Rodinná dovolenka v prekrásnom prostredí

Na okraji rázovitej malej dedinky Mýto pod Ďumbierom sa nachádza Chata Dolinka. U nás nájdete pokoj a súkromie na oddych s Vašou rodinou i priateľmi.

Pod vrchmi Ďumbier a Chopok sa Vám naskytuje možnosť zdolávať mnohé ľahšie i náročnejšie turistické trasy. Letné chvíle si spríjemníte splavom Hrona, ktorý je vhodný aj na rybolov. Tiež sa preveziete na starobylej Čiernohronskej železničke alebo len prevetráte svoje bicykle na jednej z cyklotrás. V zimnom období to nebudete mať ďaleko do lyžiarskych stredísk Ski centrum Mýto (200 m), Ski Tále (4 km) alebo Ski Čertovica (11 km).

Chata celoročne ponúka ubytovanie pre 20 osôb. Vhodná je pre páriky, rodiny s deťmi i väčšiu ucelenú skupinu priateľov a známych.

Na prízemí sú Vám k dispozícii dva útulné apartmány. V každom z nich si oddýchnete v 2-lôžkovej spálni s manželskou posteľou. Spoločný čas môžete tráviť v dennej miestnosti, ktorou disponuje každý apartmán. Tu nájdete televízor so satelitným príjmom, rádio, jedno lôžko a pohodlný gauč, ktorý Vám v prípade potreby poslúži aj ako prístelka pre 2 osoby. Vlastné jedlo si pripravíte vo vlastnej kuchynke s dvojplatničkou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, toasterom a chladničkou. Súčasťou každého z nich je kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou.

Na poschodí vstúpite do jednej z dvoch 3-lôžkových rodinných izieb s manželskou posteľou, jedným samostatným lôžkom a gaučom, ktorý po rozložení poslúži ako prístelka pre 2 osoby. Obidve rodinné izby sú dovybavené prístupom na balkón s krásnym výhľadom. Dlhé chvíle si spríjemníte sledovaním televízora so satelitným príjmom. Aj rodinné izby disponujú vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou.

Poschodie tvorí tiež spoločenská miestnosť, v ktorej si pri krbe, sledovaní televízora so satelitným príjmom, počúvaní rádia či hraní stolných hier posedí až 20 osôb. Spoločenská miestnosť je spojená s plne vybavenou kuchyňou s elektrickým sporákom a chladničkou s mrazničkou, mikrovlnnou rúrou a rýchlovarnou kanvicou.

Pre milovníkov grilovania je prístupné vonkajšie posedenie na krytej terase s krbom a záhradnou hojdačkou, na ktorú je priamy prístup z apartmánov. Priaznivci športu si svoje lyže a bicykle odložia v miestnosti na to určenej, kde využijete aj sušičku na lyžiarky. Na vyžiadanie Vám bez poplatku pripravíme detskú postieľku či zapožičiame žehličku. Svoje autá zaparkujete priamo pri objekte. Tešíme sa na Vás v Chate Dolinka!