Loading

Kam na výlet v Tatrách

(98 atrakcií)

AquaCity Poprad

Poprad

Pod tatranskými končiarmi sa nachádza hŕba krásnych miest, turistických chodníčkov a historických pamätihodností. No v Poprade nájdete ešte niečo navyše. Skvelý aquapark s názvom Aqua City Poprad.

Aqua City Poprad je dokonalým miestom pre všetkých, ktorí milujú vodu a chcú si užiť ničím nerušený relax. Tento komplex obsahuje niekoľko vonkajších i vnútorných bazénovtermálnou vodou, za ktorými sú mnohí ochotní precestovať stovky kilometrov. Voda sa do nich privádza priamo z prírodného geotermálneho zdroja. Má príjemnú teplotu a vďaka vysokému obsahu minerálnych látok nepochybne aj priaznivé účinky pre váš organizmus.                                                                                    

Aj keď sa Aqua City neodmysliteľne spája s pobytom vo vode, pripravených je aj veľa „suchozemských“ aktivít. Vo fitnesskardio centre máte možnosť pracovať za pomoci špičkových zariadení na svojej fyzickej kondícii. S priateľmi si určite zamilujete aj ihriská na plážový futbalvolejbal a množstvo ďalších aktivít, ktoré sú vhodné pre rodiny, skupinky priateľov, ale aj na firemné akcie.

Po „náročnom“ dni v bazénoch a na športoviskách si návštevníci radi doprajú príjemnú masáž, či pobyt v stále populárnejšej kryokomore. K dispozícii je aj parná sauna a atraktívna možnosť navštíviť vitálny svet.

Aqua City Poprad si skvelú zábavu užijú aj rodinky s deťmi. Práve pre vaše ratolesti sú pripravené detské bazény, šmýkačky, tobogany, preliezací hrad, kútiky na maľovanie a rôzne ďalšie atrakcie. Nechýba ani klasické ihrisko plné preliezačiek, trampolín, hojdačiek a milých animátorov, s ktorými si vaše deti v lete užijú veľa zábavy.

Ak chcete v stredisku stráviť viac dní, o ubytovanie sa obávať nemusíte. V tesnej blízkosti areálu sa nachádza niekoľko penziónovhotelov. Počas svojho pobytu sa môžete vydať aj do turisticky atraktívnej obce Spišská Sobota. Nájdete v nej niekoľko príjemných penziónov, ale môžete si prenajať aj chatu alebo si nájsť pekné miestečko v ubytovanív súkromí.

Aqua City Poprad je skutočnou oázou zábavy a pokoja. Príďte s celou rodinou! Vaše deti sa určite vyšantia do sýtosti a vy si oddýchnete tak ako ešte nikdy predtým.

zobraziť viac

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica

Vysoké Tatry. Názov, ktorý je nielen na Slovensku, ale aj v okolí pojem a záruka dokonalej dovolenky. Je jedno či letnej alebo zimnej. Prekrásne výhľady a prvotriedne služby na európskej úrovni sú hlavnými ťahákmi najmenších veľhôr sveta. Zavítajte do jednej z najznámejších častí Vysokých Tatier do Tatranskej Lomnice.

Turistické stredisko s dlhou históriou láka mnoho návštevníkov dodnes. Nájdete ho niekoľko kilometrov severne od mesta Poprad, ktoré je vstupnou bránou do Vysokých Tatier. Tatranská Lomnica sa rozprestiera priamo pod známym Lomnickým štítom. Pokiaľ Vám nestačí pohľad na neho zdola, nie je nič jednoduchšie. Z Tatranskej Lomnice premáva lanovka až do nadmorskej výšky 2632 metrov nad morom, odkiaľ svet vyzerá úplne inak.

Lyžiarske strediskoTatranskej Lomnici je našim najvyššie položeným strediskom a nájdete tu jednu z vôbec najstrmších zjazdoviek Slovenska. Zjazdovky sa tu rozprestierajú v rozmedzí výšok 888 – 2196 metrov nad morom. To predstavuje prevýšenie približne 1300 metrov čo je viac ako dosť. Najlepšie však na stredisku je to, že si v ňom tú svoju zjazdovku nájde každý.

