Loading

Ubytovanie v okrese Skalica

(7 objektov)

Juhas dvor

Chropov, na samote, pri lese / na okraji lesa (SI 10,2 km v...
Chalupa na samote, dokonalý kľud a pokoj

Horská chata Rojana

Skalica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (S...
Štýlová chata so saunou.

Drevenička a chatky Cavaleria

Skalica, na samote, pri vode (SI 6,2 km vzdušne)
Jedinečná drevenica pre dobrodruhov!

Chata Emmy

Skalica, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska (SI 5,9 km...
Ubytovanie až pre 44 hostí!
1 - 7 / 7

Okres Skalica

Okres Skalica - významné vinohradnícke centrum

Okres Skalica leží v severozápadnej časti Slovenska, v regióne Záhorie. Obklopujú ho výbežky Bielych Karpát Malých Karpát i rieka Morava. Historický význam oblasti dokazujú viaceré archeologické lokality na jeho území.

Skalický okres je prirodzeným spojivom medzi juhomoravským a malokarpatským vinohradníckym regiónom a patrí medzi najvýznamnejšie slovenské vinohradnícke centrá. V rámci združenia Vínna cesta Záhorie podporuje rozvoj vidieckej turistiky, ľudových remesiel a vinohradníctva. Cesta po architektonicky zaujímavých Vinárskych búdach spojená s ochutnávkou iskrivého Skalického rubínu je obľúbeným cieľom turistických prechádzok.

Zaujímavosti okresu Skalica

Mesto Skalica, centrum regiónu Záhorie, je miestom kde uvidíte množstvo historických pamiatok datovaných už od 13. storočia. Medzi najvýznamnejšie kultúrne pamiatky mesta patrí románska rotunda sv. Juraja. Na kopci v jej blízkosti sa zachovala jediná brána mestského opevnenia, Severná brána. Na opačnej strane kopca sa nachádza židovský cintorín. Oproti rotunde stojí kalvária s kaplnkou. Pri kalvárii zasa evanjelický aj katolícky cintorín, kde svoj večný sen snívajú viaceré významné osobnosti regiónu. Pokiaľ Vás zaujímajú technické pamiatky, nevynechajte mlyn bratov Pilárikových.

Stále expozície venované histórii a kultúre regiónu objavíte v Záhorskom múzeu priamo v okresnom meste Skalica. Archeologická časť obsahuje exponáty od paleolitu až po slovanské obdobie Záhoria. Ďalšia časť je venovaná zakladateľovi, J. Blahovi. Blahovská izba je len s malými úpravami zachovalá miestnosť pôvodnej expozície s vysokou muzeálnou hodnotou. Kroje, bytové textílie, výšivky, drevené plastiky aj vinohradnícke a poľnohospodárske nástroje môžete obdivovať etnologickej časti múzea.

Historické oddelenie zhromažďuje exponáty z husitských, protitureckých, protihabsburských vojen a rôzne cechálie, ktorým dominuje súkennícky cech. Najnovšia časť je venovaná krajinárovi, maliarovi Júliusovi Koreszka. Dostatok síl na cestu Vám dodá jemný skalický trdelník, ktorý sa môže pochváliť ochrannou známkou Európskej únie.

Zaujímavosťou je rovnako Kaštieľ a Holíčsky zámok v Holíči. Okrem toho sa mestečko Holíč oplatí navštíviť aj kvôli jeho známej kalvárii, pamätníku obetiam 1. a 2. svetovej vojny ako aj soche Panny Márie.

Ideálnou na nenáročnú turistiku, cyklo výlety po označených cyklotrasách, či výlet v konskom sedle je Zlatnícka dolina neďaleko mesta Skalica. Počas letných mesiacov ponúka príjemné osvieženie v podobe kúpaliska s plaveckým, relaxačným, detským bazénom aj toboganom. Labute, kačky aj volavky môžete pozorovať pri Skalických rybníkoch. Plavba na lodi po vodnej ceste Baťov kanál je výborná možnosť trávenia voľného času. Táto vnútrozemská vodná cesta z českých Otrokovíc do Skalice ponúka na 53 kilometroch príjemný zážitok, v ktorom sa spája plavba loďou s užívaním si krás okolitej prírody. Kanál môžete spoznať aj z brehu – jeho okolie je ako stvorené na výlet na bicykli.

Deti, začiatočníci aj skúsení golfisti si prídu na svoje na 18-jamkovom ihrisku vo vinohradníckej časti Skalice. Ubytujte sa v nádhernom prostredí Bielych Karpát a užite si prírodu a šport na jednom mieste.

Hľadáte ubytovanie v okrese Skalica? Obľúbené sú najmä chaty a chalupy

Okres Skalica ponúka množstvo ubytovacích kapacít rôznej úrovne, medzi ktorými si vyberie každý napríklad priamo v meste Skalica v chatách a chalupách i ubytovniach. Odpočiňte si priamo vo vinohradoch, či v horskej chate a vydajte sa na nasledujúci deň spoznávať ďalšie krásy regiónu.

Či ste už milovník vína, gurmán, ktorý neodolá sladkému trdelníku alebo ste nadšený športovec, ktorý rád zdolá pahorky na bicykli alebo s turistickými paličkami v rukách, či ste oduševnený golfista alebo milujete históriu, ste v okrese Skalica správne.