Loading

Ubytovanie v Rejdovej

(0 objektov + 42 objektov v okolí 25 km)

Chaty Radzim a Július

Vyšná Slaná (Rejdová 4,5 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (RV 19,9 km vzdušne)
Vlek, bazén, tenisové kurty, ihriská

Chalupa Dobšinka

Dobšiná (Rejdová 6,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pr...
Posledné voľné termíny + super počasie!

Chata na slnečnom kopci

Dobšiná (Rejdová 6,2 km vzdušne), na samote, pri lese / na ...
Kúpanie vo fínskej kadi pod hviezdami :)

Horské wellness chaty Stará Horáreň

Dobšiná (Rejdová 6,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri ...
Wellness (fínska sauna + vírivka) + WiFi
1 - 42 / 42

Rejdová

okrese Rožňava sa nachádza veľa krásnych miest a malých dediniek. Jednou takou obcou je aj Rejdová. Prítomnosť Slovenského Rudohoria robí túto obec zaujímavou destináciou pre cestovný ruch.

Slovenské Rudohorie je najrozsiahlejšie pohorie na Slovenku. Jeho rozloha je približne 4 000 km2. Patria do komplexu pohorí nazývaného Vnútorné Západné Karpaty. Zaujímavosťou tohto pohoria je jeho reliéf. Rudohorie má iba jednu jedinú kotlinu a aj to iba veľmi malú. Touto kotlinou je Rožňavská kotlina.

Ďalším zaujímavým miestom v okolí Rejdovej je Slovenský raj. V tomto národnom parku je toho skutočne veľa na obdiv. Jedenásť národných prírodných rezervácií (Vernárska tiesňava, Statená, Kyseľ, Sokol...), štyri prírodné pamiatky (Hranovické pleso, Čertova diera, Medvedie jaskyňa a Občasný prameň), deväť prírodných rezervácií (Kocúrová, Ostrá skala, Mráň, Havrania skala...), chránený areál Knola alebo národnú prírodnú pamiatku, Dobšinskú ľadovú jaskyňu. Dobšinská ľadová jaskyňa patrí k najvýznamnejším národným pamiatkam na Slovensku a je zaradená aj medzi jaskyne svetového dedičstva. Je dlhá viac ako 1 400 metrov a hlboká 112 metrov. Je to miesto, ktoré by návštevníci Rejdovej nemali obísť. Okrem Dobšinskej ľadovej jaskyne môžete navštíviť aj dve ďalšie blízke jaskyne. A to Domicu alebo unikátnu Ochtinskú aragonitovú jaskyňu.

Cez leto sa návštevníci môžu osviežiť v neďalekej priehrade Dedinky. Pre tých, ktorí si radi užívajú v zábavu v aquaparkoch je tu Aquacity Poprad. Najbližšie letné kúpalisko sa nachádza až v Revúcej. Je to jediné kúpalisko na Gemeri. Okúpať sa môžete aj v Spišskej Novej Vsi.

Lyžovanie v okolí Rejdovej nie je žiadny problém. Ski Rejdová ponúka tri lyžiarke vleky, požičovňu lyží aj snowboardov. Lyžiarke stredisko zasnežuje umelým snehom a zjazdovky sú vhodné aj pre začiatočníkov alebo lyžiarske kurzy. Ďalej odporúčame lyžiarke stredisko v obci Dobšiná alebo Vyšná Slaná.

Aj napriek malej rozlohe Rejdovej tu nie je núdza o kultúrne pamiatky. Nájdeme tu šesť zrubových domov alebo murovaný ľudový dom. Jednoznačne najzaujímavejšou pamiatkou je evanjelický kostol, ktorý v obci stojí už od sedemnásteho storočia. Samotná obec Rejdová je východiskom do Stolických vrchov, kde môžeme viacero baníckych mestečiek, vďaka náleziskám nerastných surovín v týchto vrchoch. Najvyšším miestom je vrch Stolica.

Vďaka strategicky výhodnej polohe obce Rejdová a hlavne vďaka jej veľkému významu pre cestovný ruch sa v tejto obci ubytujete doslova na každom kroku. Nachádzajú sa tu prevažne menšie penzióniky aleboubytovanie v súkromí. Núdza tu však určite nie je o chaty či zruby na prenájom. Veľké hotely môžete navštíviť v priľahlých obciach alebo hlavne väčších mestách v blízkosti obce.

Aj keď obec Rejdová nepatrí k najznámejším bola by škoda na ceste po Slovensku túto obec vynechať. Ak milujete krásnu prírodu a turistiku, toto miesto je pre Vás tým pravým.