Lyžiarske stredisko je veľmi prehľadne rozčlenené. V jeho spodnej časti nájdete modré zjazdovky, určené pre začiatočníkov. Stredná časť nazývaná Generál je určená pre stredne pokročilých lyžiarov. Vrchná časť je venovaná tým najlepším a najskúsenejším lyžiarom, nájdete tu najstrmšiu zjazdovku strediska v Lomnickom sedle. Táto zjazdovka je neustále upravovaná, ak však preferujete a chcete si vychutnať voľný terén, určená je pre Vás časť strediska nazývaná Francúzska mulda.

Stredisko bolo významne vynovené, pribudli nové zjazdovky ako aj lanovky. Pýchou je jeho nová 15 miestna kabínková lanovka, rovnaká, akú nájdete aj v lyžiarskom stredisku Jasná. V stredisku sa zaručene nebudete nudiť, čaká na Vás takmer 12 km zjazdoviek pre každého. K službám Vám bude 7 lanoviek.

Tatranská Lomnica je moderným strediskom s pestrou ponukou kvalitných služieb. Lyžiarske školy pre každého, možnosť požičať si tie najmodernejšie lyže či ochutnať najlepšie špeciality široko ďaleko. Čo môže byť lepšie ako si pochutiť na skvelom jedlo s celým Slovenskom pod nohami?

Vysoké Tatry sa snažia byť jedným z najprestížnejších lyžiarskych stredísk našej krajiny. A darí sa im to. Tatranská Lomnica má dlhé udržiavané zjazdovky, zvlášť tá najdlhšia dá zabrať každému. Je zároveň najdlhšia zjazdovka Slovenska a meria neuveriteľných 6,5 km. Dĺžka, o ktorej môže snívať väčšina našich lyžiarskych stredísk.

Tatranská Lomnica, keďže je jedným z najznámejších stredísk  na Slovensku, najmenším problémom je nájsť si v jej okolí ubytovanie. Oblasť je známa luxusnými hotelmi, penziónmi ako z rozprávok a apartmánmi. Nachádzajú sa tu aj možnosti skutočne lacného ubytovania na privátoch, súkromných chatkách, dreveniciach alebo v lacnejších turistických ubytovniachTatranská Lomnica Vám dovolí prežiť dovolenku svojich snov.

zobraziť viac

PARK SNOW Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

Keď sa povie: „Idem lyžovať do Tatier“, takmer v každom to vzbudí dávku závisti. Naše malé Alpy sú stále synonymom prestíže a kvalitnej lyžovačky. Veď kto by nechcel brázdiť dokonale upravené zjazdovky s tými najvyššími horami za chrbtom? Takýto jedinečný pocit si doprajete aj na Štrbskom Plese.

Štrbské Pleso netreba nikomu predstavovať. Leží približne 30 km od okresného mesta Poprad. Dostanete sa tu autom, autobusom, električkou, či zubačkou. S dopravou problém mať nebudete. Už pri ceste do Parku Snow Štrbské Pleso Vás budú ohurovať prekrásne pohľady na vysoké tatranské steny. A to najlepšie ešte len príde.

Štrbské Pleso je miestom, kde sa snúbi krása prírody s technickými vymoženosťami dnešnej doby. Len vďaka nim sa z nadmorskej výšky 1351 metrov nad morom dostanete o viac ako 500 metrov vyššie len v priebehu niekoľkých minút. V stredisku sú k Vašim službám 3 sedačkové lanovky4 vleky. Vďaka novovybudovanej zjazdovke sa ich celková dĺžka predĺžila na takmer 9 kilometrovnajdlhší zjazd meria až 2,5 kilometrov. Číslo, ktoré nedosahujú niektoré malé strediská ani v súčte všetkých zjazdoviek.

Štrbské Pleso sa snaží vyhovieť čo najširšiemu spektru lyžiarov. Dominantné sú červene značené, stredne náročné zjazdovky. So zreteľom na začiatočníkov a rodiny sa vybudovala aj nová modrá zjazdovka, vďaka ktorej sú krásy okolitej prírody dostupnejšie väčšiemu okruhu ľudí. Najväčším zážitkom je lyžovačka zo Soliska, z ktorého máte fascinujúci výhľad na Štrbské pleso, Liptovskú Maru, Kráľovu hoľu a celú Podtatranskú kotlinu. Pohľad ako pre bohov. A za chrbtom tatranské doliny a vysoké skalné štíty.

