Loading

Ubytovanie Hrebienok

(505 objektov v okolí 25 km)
Hrebienok

Hrebienok

Starý Smokovec

Vysoké Tatry. Synonymum dobrej lyžovačky a záruka dostatku snehu. Ak si neviete predstaviť zimu bez treskúcich mrazov a nekončiacej snežnej zábavy, navštívte Hrebienok.

Nachádza sa nad známym Starým Smokovcom, administratívnym centrom Vysokých Tatier. Zo Starého Smokovca vedie pohodlná cesta do raja zimnej zábavy, priamo na Hrebienok. Dostať sa do najznámejšej tatranskej osady môžete autom či autobusom. Vaše prvé kroky povedú ku krásnej budove dreveného kostolíka, ktorý je predstaviteľom a pýchou tradičnej tatranskej architektúry.

Práve tu nájdete stanicu lanovky na Hrebienok. Výnimočná je tým, že je pozemná. Je moderná a rýchla, len pred pár rokmi vystriedala svoju staršiu predchodkyňu. Ďalšou alternatívou je turistický chodník, prípadne asfaltová cesta vedúca až na Hrebienok, do výšky takmer 1300 metrov nad morom.

Hrebienok je turistickým strediskom nielen v zime, ale aj v lete. Je východiskovým bodom pre túry po Tatranskej magistrále, do Veľkej alebo Malej studenej doliny. Takmer priamo na Hrebienku je známa Bilíkova chata, kúsok ďalej Rainerova chata, Zamkovského chata či Studenovodské vodopády. Samé prírodné krásy. A aby toho nebolo málo, priamo nad hlavou sa Vám bude týčiť majestátny Slavkovský štít, ktorý bol v dávnej minulosti považovaný za najvyšší tatranský štít.

Ak vibramy nie sú Vaše obľúbené, ani tak sa na Hrebienku nudiť nebudete. Nájdete tu snowtubing, jazdu snehovým korytom na nafukovacom kolese. Pre mnohých je atraktívna jazda na horských kolobežkách alebo novinka, horské káry. V lete si užijete jazdu až do Starého Smokovca. V zime cesta slúži ako sánkarská dráha. Sane si môžete požičať, vyviezť sa lanovkou a vyhnúť sa tak úmornému ťahaniu hore kopcom. Sánkarská dráha je vybavená umelým osvetlením a nočná sánkovačka je jedinečný zážitok, ktorý si určite doprajte.

Priaznivci lyžovania a snowbordingu tu majú pripravené tiež kvalitné podmienky, avšak prevádzka na Hrebienku je vždy otázna. Náročnejšia zjazdovka z Hrebienku na úpätí Slavkovského štítu sa spúšťa len veľmi sporadicky. Zjazdovka vedúca do Starého Smokovca sa občas potyká s nedostatkom snehu. Na Hrebienku sa určite zabavíte, ak však milujete lyžovanie skúste si preveriť snehové podmienky a naplánovať aj záložný plán pre blízke lyžiarske stredisko v okolí.

Ubytovať sa môžete priamo v hoteli na Hrebienku. Každé ráno sa budete zobúdzať s výhľadom na celú Podtatranskú kotlinu, so Slavkovským štítom nad hlavou a Lomnickým štítom na vedľajšej strane. Alebo si vyberte ubytovanie v Starom Smokovci, ktorý ponúka množstvo luxusných hotelov, krásnych penziónov ale aj cenovo dostupných privátov. Dovolenka v Tatrách tak nemusí byť len pre snobov, ale pre každého.

... zobraziť viac

APLEND Apartmány Kamzík

1,9 km od Hrebienok, Starý Smokovec, v obci / v meste, na horách
Zažite atmosféru štýlovej reštaurácie!

Švajčiarsky dom

1,9 km od Hrebienok, Starý Smokovec, na okraji obce / mesta,...
Netradičná dovolenka v Starom Smokovci!

Apartmán č. A404 Hrebienok Resort

2,0 km od Hrebienok, Starý Smokovec, v rekreačnej oblasti, pr...
!AKCIA! Moderný apartmán, pri lanovke

Grand Apartments A102

2,0 km od Hrebienok, Starý Smokovec, v rekreačnej oblasti, pr...
LUXUS apartmán pri lanovke na Hrebienok

HREBIENOK mountain apartments

2,0 km od Hrebienok, Starý Smokovec, v obci / v meste, pri le...
Relax v srdci slovenských veľhôr!

Apartmány Luna Hrebienok

2,0 km od Hrebienok, Starý Smokovec, v rekreačnej oblasti, pr...
Luxusné apartmány v Starom Smokovci

Luxury Studios

2,0 km od Hrebienok, Starý Smokovec, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Štýlové, obklopené nádhernými Tatrami

Hrebienok Resort Hotel

2,0 km od Hrebienok, Starý Smokovec, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Luxusné, s wellness, fitness a bazénom

Hrebienok Resort

2,0 km od Hrebienok, Starý Smokovec, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Luxus a komfort vo Vysokých Tatrách!

Apartmány Hrebienok Resort

2,1 km od Hrebienok, Starý Smokovec, v rekreačnej oblasti
Luxusné apartmány v horskom štýle!