Loading

Ubytovanie Važecká jaskyňa

(378 objektov v okolí 25 km)
Važecká jaskyňa

Važecká jaskyňa

Važec

Na severe Slovenska sa nachádza niekoľko známych jaskýň. V oblasti Vysokých Tatier sú sprístupnené len dve. Jednou z nich je Belianska jaskyňa a tou druhou práve Važecká jaskyňa. Jaskyňa leží v rovnomennej dedinke Važec, ktorá susedí s folklórom preslávenou obcou Východná.

Dedinku Važec nájdete veľmi jednoducho. Je hneď pri diaľnici medzi Liptovským Mikulášom Popradom. Ponúka neopakovateľné výhľady na celé Vysoké Tatry a jaskyňa snáď nemôže mať ani krajšiu kulisu.

Važecká jaskyňa má klasickú jaskynnú výzdobu. Nájdete tu mnoho kvapľov, sintrové jazierka, stalaktity aj stalagmity. Na vlastné oči sa presvedčíte aký je medzi nimi rozdiel. V jaskyni na Vás čaká osvieženie v podobe teploty okolo 7 stupňov Celzia. Jaskyňa je štandardne otvorená takmer po celý rok s výnimkou pondelkov. Na to nezabúdajte, aby ste neboli nepríjemne zaskočený.

Vstup do jaskyne bol domácim obyvateľom známy dlhé roky. Do temných útrob však bádatelia vstúpili prvýkrát až v roku 1922. Prví návštevníci do nej zavítali v roku 1928, to fungovala ešte v provizórnom režime. K definitívnemu sprístupneniu došlo až v roku 1954, dovtedy prebiehali výskumy a objavy nových jaskynných priestorov.

Jaskynná výzdoba je zaujímavá svojim sfarbením. Sú tu nielen klasicky žltkasté dolomity, ale aj modro biele a sklovito modré vápence a dolomity. Vo svetle umelého osvetlenia tak vytvárajú zaujímavý farebný kontrast.

Važecká jaskyňa je známa archeologickým nálezom pozostatkov jaskynného medveďa. Expozícia zameraná na túto šelmu je súčasťou prehliadkovej trasy jaskyne. Nájdete tu jeho pozostatky, zreštaurovanú kostru a sochu jaskynného medveďa. Spravíte si tak lepšiu predstavu o jeho vzhľade a veľkosti. Z náučných panelov sa o jeho živote dozviete ešte viac.

Prehliadková trasa je pomerne krátka, má len 235 metrov a zaberie asi 25 minút. Napriek tomu sa dozviete mnoho zaujímavého a na malej ploche uvidíte výzdobu, akou sa nemôžu pýšiť mnohé iné jaskyne, pričom expozícia o jaskynnom medveďovi zaujme určite mnohých z Vás.

Najvýhodnejšie bude ubytovať sa priamo v dedinke Važec. K dispozícií máte výber z klasických penziónov. Ak uprednostňujete viac súkromia môžete sa ubytovať na priváte, či chalupe. Voľba je na Vás, v každom prípade budete mať Važeckú jaskyňu za rohom a krásy Vysokých Tatier rovno za oknami.

... zobraziť viac

Hotel Chio

0,8 km od Važecká jaskyňa, Važec, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Moderný hotel v príjemnom prostredí

Ubytovanie u Janka

1,0 km od Važecká jaskyňa, Važec, v obci / v meste
Príjemné ubytovanie za prijateľné ceny

Chata Važec

1,0 km od Važecká jaskyňa, Važec, na okraji obce / mesta
Štýlová chata s krásnou panorámou!

Chata U Jastraba

3,5 km od Važecká jaskyňa, Východná, na samote, v lese
V prekrásnej prírode na okraji lesa

Ľudová drevenica Východná

5,6 km od Važecká jaskyňa, Východná, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Tradičná drevenička vo Východnej

Privat Sabaka - Chalupa pod Kriváňom

6,4 km od Važecká jaskyňa, Východná, na okraji obce / mesta
Biliard, stolný futbal, WiFi zdarma!

Chata Gemerka

6,5 km od Važecká jaskyňa, Štrba, v rekreačnej oblasti, v lese
Ideálna pre rodiny, turistov a lyžiarov

Cottage Tatry

7,1 km od Važecká jaskyňa, Tatranská Štrba, v rekreačnej obla...
Prijemný samostatný zrub za rozumnú cenu

Chata Štrbianka 2

7,1 km od Važecká jaskyňa, Tatranská Štrba, v rekreačnej obla...
Uteč z mesta do prírody!!!LEN PRE RODINY

Chata Štrbianka

7,1 km od Važecká jaskyňa, Tatranská Štrba, v rekreačnej obla...
Uteč do prirody !!! LEN PRE RODINY