Pamätalo sa aj na deti, ktoré môžete zveriť do rúk inštruktorom v lyžiarskych školách. Ak si vezmete so sebou snowboard, zabavíte sa v miestnom snowboard parku s mnohými prekážkami a skokmi. Môžete si zaliezť na ľadovú vežu, vychutnať si romantickú prechádzku po brehu Štrbského plesa alebo sa prejsť k vodopádu Skok. Milovníci adrenalínu nemusia chodiť ďaleko, priamo pri zjazdovkách si môžu skúsiť bungeeruning, snowrafting alebo snowtubing. Pre najväčších odvážlivcom máme jednu perličku. Bungee jumping z veľkého skokanského mostíka. Obyčajná lyžovačka sa vďaka mnohým atrakciám stane celoživotným zážitkom, na ktorý do smrti nezabudnete.

Štrbské Pleso je otvorené pre každého. Najnáročnejší klienti si určite vyberú niektorý z luxusných hotelov, vybavených rozsiahlymi wellness centrami či bazénmi. Pre ostatných sú cenovo dostupné hotelypenzióny s priateľskou atmosférou a milým prístupom. Pokiaľ hľadáte lacné ubytovanie, nemusíte sa Štrbského Plesa báť. Aj tu sa nájdu turistické ubytovnepriváty, kde veľa neminiete. Zažiť lyžovačku v tak krásnom prostredí ako vo Vysokých Tatrách doprajeme skutočne každému.

zobraziť viac

Ski Bachledova dolina - Bachledka

Ždiar

Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Západné Tatry. Chýbajú Vám ešte jedny? Áno, ide o Belianske Tatry. S nimi pred očami zažijete neopakovateľnú lyžovačku hlavne pre to, že ide o jedno z najkrajších pohorí vôbec.

Na to, aby ste si celú krásu vychutnali na vlastné oči sa musíte vybrať do Ždiaru. Rázovitú dedinku nájdete medzi Popradom a hranicou medzi Poľskom a Slovenskom. Konkrétne ide o Ski Bachledovu dolinu - Jezersko. Lyžiarske stredisko sa rozprestiera na južných a severných svahoch Spišskej Magury.

Spišská Magura tvorí horský hrebeň, ktorý sa tiahne ponad celú dedinu Ždiar a ponúka hotový lyžiarsky raj. V Ždiari Bachledovej doline - Jezersku nájdete množstvo zjazdoviek všetkých náročností. Najviac zjazdoviek, viac ako polovica, je modrej farby, najmenšej náročnosti. Preto je Ždiar mimoriadne priateľský k rodinám s deťmi a úplným začiatočníkom.

Ani pokročilejší lyžiari sa však nebudú nudiť. Stredne náročné a najnáročnejšie zjazdovky sú situované smerom na Jezersko. To zaručuje prirodzené oddelenie začínajúcich lyžiarov a tých lepších. Z toho dôvodu sa nikto nikde nebude zdržiavať alebo zavadzať si. Začiatočníci sú hlavne v Bachledovej doline, tí pokročilejší na Jezersku.

Celé lyžiarske stredisko sa nachádza v nadmorskej výške 820 – 1160 metrov nad morom. Treba brať do úvahy aj fakt, že v Ždiari je oveľa viac snehu ako v celom okolí. Napriek tomu je stredisko vybavené systémom umelého zasnežovania, vďaka čomu je lyžiarska sezóna skutočne poriadne dlhá.

V stredisku nájdete 5 vlekov 2 sedačkové lanovky, pričom celková dĺžka zjazdoviek je takmer 11 km. Najdlhšia lyžiarska trať v stredisku je značená modrou farbou, jej dĺžka je úctyhodných 1950 metrov.

