Chata s domácou atmosférou

Chata Junáčik je situovaná v malebnom prostredí Terchovej. Obce, ktorá nie je len rodiskom Juraja Jánošíka ale predstavuje aj vstupnú bránu do Národného parku Malá Fatra - Vrátna. Chata sa nachádza v tichej lokalite v blízkosti lyžiarskeho strediska Gavurky, pričom je z nej prekrásny výhľad na Malý Rozsutec, Sokolie, skalný útvar "ťava" v Tiesňavách či amfiteáter nad Bôrami.

Našim hosťom ponúkame komfortné ubytovanie v novej chate s príjemnou domácou atmosférou, umocnenou štýlovým zariadením. Celková kapacita chaty predstavuje 9 osôb. Na prízemí objektu je príjemná spoločenská miestnosť s krbovou pieckou, televízorom, CD/DVD prehrávačom, rádiom, plne vybaveným kuchynským kútom a jedálenským posedením. V podkroví chaty máte možnosť využívať druhú spoločenskú miestnosť s televízorom, ktorá je v prípade potreby využiteľná ako štvorlôžková izba s možnosťou jednej prístelky. Okrem nej sú v chate pre hostí pripravené dve dvojlôžkové spálne spolu s dvomi plnohodnotnými kúpeľňami so sprchovým kútom a toaletou, umiestnenými zvlášť na každom podlaží objektu. Samozrejmosťou chaty je WiFi pripojenie na internet a bezproblémové parkovanie.

Chata je obzvlášť vhodná pre rodiny s deťmi, najmä vďaka jej polohe mimo hlavnej cesty. Počas letných mesiacov je záhradná časť pozemku ideálna pre oddych na čerstvom horskom vzduchu, grilovanie, opekanie pri ohnisku a pohodlné sedenie. To všetko s neopísateľne krásnym výhľadom na Malú Fatru.

Vo vzdialenosti približne 500 metrov od chaty môžete využívať služby výbornej reštaurácie, relaxačno-informačného centra Terchovec a v zimnom období si do sýtosti zalyžujete v lyžiarskom stredisku Gavurky. Spríjemniť Vašu dovolenku si môžete v lanovom parku či amfiteátri, kde sa pravidelne koná aj známy folklórny festival Jánošíkove dni.

Do maximálne 1 km od chaty Junáčik sa nachádza centrum obce Terchová, kde môžete navštíviť Múzeum Juraja Jánošíka, nájdete tu aj kostol sv. Cyrila a Metoda s výnimočným dreveným pohyblivým betlehemom, sochu Juraja Jánošíka a vstupnú bránu do Národného parku Malá Fatra Vrátna – Tiesňavy. Opačným smerom sa nachádzajú Jánošíkove diery. Všetky tieto lokality môžete navštíviť peši priamo z chaty Junáčik, ktorá je ideálnym východiskovým bodom pre rôzne druhy aktivít.