Loading

Ubytovanie v okrese Žiar nad Hronom

(27 objektov)

Chata Janka

Sklené Teplice, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
Apartmány len 200 metrov od termálov

Chata Sklené Teplice

Sklené Teplice, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa...
Chata v lese v tichom prostredí

Chata Skalka

Kremnica, v rekreačnej oblasti, v lese (ZH 19,1 km vzdušne)
V areáli lyžiar. strediska Skalka aréna!

Ubytovanie Koliba

Sklené Teplice, mimo obce / mesta, v lese (ZH 5,4 km vzdušne)
Luxusná chata v lese s vírivkou a saunou
1 - 27 / 27

Okres Žiar nad Hronom

Okres Žiar nad Hronom bohatý na termálne pramene

Užite si návštevu jedného z okresov Banskobystrického kraja so starobylou baníckou históriou, krásnou prírodou, sopečnými pohoriami a výbornými podmienkami na šport v každom ročnom období.

Odštartovať svoj výlet môžete priamo v administratívnom centre okresu, rovnomennom meste, Žiar nad Hronom. Hneď na úvod nasmerujte svoje kroky do renesančno – barokového Biskupského kaštieľa. V budove, ktorá bola sídlom biskupov, dnes nájdete aj pamätnú izbu Štefana Moysesa. V priľahlom parku zase stojí socha tohto významného rodáka. Krásy dennej aj nočnej oblohy nad mestom môžete pozorovať nielen v parku, ale aj v Krajskej hvezdárni a planetáriu Maximiliána Hella.

Pravdepodobne turisticky najobľúbenejším mestom okresu je slobodné banské mesto Kremnica, kde sa už od 10. storočia ťažilo zlato a striebro. Ešte dnes v meste sídli najstaršia dodnes existujúca mincovňa na svete, Mincovňa Kremnica. Dominantou mesta, ktorá sa týči nad centrálnym námestím, je Kremnický mestský hrad. Jedná sa o súbor stredovekých budov rôzneho poslania, ktoré neboli postavené naraz, ale postupne od 13. do 15. storočia.

Okrem príjemného výhľadu na mesto sa pri návšteve hradu pokocháte pohľadom na Kostol sv. Kataríny, viacero bášt a pestrú zbierku mincí a medailí v jednom z najstarších slovenských múzeí, v Múzeu mincí a medailí. Ďalším netradičným múzeom, ktoré stojí za pozornosť je Múzeum Gýča. Ak Vám zábava nie je cudzia, naplánujte si návštevu mesta koncom augusta. Už viac než 30 rokov sa tu v tomto období koná európsky festival humoru a satiry Kremnické gagy.

Pri zachytávaní spomienok z Vášho výletu v Kremnici, nezabudnite na fotografiu pri typických prvkoch mesta – pri barokovej fontáne, morovom a meteorologickom stĺpe. Ubytovanie priamo na námestí, ktorému dominujú gotické meštianske domy, je tou správnou voľbou, ak máte chuť nechať sa pohltiť jeho atmosférou.

Užite si turistiku a následne relax v okrese Žiar nad Hronom

V prípade, že preferujete pokojnejšie ubytovanie bližšie k prírode, zvoľte si chatu alebo penziónKremnických vrchoch. Najsevernejšie sopečné pohorie Slovenska je výborným miestom pre aktívny oddych formou turistiky a cykloturistiky. Pohorie je popretkávané množstvom trás a chodníkov rôznej náročnosti. Pri potulkách týmto krásnym prostredím nevynechajte Kostol sv. Jána Krstiteľa v katastri obce Kremnické Bane. V areáli barokového kostolíka nájdete aj stred Európy, označený pamätníkom.

Milovníci kúpania pod holým nebom si prídu na svoje na termálnom kúpalisku v Kremnici, v areáli ktorého nájdete detský, relaxačný aj plavecký bazén. Ak máte okrem plávania radi aj iné druhy športu, nevynechajte Skalka relax centrum s množstvom interiérových a exteriérových športovísk.

V zimnej sezóne sa v lyžiarskom stredisku Skalka stretnú fanúšikovia bežeckého lyžovania. Križujú sa tu totiž bežecké trate so všetkých svetových strán. Niektoré z upravovaných tratí sú s obľubou využívané aj sánkarmi. V lyžiarskych strediskách SkalkaKrahule na lyžiarov a snowboardistov rôznych úrovní čakajú upravované slnečné zjazdovky s krásnym výhľadom.

Pri malom odbočení z cesty medzi Žiarom nad HronomHronskou Dúbravou, na ľavom brehu Hrona, stojí zrúcanina hradu Šášov. Hrad sa spomína už v dobových listinách z 13. storočia. Počas svojej histórie prešiel viacerými stavenými úpravami aj zmenou majiteľov. Z najstarších stavieb sa do dnešnej doby zachovali základy a sekundárne použitý materiál. Väčšina zachovaných častí hradu pochádza z prestavieb v 14. storočí, zo 16. a 17. storočia.

Okres Žiar nad Hronom sa môže pochváliť aj výskytom termálnych prameňov, ktorých priaznivé účinky sa využívajú v kúpeľníctve. Na liečbu pohybového a nervového ústrojenstva sú zamerané kúpele Sklené Teplice. Pýšia sa termálnymi prameňmi, ktorých teplota presahuje 50°C, aj európskym unikátom – Jaskynným parným kúpeľom. Netradičný je aj spôsob napĺňania bazénov. Každý deň do nich totiž priteká nová termálna voda priamo z prameňa, ktorá nie je riedená, ani chemicky upravovaná. Kúpeľné procedúry a blahodarné účinky miestnej vody si najlepšie vychutnáte, ak sa ubytujte priamo v meste, v bezprostrednej blízkosti kúpeľov a miestneho termálneho kúpaliska v Sklených Tepliciach.

Možností na ubytovanie v okrese Žiar nad Hronom je dosť

Medzi vyhľadávané ubytovacie zariadenia celého okresu patria penzióny, hotely, apartmány a chaty či už v mestách alebo obciach. Ak hľadáte pokoj od bežného mestského ruchu prídete si na svoje v pokojnej dedinke, no ak Vás zaujíma skôr spoznávanie pamiatok bude pre Vás vhodnejšie ubytovanie v mestskom prostredí so širokou ponukou kultúrneho vyžitia.

Bez ohľadu na to, či si Vaše telo žiada aktívny oddych alebo rekonvalescenciu v termálnych liečivých vodách... Bez ohľadu na to, či Vaša myseľ pookreje pri malebných výhľadoch na krásnu prírodu alebo pri spŕške humoru a satiry, ste v okrese Žiar nad Hronom správne.