Loading

Kam na výlet v Podunajsku

(74 atrakcií)

Termálne kúpalisko Podhájska

Podhájska

Túžite po mori, ale zdá sa vám byť priďaleko? Potom neváhajte a zavítajte do termálneho parku Podhájskej. Tento slovenský unikát má totiž takmer rovnaké zloženie vody ako Mŕtve more. Môžete si teda dopriať jedinečnú dovolenku s využitím všetkých pozitívnych účinkov slanej morskej vody. Navyše v príjemnom juhoslovenskom prostredí.

História termálneho prameňa začína roku 1973. Takmer 2 kilometre hlboký vrt mal za cieľ nájsť vodu použiteľnú na vykurovanie skleníkov. Pre výnimočné vlastnosti prameňa a jeho výhodnú polohu sa však začal využívať na rekreačné účely. Veľmi rýchlo tu vyrástli bazény, sociálne zariadenia, šatne. Neskôr aj reštaurácia a hotel. Začiatkom 90-tych rokov prišlo k rekonštrukcii objektu. Od tohto obdobia sa areál kúpaliska neustále rozvíja a zdokonaľuje svoje služby a ponuku.

Zázračná voda v Podhájskej má teplotu pri prameni necelých 80. Pre použitie je samozrejme riedená na teplotu okolo 30 stupňou. Termálne kúpalisko môžete navštíviť v ktoromkoľvek ročnom období, s výnimkou apríla. Kúpanie vo vonkajšom horúcom bazéne v studenej zime je iste neobvyklým zážitkom.

Okrem dokonalého relaxu termálna slaná voda blahodarne pôsobí na najrôznejšie choroby. Ide hlavne o problémy s pohybovým aparátom. Veľmi dobré účinky boli zaznamenané taktiež pri kožných ochoreniach a chorobách dýchacích ciest.

Areál kúpaliska v súčasnosti tvoria viaceré komplexy. Nedávno otvorené wellness centrum Aquamarin disponuje vonkajším a vnútorným bazénovým svetom, tureckým kúpeľom a botanickou záhradou. Hlavný vnútorný bazén je vybavený mnohými vodnými atrakciami. Vnútri nájdete i vírivé bazény a detský bazén. Súčasťou wellness centra je tzv. Vitálny svet. V jeho ponuke sú napríklad sauny, vodné peklo alebo ľadopád.

Relaxačno-rekondičný komplex ponúka mnohé doplnkové služby. Aj tu nájdete sauny, taktiež solárium, fitnes centrum, dokonca kaderníctvo a kozmetiku. Vyskúšať môžete i vodoliečbu, elektroliečbu či masáže. Čo sa týka samotných bazénov, výber je veľmi široký. Sú tu dva detské bazény , dva rekreačné, sedací bazén, bazény s atrakciami a toboganom, bazén pre plavcov i bazén pre neplavcov.

Ak sa vám voda zunuje, čas môžete tráviť inými aktivitami. Na deti čaká ihrisko s pieskoviskom. Dospelí si môžu zahrať futbal alebo volejbal na pieskovom ihrisku. Alebo využiť už spomínané masáže, sauny, fitnes centrum. Ak sa vám pošťastí, možno práve v čase vášho pobytu sa budú konať každoročné Slávnosti ľudových remesiel.

Priamo nad obcou Podhájska sa nachádzajú ruiny starého kláštora s krásnym výhľadom na okolitú krajinu. Cieľom príjemnej prechádzky môže byť i obecný rybník. Širšie okolie je tiež plné rôznych zaujímavých miest. Určite sa oplatí vidieť arborétum pri Tesárskych Mlyňanoch alebo žrebčín v Novom Tekove. Doplnením vodnej relaxácie môže byť soľná jaskyňa v Starom Tekove. Zaujímavými historickými mestami v tomto regióne sú Nové Zámky, Nitra a Levice.

Ubytovacie možnosti v Podhájskej sú takmer nekonečné. Bývať môžete v hoteloch a v penziónoch, a to buď priamo v areáli kúpaliska alebo v dedine. Funguje tu taktiež kemping a chatová osada s bungalovmi. V obci je i veľké množstvo ponúk ubytovania v súkromí.

