie nebodaj málo, tak môžete využiť aj umelé vlny. Budete si pripadať ako na otvorenom mori a vlnky sa s Vami budú jemne pohrávať. Nájdete tu aj ďalšie relaxačné bazény, kde Vás budú maznať všakovaké tryskyvírivky. Niektoré z bazénov sú prepojené a tak sa z jedného do druhého dostanete bez nutnosti vyjsť z vody. Samozrejmosťou v každom z bazénov je príjemne teplá voda. Najteplejšia je v geotermálnom bazéne, kde je teplota vody až 38 °C. Vaše ratolesti sa vybláznia v malom detskom bazéniku, do ktorého sa môžu štýlovo skĺznuť po šmýkačke. Určite sa v ňom nudiť nebudú.

A pre tých najnáročnejším máme ešte čosi navyše. Ten najvyšší luxus, ten maximálny pôžitok z vody si užijete vo vírivom bazéne, v perličkovom kúpeli. Takéto bazény sú pre Vás pripravené rovno dva a určite si ich nenechajte ujsť. V perličkovom kúpeli si maximálne oddýchnete, no ak budete chcieť rozprúdiť krv v žilách, tak sa vydáte na tobogán. Nie je žiaden drobec, jeho dĺžka je rovných 100 metrov a jazda je zážitkom.

Aby bola starostlivosť o Vaše telo kompletná, ponúka Meander Park Oravice aj možnosť masážísauny. Pokiaľ ste si ešte nič z toho nikdy nedopriali, v Oraviciach to môže byť prvý krát. Tento aquapark ponúka moderné zariadenie na vysokej úrovni, samozrejmosťou je aj bezhotovostná platba za všetko v bufetoch či reštaurácií. Pri vstupe dostanete náramok, na ten sa Vám započítavajú platby a tie uhradíte pohodlne pri odchode. Navyše v Oraviciach myslia aj na rodiny, s deťmi si jedinečný zážitok v termálnej vode doprajete za špeciálne zvýhodnené ceny. Oravice Vám dávajú o dôvod viac, prečo navštíviť krásnu Oravu.

zobraziť viac

Meander Skipark Oravice

Oravice

Orava, nádherný a zároveň drsný kút Slovenska, ktorý je čím ďalej tým populárnejší u turistov zo šíreho okolia. To platí pre letnú, ale aj zimnú sezónu. Dáme Vám tip, kde na Orave zažijete jedinečnú lyžovačku a ešte niečo viac. V Oraviciach.

Oravice, malebná dedinka na Orave, neďaleko Zuberca a v blízkosti Západných Tatier. Zavítajte do priam rozprávkovej ríše plnej lesov, práve v tomto prekrásnom prostredí sa nachádzajú svahy Meander Skipark Oravice. Vedzte, že ide o skutočne výnimočné lyžiarske stredisko. Prezradíme Vám, prečo.

Je jedno že ste prišli s deťmi, ktoré stoja na lyžiach prvýkrát alebo s priateľmi, s ktorými si chcete dokazovať kto je lepší lyžiar. Oravice mysleli na každú skupinu lyžiarov. Stredisko je naklonené začiatočníkom, pre nich sú určené 2 krátke vleky, kde budú prvé metre na lyžiach hračkou. Dokonca aj najdlhšia trať v stredisku je modrej, najmenej náročnej farby. Má dĺžku úctyhodných 1600 metrov. Nemusíte sa báť, že to je všetko. Okrem týchto nenáročných zjazdoviek sú tu ešte ďalšie.

Pokročilým lyžiarom sú k dispozícií 3 červenou farbou značené zjazdovky. Ponúkajú dostatočný sklon a na najdlhšej z nich si užijete až 1500 metrov prvotriedneho zjazdu. Najskúsenejší lyžiari ocenia prítomnosť najnáročnejšieho, čierneho úseku v spodnej časti strediska. Ostatní sa báť nemusia, táto najnamáhavejšia časť sa dá obísť dvomi jednoduchšími alternatívami.

Meander Skipark Oravice sa rozprestiera v nadmorskej výške 785 – 1055 metrov nad morom. Nájdete tu bezmála 6 km zjazdoviek a o dopravu sa postarajú 4 vleky a moderná štvormiestna sedačková lanovka s vyhrievanými sedadlami. Vaše pohodlie je v Oraviciach prvoradé. Na to, aby ste si ho užili však potrebujete dostatok snehu. O to sa stará moderný systém umelého zasnežovania, ktorý je zabezpečený takmer v celom stredisku.

Športovci si v Oraviciach prídu tiež na svoje. Nachádzajú sa tu dlhé kilometre bežeckých tratí, snowpark so skokmi a rôznymi prekážkami či dokonca slalomová dráha, na ktorej si skúsite, aké je to byť hviezdou svahu.

A pridáme ešte čosi extra, čo Vám inde neponúknu. Skúste si predstaviť že zídete dole svahom, vyzujete si lyžiarky, vojdete do šatne, prezlečiete sa do plaviek a ste v termálnom bazéne s príjemnou horúcou vodou. Áno, presne týmto sú Oravice jedinečné. Priamo pri vlekoch a lanovke sa nachádza známy aquapark Meander Park Oravice otvorený celoročne so 4 bazénmi a 100 metrov dlhým toboganom. Viete si po lyžovačke predstaviť ešte niečo lepšie?

Lyžiarske stredisko Oravice je veľmi známe a preto ponúka aj dostatočné množstvo ubytovacích kapacít. Od moderných penziónovapartmánov až po jednoduché chatkypriváty s vľúdnymi domácimi. Nech si vyberiete akokoľvek, budete nadmieru spokojný. Prvotriedna lyžovačka s možnosťou relaxu v termálnej vode, to je neodolateľná kombinácia.

zobraziť viac
1 - 7 / 7