Ždiar a predovšetkým pohorie Spišská Magura je preslávené výbornými podmienkami na bežecké lyžovanie. To dokazuje prítomnosť až 19 km dlhých bežeckých tratí. Stredisko Bachledova dolina - Jezersko ponúka aj ďalšie možnosti vyžitia. Môžete si tu požičať lyže alebo to skúsiť so snowboardom. Milovníci motorov si neodpustia jazdu na silnom snežnom skútri. Zážitkom je taktiež snowtubing, jazda na nafukovacích kolesách dolu svahom. Najesť sa môžete v štýlovej reštaurácií, rýchle občerstvenie ponúkajú bufety a zahrejete sa v bare.

Byť v Ždiari znamená spoznať tradície oblasti. Ide o jednu z najrázovitejších dedín s typickou architektúrou a zvykmi. Pokiaľ nemáte prírody dosť, môžete si ísť zalyžovať aj večer, prípadne skúsiť inú formu tmy, tú v podzemí. Neďaleko Ždiaru leží známa Belianska jaskyňa.

Lyžiarske stredisko Ski Bachledova dolina – Jezersko je mimoriadne navštevovaným strediskom a láka tisíce lyžiarov zo širokého okolia. K dispozícii pre nich je tu pestrá ponuka ubytovacích možností od prepychových wellness penziónov, cez tie rodinné, moderné apartmány až po turistické ubytovne. Výbornou možnosťou ako stráviť zimnú dovolenku je taktiež prenájom samostatnej chaty. Praskajúci oheň v kozube po dni plnom lyžovania je niečo skutočne magické. Príďte to zažiť do Ždiaru.

zobraziť viac

Dolný Smokovec - Pod lesom

Dolný Smokovec

Vysoké Tatry sú preslávené kvalitnými službami, upravenými zjazdovkami a lyžiarskymi strediskami pre tých najnáročnejších. Ak vyhľadávate prvotriednu lyžovačku, pod vrcholmi našich najvyšších hôr zaiste nájdete presne to, po čom túžite. No ak Vás aspoň trošku láka zalyžovať si v tichom stredisku, kde bude patriť svah takmer len Vám, máme jedno miesto, kde sa musíte vydať.

Starý Smokovec je jednou z najznámejších tatranských osád. Vedie z neho aj slávna lanovka na Hrebienok, obľúbený cieľ turistov v lete aj zime. Len pár kilometrov južnejšie je jeho brat, Dolný Smokovec. Preslávil sa hlavne liečbou pľúcnych ochorení v miestnom liečebnom ústave pre deti. Prekrásne prostredie a čerstvý vzduch sú hlavnými predpokladmi nielen pre liečbu, ale aj pre dokonalú lyžovačku.

V časti Dolného Smokovca s poetickým názvom Pod lesom je situované maličké a nenápadné lyžiarske stredisko. Jeho názov je Greguskaski. Leží nad dedinou Nová Lesná, v ktorej nájdete množstvo možností lacného ubytovania v privátoch.

Stredisko ponúka len jednu zjazdovku, no vzhľadom na zameranie na úplných začiatočníkov je aj tá postačujúca. Je modrej náročnosti, tej najnižšej. Jej dĺžka je 400 metrov a ponúka prevýšenie rovných 50 metrov. Celé stredisko sa rozprestiera v nadmorskej výške 874 – 924 metrov nad morom. O Vaše pohodlie sa postarajú dva vleky, vďaka ktorým zabudnete na dlhé rady.

Napriek tomu, že je stredisko skutočne maličké ponúka systém umelého zasnežovania. O nedostatok snehu sa nebudete musieť obávať. Nachádza sa tu aj lyžiarska škola. Svah je mimoriadne vhodný pre tých z Vás, ktorí sa postavia na lyže premiérovo. Nezanedbateľnou devízou lyžiarskeho strediska je cena lyžiarskych lístkov. Ak ste začínajúci lyžiar, zbytočne by ste platili desiatky eur za skipas vo väčšom stredisku, keď by ste aj tak celý deň strávili na jednom svahu učením sa.

V okolí nájdete bežecké trasy pre milovníkov bielej stopy. Prostredie Vysokých Tatier je vo všeobecnosti mimoriadne atraktívne a ponúka desiatky, ak nie stovky možností trávenia voľného času. Či už výlet na spomínaný Hrebienok, večerná sánkovačka či cesta lanovkou na vrchol Lomnického štítu. Prípadne ak nemáte lyžovania stále dosť, zavítajte do Starého Smokovca, Tatranskej Lomnice alebo na Štrbské Pleso.