More je síce more, avšak nie pre všetkých je dostupné. A práve pre ľudí, ktorí by radi využili jeho liečivé účinky, je tu kúpalisko Podhájska. Môžete si tu dokonale oddýchnuť, vyblázniť sa a dosýta si užiť leto, slnko, vodu a liečivú silu morských minerálov.

zobraziť viac

Termálne kúpalisko Vadaš v Štúrove

Štúrovo

Rozmýšľate nad dovolenkou a šéf vám dal podmienku, aby ste v prípade núdze boli k dispozícii? Nič vám nebráni vybrať si lokalitu na Slovensku. Naplní sa ženský sen o krásne opálenej pokožke, mužské želanie aktívneho odpočinku a neodolateľná túžba detí po bláznení sa vo vode. Kúpalisko Vadaš v Štúrove na južnom Slovensku je pre vás to pravé miesto.

Toto každoročne vyhľadávané centrum oddychu ponúka priamo v areáli rekreačného komplexu ubytovanie v nádhernom hoteli. Pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť taký luxus, sú k dispozícii bungalovy, chatky, turistické ubytovne, množstvo penziónov, apartmánov a súkromných domov v okolí. Domáci obyvatelia z roka na rok vylepšujú svoje služby, aby vyhoveli nárokom aj zahraničných turistov. Širokú škálu teplých aj studených jedál, nápojov, cukrárenských výrobkov a zmrzliny ponúka množstvo stravovacích zariadení vo forme bufetov a stánkov.

Kúpalisko Vadaš je najväčším termálnym komplexom na Slovensku, využívaným celoročne. Ponuka služieb je naozaj veľmi pestrá a široká. Kryté bazény pre plavcov, vonkajšie bazény s rôznym zameraním. Vaše ratolesti sa môžu čľapotať v detskom bazéniku, ostatní členovia rodiny majú na výber relaxačný, masážny alebo plavecký bazén. Už nemusíte precestovať polovicu Európy, aby ste na vlastnej koži pocítili silu morských vĺn. Jedinečný bazén s umelým vlnobitím Vám splní aj toto tajné želanie. Najnovšou pýchou je toboganový park, v ktorom zažijete neuveriteľné dobrodružstvo.

Športovo zanietených, ale aj „zarytých peciválov“, určite osloví množstvo športových atrakcií na suchu i vo vode. Plážový volejbal, futbal, minigolf, tenis, vodné bicyklovanie, člnkovanie, jazda na koni, možnosť rybolovu patria medzi tie klasické dovolenkové športy. Tie netradičné, ako sú trampolína, gokartová dráha, jazda na štvorkolkách, bowling treba aspoň raz v živote skúsiť. Ťahákom pre deti a teenagerov je kútik s dočasným tetovaním, zapletanie afro-vrkočov, nafukovacia šmýkačka, maľovací kútik, kolotoče. 

Ak vám už prestala fungovať vaša fantázia a neviete si zostrojiť vlastný program, využite ponuku animačných služieb. O Vaše ratolesti bude skvelo postarané a určite ani Vy neodoláte a vyskúšate aspoň aquazumbu.

A na záver jedna novinka. Chceli by ste vyskúšať, aký je to pocit pohybovať sa voľne bez plaviek? Pridajte sa k vyznávačom nudizmu a zažite pocit splynutia človeka s prírodou, tak ako bol stvorený na jedinečnej nudapláži priamo na kúpalisku.

Pri odchode z termálneho kúpaliska Vadaš Vás budú sprevádzať len tie najpríjemnejšie a nezabudnuteľné spomienky.

zobraziť viac

Termálne kúpalisko Veľký Meder Thermal Corvinus

Veľký Meder

Páliace slnko, v nevydržateľnom teple sa nepohne ani lístok na vetvičke stromu. Rozmýšľate ako to vydržať. Hlavou Vám preblesne nápad. Vyraziť k vode! Ale kam? 9 bazénov, 5 tobogánov a to všetko v krásnej zeleni rozľahlého lesoparku. To je Thermalpark Veľký Meder.

Kde toto všetko nájdete? Len 68 kilometrov od Bratislavya kúsok od maďarských hraníc sa nachádza mestečko s dlhou kúpeľnou históriou Veľký Meder. Už pred takmer 1000 rokmi tu boli termálne pramene. Tie sú Vám plne k dispozícií až do dnes.

