Loading

Ubytovanie v Žiarskej doline

(20 objektov)

Chaty Baranec

Žiar LM, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (LM 1...
Zrubové chatky v krásnej prírode

Privát u Zajaca

Žiar LM, v obci / v meste, na horách (LM 7,0 km vzdušne)
Lyžiarske stredisko 500 m, zľavy 20-25%

Privát No. 3 Červeňová

Žiar LM, na okraji obce / mesta (LM 6,0 km vzdušne)
Veľká noc na Liptove 150,0 € objekt/noc

Chata Kožiar

Žiar LM, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (L...
Samostatné chaty s možnosťou stravovania
1 - 20 / 20

Žiarska dolina

Hory sú celosvetovo jedným z najväčších turistických lákadiel. Slovensko v tomto nie je výnimkou, ba práve naopak. Nájdete u nás množstvo národných parkov, rezervácií či chránených krajinných oblastí. Prekrásne slovenské hory sú lákadlom nielen pre domácich, ale aj zahraničných turistov. Medzi tie populárnejšie pohoria patria aj Západne Tatry. Práve v nich sa nachádza Žiarska dolina, ktorú si v nasledujúcich riadkoch priblížime o čosi viac.

Žiarska dolina je všeobecne jednou z najnavštevovanejších dolín celého Slovenska. Je súčasťou Západných Tatier, ktoré tvoria majestátnu hradbu severne od Liptovského Mikuláša. Práve z neho sa do ústia Žiarskej doliny dostanete najpohodlnejšie.

Dolina patrí k najväčším atrakciám Západných Tatier. Je vhodná naozaj pre každého. Pre extrémnych športovcov ale aj starších ľudí, ktorí si chcú dopriať len pohodovú prechádzku. Hneď Vám povieme prečo je taká atraktívna pre najširšie spektrum turistov.

Starší alebo rodiny s malými deťmi určite ocenia jednoduchý prístup do doliny, ako aj asfaltovú cestu, ktorá ňou vedie. Vďaka nej si všetky prírodné krásy, výhľady či osvieženie v potoku Smrečianka môžu vychutnávať aj tí menej zdatní turisti.

Asfaltová cesta ponúka ďalší plus. Ak milujete cyklistiku, stačí si požičať horský bicykel v požičovni a vydať sa do hôr v sedle dvojkolesového tátoša. Cyklistika u nás naberá na popularite a oproti pešej turistike v Žiarskej doline má jednu obrovskú výhodu. Cestou do kopca sa síce zapotíte, ale cestou nadol sa budete plynule viezť. A všetci Vám budú v tichosti závidieť.

Pre náročnejších turistov je Žiarska dolina len odrazovým mostíkom pre náročnejšie a vyššie položené turistické trasy. Mnoho chodníkov sa nachádza vysoko v horách na hrebeňoch strmých štítov. Zdatnejší turisti smerujú zo Žiarskej doliny najčastejšie na vrchy Baníkov, Plačlivé, Ostrý Roháč alebo na Baranec. Ide o preslávené vysokohorské túry, ktoré sú síce náročné, no ich absolvovanie je nezabudnuteľným zážitkom.

Žiarska dolina je navštevovaná aj v zime. Množstvo žľabov vytvára ideálne podmienky pre skialpinistov. Tí skúsenejší budú smerovať na už spomínané vrcholy, avšak len samotná túra údolím je tiež veľmi pekná.

Lyžiari môžu v zime využiť upravené zjazdovkyvleky, ktoré sa nachádzajú v ústí doliny. Je tu známe rekreačné stredisko, kde okrem iného nájdete aj štýlový salaš či chatovú osadu.

Nespomenuli sme ešte ten hlavný cieľ, pre ktorý sa turisti do Žiarskej doliny vydávajú. Je ním Žiarska chata ležiaca v nadmorskej výške 1325 metrov nad morom. Po náročnej túre poskytne turistom vítané občerstvenie a dobroty slovenskej kuchyne. Pokiaľ by ste chceli spoznávať majestátne hory Západných Tatier viac dní, v Žiarskej chate sa budete môcť dokonca aj ubytovať.

Žiarska dolina je unikátnym kúskom Slovenska. Svoj pokoj v nej nájdu všetci. Je vhodná na pokojné prechádzky ale aj športové výkony. Pre svoju popularitu aj priamo v nej nájdete mnoho ubytovacích kapacít. Ide hlavne o chatky na začiatku doliny. Prípadne si môžete vybrať aj ubytovanie v niektorej z blízkych obcí, v ktorých nájdete priváty a rodinné penzióny. Napriek tomu, že ide len o jednu dolinu, zažijete v nej mnoho neopakovateľných chvíľ.