Loading

Ubytovanie Dolný Smokovec - Pod lesom

(539 objektov v okolí 25 km)
Dolný Smokovec - Pod lesom

Dolný Smokovec - Pod lesom

Dolný Smokovec

Vysoké Tatry sú preslávené kvalitnými službami, upravenými zjazdovkami a lyžiarskymi strediskami pre tých najnáročnejších. Ak vyhľadávate prvotriednu lyžovačku, pod vrcholmi našich najvyšších hôr zaiste nájdete presne to, po čom túžite. No ak Vás aspoň trošku láka zalyžovať si v tichom stredisku, kde bude patriť svah takmer len Vám, máme jedno miesto, kde sa musíte vydať.

Starý Smokovec je jednou z najznámejších tatranských osád. Vedie z neho aj slávna lanovka na Hrebienok, obľúbený cieľ turistov v lete aj zime. Len pár kilometrov južnejšie je jeho brat, Dolný Smokovec. Preslávil sa hlavne liečbou pľúcnych ochorení v miestnom liečebnom ústave pre deti. Prekrásne prostredie a čerstvý vzduch sú hlavnými predpokladmi nielen pre liečbu, ale aj pre dokonalú lyžovačku.

V časti Dolného Smokovca s poetickým názvom Pod lesom je situované maličké a nenápadné lyžiarske stredisko. Jeho názov je Greguskaski. Leží nad dedinou Nová Lesná, v ktorej nájdete množstvo možností lacného ubytovania v privátoch.

Stredisko ponúka len jednu zjazdovku, no vzhľadom na zameranie na úplných začiatočníkov je aj tá postačujúca. Je modrej náročnosti, tej najnižšej. Jej dĺžka je 400 metrov a ponúka prevýšenie rovných 50 metrov. Celé stredisko sa rozprestiera v nadmorskej výške 874 – 924 metrov nad morom. O Vaše pohodlie sa postarajú dva vleky, vďaka ktorým zabudnete na dlhé rady.

Napriek tomu, že je stredisko skutočne maličké ponúka systém umelého zasnežovania. O nedostatok snehu sa nebudete musieť obávať. Nachádza sa tu aj lyžiarska škola. Svah je mimoriadne vhodný pre tých z Vás, ktorí sa postavia na lyže premiérovo. Nezanedbateľnou devízou lyžiarskeho strediska je cena lyžiarskych lístkov. Ak ste začínajúci lyžiar, zbytočne by ste platili desiatky eur za skipas vo väčšom stredisku, keď by ste aj tak celý deň strávili na jednom svahu učením sa.

V okolí nájdete bežecké trasy pre milovníkov bielej stopy. Prostredie Vysokých Tatier je vo všeobecnosti mimoriadne atraktívne a ponúka desiatky, ak nie stovky možností trávenia voľného času. Či už výlet na spomínaný Hrebienok, večerná sánkovačka či cesta lanovkou na vrchol Lomnického štítu. Prípadne ak nemáte lyžovania stále dosť, zavítajte do Starého Smokovca, Tatranskej Lomnice alebo na Štrbské Pleso.

Ubytovať sa v blízkosti svahu v Dolnom Smokovci nie je problém. Niekoľko desiatok metrov od neho sú rôzne priváty, či už v samotnej časti Pod lesom alebo v blízkej Novej Lesnej. Tá ponúka cenovo zaujímavé ubytovanie v penziónoch, apartmánoch, privátoch a na chatách. Začínajúci lyžiar sa môže smelo vydať aj do Vysokých Tatier, len treba vedieť kde.

... zobraziť viac

Penzión Petko

0,3 km od Dolný Smokovec - Pod lesom, Nová Lesná, na okraji obce / mesta, pri lese...
Pekné ubytovanie vo Vysokých Tatrách!

Apartmán Valko

0,4 km od Dolný Smokovec - Pod lesom, Dolný Smokovec, v obci...
Útulný apartmán vo Vysokých Tatrách!

Apartmán 31

0,5 km od Dolný Smokovec - Pod lesom, Dolný Smokovec, v obci / v meste, v centre mesta
Relax vo Vysokých Tatrách - rozumné ceny

Apartmán Sarah

0,5 km od Dolný Smokovec - Pod lesom, Dolný Smokovec, v rekre...
Apartmán v krásnom tatranskom prostredí

Apartmán Vanda 9E

0,5 km od Dolný Smokovec - Pod lesom, Veľký Slavkov, v rekrea...
Apartmán s veľkou terasou!

Apartmán Eric

0,6 km od Dolný Smokovec - Pod lesom, Vysoké Tatry mesto, v rekreačnej oblasti, pri...
Vyborna dostupnost Tatry-Aquacity Poprad

Hotel AMALIA

0,6 km od Dolný Smokovec - Pod lesom, Nová Lesná, na okraji o...
Wellness, sauna, vírivka v Tatrách!

Penzión „Chata Valaška"

0,7 km od Dolný Smokovec - Pod lesom, Dolný Smokovec, na okra...
Štýlový rodinný penzión v tichej oblasti

Privát 505

1,0 km od Dolný Smokovec - Pod lesom, Nová Lesná, na okraji o...
Krásny výhľad na Tatry

APARTMÁN***SLAVKOV

1,0 km od Dolný Smokovec - Pod lesom, Nová Lesná, v rekreačne...
Váš kľúč od Tatier a Popradu !