Blahodárne účinky termálnej vody si môžete vyskúšať v krytej, alebo vonkajšej časti areálu. Krytá časť má 6 bazénov, teplota vody v nich sa pohybuje od 30 °C do 37 °C. Dominantou vnútornej časti je plavecký bazén s nepravidelným tvarom. Je vhodný nielen na plávanie, ale aj na príjemný relax. V jeho vnútri sa nachádza perličkový kúpeľ, ktorý sa dokonale postará o to, aby ste sa absolútne uvoľnili a oddávali sa bublinkám. Nezabudlo sa ani na najmenších. Deti majú pre seba kruhový detský bazénik, v ktorom sa s kamarátmi nudiť určite nebudú. Vodné striekačky či šmykľavka zaujmú každého malého plavca a plavkyňu. Súčasťou tohto komplexu je taktiež polokrytý sedací bazén. Zo všetkých bazénov je v ňom najteplejšia voda, jedna tretina z neho je zakrytá. Naplno si tu môžete vychutnať pôsobenie teplej termálnej vody. V zime si v ňom vychutnáte jedinečný pocit kochať sa z príjemne teplej vody na mrazivý svet okolo Vás.  Relaxovať budete aj v hydromasážnom bazéne s vodnými tryskami a vodopádmi. Celá rodina sa zabaví v jedinečnom rodinnom bazéne. Na Vás a Vašu rodinku tu čaká hotové vodné ihrisko. Vodné delá, kĺzačky, vodopády či nečakané prekvapenie v podobe 500 litrového vedra vody, ktorá skonči na Vašej hlave - to zažijete jedine tu. Priaznivci tobogánov si taktiež užijú. Vo vnútornej časti sú 2 moderné tobogány so svetelnými efektmi, každý z nich má takmer 70 metrov. Jazda nimi je skutočne nielen pastvou pre oči, ale aj skvelým zážitkom.

Vo vonkajšej časti nájdete 3 bazény, ich teplota sa pohybuje od 25 °C až po 30 °C. Dosýta si zaplávať môžete v 50 metrov dlhom plaveckom bazéne. Taliansky bazén slúži na príjemný relax a jedna jeho časť je dojazdovou pre tobogány. Deti sa zas môžu vyšantiť vo svojom vlastnom bazéne, aj tu im je k dispozícií detský tobogán had. Okrem tohto detského tobogánu sa vonku nachádzajú ďalšie 2. Kamikaze poteší vyznavačov rýchlosti a Spiro je s takmer 100 metrami dĺžky najdlhším v celkom parku.

Okrem bazénov a tobogánov môžete využiť aj tunajšie wellness centrum. Na výber máte z rôznych druhov saún. Infra, parná, bylinková či fínska. Sami zistíte, ktorá je pre Vás tá ideálna. Vyskúšať môžete aj magnetoterapiu, svetelnú terapiu, termo terapiu, akupresúru, alebo masáže.  Relaxovať budete aj v soľnej bani,  navštívite salón krásy, alebo si zacvičíte aquaerobic. Nachádza sa tu aj Tarzánia, lanová dráha niekoľko metrov nad zemou, kde prekonávate rôzne prekážky. K dispozícií sú 3 okruhy, jeden z nich je detský, tak aj tí najmenší si môžu skúsiť tento zážitok na vlastnej koži. V prípade že vyhladnete, alebo vysmädnete, nikdy nemusíte chodiť ďaleko. Vonkajšie bufety, reštaurácie, kaviareňbar v blízkosti bazénov Vám pripravia všetko na čo práve dostanete chuť. Vaše ratolesti strávia dlhé chvíle aj na detskom ihrisku Hrad orliaka morského. Nájdu tu hojdačky, pieskovisko, preliezačky, labyrint ba dokonca aj malú lezeckú stenu. Podobné vybavenie má aj druhé detské ihrisko, to sa však pýši názvom Korytnačí hrad. Ak chcete pripraviť svojim deťom zaujímavý program a samy sa chcete venovať kúpaniu, využite Ostrov drobčekov. O Vaše deti sa postarajú skúsení animátori a zabavia Vaše deti pokým sa vy budete zabávať po svojom.

Hľadáte ubytovanie v okolí? Na výber máte množstvo útulných penziónov, či apartmánov. Mnohé z nich sú nové, prípadne zrekonštruované a ponúkajú vysoký komfort poskytovaných služieb. Navyše, všetko za veľmi priaznivé ceny.

Termálne vody využívali kedysi len šľachtici a králi. Doprajte si aj vy kráľovský pocit dostupný pre všetkých. Či už sami, s partnerom, kamarátmi, alebo celou rodinou, výlet na termálne kúpalisko Veľký Meder bude príjemne stráveným dňom. Bez ohľadu na ročné obdobie, na počasie, nič Vás tu nevyruší a nepripraví o dokonalý pôžitok z vody.

zobraziť viac
1 - 74 / 74