Loading

Ubytovanie v Žiarskej doline

(18 objektov)

Chaty Baranec

Žiar (okres Liptovský Mikuláš), mimo obce / mesta, pri lese...
Zrubové chatky v krásnej prírode

Privát No. 3 Červeňová

Žiar (okres Liptovský Mikuláš), v obci / v meste, pri lese...
Relax na Liptove

Chalupa pod Barancom

Žiar (okres Liptovský Mikuláš), v obci / v meste, pri aquaparku
Drevenica s krbom v pokojnom prostredí

Privát Viera Žiar

Žiar (okres Liptovský Mikuláš), na okraji obce / mesta, pri...
Útulné a výhodné ubytovanie na Liptove!

Apartmánový dom Slniečko

Žiar (okres Liptovský Mikuláš), na okraji obce / mesta, v ch...
Komfortné apartmány - baby friendly

Privát Matej

Smrečany, na okraji obce / mesta, na horách
Ubytovaný hosť v deň narodenín 90% zľava

Drevenica u Vinklika

Žiar (okres Liptovský Mikuláš), v obci / v meste
Zrubová drevenička s krbom

Chalupa a apartmánový domček Chlievy

Smrečany, na okraji obce / mesta
Ubytovanie v srdci Liptovskej kotliny!

Dom u Hološov

Smrečany, na okraji obce / mesta, pri potoku
v sezóne - min. 3 noci- vírivka v cene

Vila Rado

Smrečany, na okraji obce / mesta, pri potoku
Chalupa pri potoku
1 - 18 / 18

Žiarska dolina

Žiarska dolina 1

Hory sú celosvetovo jedným z najväčších turistických lákadiel. Slovensko v tomto nie je výnimkou, ba práve naopak. Nájdete u nás množstvo národných parkov, rezervácií či chránených krajinných oblastí. Prekrásne slovenské hory sú lákadlom nielen pre domácich, ale aj zahraničných turistov. Medzi tie populárnejšie pohoria patria aj Západne Tatry. Práve v nich sa nachádza Žiarska dolina, ktorú si v nasledujúcich riadkoch priblížime o čosi viac.

Žiarska dolina je všeobecne jednou z najnavštevovanejších dolín celého Slovenska. Je súčasťou Západných Tatier, ktoré tvoria majestátnu hradbu severne od Liptovského Mikuláša. Práve z neho sa do ústia Žiarskej doliny dostanete najpohodlnejšie.

Dolina patrí k najväčším atrakciám Západných Tatier. Je vhodná naozaj pre každého. Pre extrémnych športovcov ale aj starších ľudí, ktorí si chcú dopriať len pohodovú prechádzku. Hneď Vám povieme prečo je taká atraktívna pre najširšie spektrum turistov.

Žiarska dolina 2

Starší alebo rodiny s malými deťmi určite ocenia jednoduchý prístup do doliny, ako aj asfaltovú cestu, ktorá ňou vedie. Vďaka nej si všetky prírodné krásy, výhľady či osvieženie v potoku Smrečianka môžu vychutnávať aj tí menej zdatní turisti.

Asfaltová cesta ponúka ďalší plus. Ak milujete cyklistiku, stačí si požičať horský bicykel v požičovni a vydať sa do hôr v sedle dvojkolesového tátoša. Cyklistika u nás naberá na popularite a oproti pešej turistike v Žiarskej doline má jednu obrovskú výhodu. Cestou do kopca sa síce zapotíte, ale cestou nadol sa budete plynule viezť. A všetci Vám budú v tichosti závidieť.

Pre náročnejších turistov je Žiarska dolina len odrazovým mostíkom pre náročnejšie a vyššie položené turistické trasy. Mnoho chodníkov sa nachádza vysoko v horách na hrebeňoch strmých štítov. Zdatnejší turisti smerujú zo Žiarskej doliny najčastejšie na vrchy Baníkov, Plačlivé, Ostrý Roháč alebo na Baranec. Ide o preslávené vysokohorské túry, ktoré sú síce náročné, no ich absolvovanie je nezabudnuteľným zážitkom.

Žiarska dolina je navštevovaná aj v zime. Množstvo žľabov vytvára ideálne podmienky pre skialpinistov. Tí skúsenejší budú smerovať na už spomínané vrcholy, avšak len samotná túra údolím je tiež veľmi pekná.

Žiarska dolina 3

Lyžiari môžu v zime využiť upravené zjazdovkyvleky, ktoré sa nachádzajú v ústí doliny. Je tu známe rekreačné stredisko, kde okrem iného nájdete aj štýlový salaš či chatovú osadu.

Nespomenuli sme ešte ten hlavný cieľ, pre ktorý sa turisti do Žiarskej doliny vydávajú. Je ním Žiarska chata ležiaca v nadmorskej výške 1325 metrov nad morom. Po náročnej túre poskytne turistom vítané občerstvenie a dobroty slovenskej kuchyne. Pokiaľ by ste chceli spoznávať majestátne hory Západných Tatier viac dní, v Žiarskej chate sa budete môcť dokonca aj ubytovať.

Žiarska dolina je unikátnym kúskom Slovenska. Svoj pokoj v nej nájdu všetci. Je vhodná na pokojné prechádzky ale aj športové výkony. Pre svoju popularitu aj priamo v nej nájdete mnoho ubytovacích kapacít. Ide hlavne o chatky na začiatku doliny. Prípadne si môžete vybrať aj ubytovanie v niektorej z blízkych obcí, v ktorých nájdete priváty a rodinné penzióny. Napriek tomu, že ide len o jednu dolinu, zažijete v nej mnoho neopakovateľných chvíľ. 

Názory a odporúčania

Ľubica Jarabová (ubytovateľ) 5.5.2019
V samotnom regióne Liptov sú veľké možnosti na relax a oddych. Je tu možnosť turistiky ( vysokohorskej, vodnej, pešej, letnej i zimnej), zimných športov...
Igor Strmeň (skupina - návštevník) 30.4.2019
Liptov je krásne miesto na návštevu. Prírodné krásy, športové vyžitie, história.
Vlastimila Sochorová (ubytovateľ) 19.4.2019
V našom regióne Liptov sa nachádzajú historické pamiatky, muzea, kultúrne objekty, aquaparky, termálne bazény, jaskyne, lyžiarske zjazdovky a nekonečná možnosť turistiky a pod.
Ingrid Koutna (skupina - návštevník) 30.7.2018
Veľmi veľmi fajn.
Petr Karmazín (skupina - návštevník) 11.8.2017
Roháče
Andrej Červeňanský (rodina s malými deťmi - návštevník) 5.8.2017
Niet krajšieho na Slovensku!
Adriána Lichvárová (mladý pár - návštevník) 25.1.2017
pekne túry po horách, ale dá sa aj po okolí prejsť ku kolibe a je možnosť si pozrieť aj dedinky v okolí
Zlatuša Lachváčová (sólo hosť - návštevník) 23.1.2017
Liptov je naša srdcovka: krásna príroda, milujeme Liptovskú Maru, dostupné Aquaparky Bešeňová a Tatralandia, rôzne atrakcie v okolí.
Iveta Filipová (rodina s malými deťmi - návštevník) 5.10.2016
Ideální poloha, všechno blízko - hory, koupání, památky, jeskyně...
Katarína Ivaničová (rodina s malými deťmi - návštevník) 1.10.2016
Veľa možností na výlety
Katarína (rodina so staršími deťmi - návštevník) 28.7.2016
Výborná poloha, široké okolie je veľmi ľahko dostupné.
Zobraziť viac...