Ubytovať sa v blízkosti svahu v Dolnom Smokovci nie je problém. Niekoľko desiatok metrov od neho sú rôzne priváty, či už v samotnej časti Pod lesom alebo v blízkej Novej Lesnej. Tá ponúka cenovo zaujímavé ubytovanie v penziónoch, apartmánoch, privátoch a na chatách. Začínajúci lyžiar sa môže smelo vydať aj do Vysokých Tatier, len treba vedieť kde.

zobraziť viac

Hrebienok

Starý Smokovec

Vysoké Tatry. Synonymum dobrej lyžovačky a záruka dostatku snehu. Ak si neviete predstaviť zimu bez treskúcich mrazov a nekončiacej snežnej zábavy, navštívte Hrebienok.

Nachádza sa nad známym Starým Smokovcom, administratívnym centrom Vysokých Tatier. Zo Starého Smokovca vedie pohodlná cesta do raja zimnej zábavy, priamo na Hrebienok. Dostať sa do najznámejšej tatranskej osady môžete autom či autobusom. Vaše prvé kroky povedú ku krásnej budove dreveného kostolíka, ktorý je predstaviteľom a pýchou tradičnej tatranskej architektúry.

Práve tu nájdete stanicu lanovky na Hrebienok. Výnimočná je tým, že je pozemná. Je moderná a rýchla, len pred pár rokmi vystriedala svoju staršiu predchodkyňu. Ďalšou alternatívou je turistický chodník, prípadne asfaltová cesta vedúca až na Hrebienok, do výšky takmer 1300 metrov nad morom.

Hrebienok je turistickým strediskom nielen v zime, ale aj v lete. Je východiskovým bodom pre túry po Tatranskej magistrále, do Veľkej alebo Malej studenej doliny. Takmer priamo na Hrebienku je známa Bilíkova chata, kúsok ďalej Rainerova chata, Zamkovského chata či Studenovodské vodopády. Samé prírodné krásy. A aby toho nebolo málo, priamo nad hlavou sa Vám bude týčiť majestátny Slavkovský štít, ktorý bol v dávnej minulosti považovaný za najvyšší tatranský štít.

Ak vibramy nie sú Vaše obľúbené, ani tak sa na Hrebienku nudiť nebudete. Nájdete tu snowtubing, jazdu snehovým korytom na nafukovacom kolese. Pre mnohých je atraktívna jazda na horských kolobežkách alebo novinka, horské káry. V lete si užijete jazdu až do Starého Smokovca. V zime cesta slúži ako sánkarská dráha. Sane si môžete požičať, vyviezť sa lanovkou a vyhnúť sa tak úmornému ťahaniu hore kopcom. Sánkarská dráha je vybavená umelým osvetlením a nočná sánkovačka je jedinečný zážitok, ktorý si určite doprajte.

Priaznivci lyžovania a snowbordingu tu majú pripravené tiež kvalitné podmienky, avšak prevádzka na Hrebienku je vždy otázna. Náročnejšia zjazdovka z Hrebienku na úpätí Slavkovského štítu sa spúšťa len veľmi sporadicky. Zjazdovka vedúca do Starého Smokovca sa občas potyká s nedostatkom snehu. Na Hrebienku sa určite zabavíte, ak však milujete lyžovanie skúste si preveriť snehové podmienky a naplánovať aj záložný plán pre blízke lyžiarske stredisko v okolí.

Ubytovať sa môžete priamo v hoteli na Hrebienku. Každé ráno sa budete zobúdzať s výhľadom na celú Podtatranskú kotlinu, so Slavkovským štítom nad hlavou a Lomnickým štítom na vedľajšej strane. Alebo si vyberte ubytovanie v Starom Smokovci, ktorý ponúka množstvo luxusných hotelov, krásnych penziónov ale aj cenovo dostupných privátov. Dovolenka v Tatrách tak nemusí byť len pre snobov, ale pre každého.

zobraziť viac
1 - 80 / 98