Loading

Ubytovanie vo Svätom Petri

(0 objektov + 21 objektov v okolí 25 km)

Chaty Rybník Imeľ - za vodou

Imeľ (Svätý Peter 11,4 km vzdušne), na samote, pri vode
Chaty na samote s mólom nad riekou!

Chatka Melissa

Patince (Svätý Peter 11,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
Útulná chatka priamo v areáli kúpaliska!

Chata Nitrabyt

Patince (Svätý Peter 11,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Chata priamo v areáli kúpaliska

Apartmány MA.JA.MI a Penzión JARKA

Patince (Svätý Peter 11,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
Priamo v areáli termálneho kúpaliska!

Emma Apartmán-Patince

Patince (Svätý Peter 11,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Ubytovanie v areáli termálneho kúpaliska

Penzión Dana

Patince (Svätý Peter 11,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Dieťa do 5 rokov bez lôžka zadarmo

Villa Gracia Patince

Patince (Svätý Peter 11,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Vírivka v cene ubytovania!

Apartmány MAJÁK

Patince (Svätý Peter 11,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Vhodné pre mladé rodinky s deťmi

Penzión Adriana Apartmány HAWAII

Patince (Svätý Peter 11,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Klimatizované izby a wifi zdarma

Penzión Bonaparte

Patince (Svätý Peter 11,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Polpenzia a vstup na kúpalisko už v cene
1 - 21 / 21

Svätý Peter

Svätý Peter 1

Svätý Peter je malou obcou, ktorá leží v Podunajskej nížine na juhozápadnom okraji Pohronskej pahorkatiny. Stred obce má nadmorskú výšku 138 m n. m.

Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1332, kedy obec niesla názov Sanctus Petrus - pravdepodobne podľa mena kostola zasvätenému Svätému Petrovi. Dá sa však predpokladať, že územie bolo obývané už okolo roku 1200, keď tu stálo pár domov pri studni. Neskôr obec niesla názvy Szvatý Peter, Svätý Peter, ale aj Dolný Peter, či maďarsky Szentpéter.

Svätý Peter patril k majetkom komárňanského hradu. Počas tureckých vojen obec takmer zanikla - v roku 1576 mala iba 9 obývateľných domov. Potom bola znova zaľudnená. V 17. storočí patrila k majetkom grófa Istvána Zichyho spolu s inými dedinami Komárňanskej župy. V roku 1763 časť obce zničilo zemetrasenie. V rokoch 1938 až 1945 bola obec súčasťou Maďarska. Tradície obyvateľov sú spojené predovšetkým s vinohradníctvom a vinárstvom. V obci sa už takmer dve desaťročia organizuje súťaž o najlepšie vína Svätého Petra a jeho okolia, ktorá sa teší veľkému ohlasu vinárov aj odbornej verejnosti.

Pri návšteve obce určite nevynechajte jej tri kostoly. Rímsko-katolícky kostol sv. Martina pochádza z roku 1730. Bol poškodený pri spomínanom zemetrasení a potom následne zrekonštruovaný. Jedná sa o pôvodne barokovú stavbu, neskôr v roku 1892 bol kostol klasicisticky upravený. Ďalším kostolom je kalvínsky kostol z roku 1784. Kostol evanjelický bol vybudovaný v roku 1956. Pred miestnym cintorínom je pamätník, na ktorom sú uvedené mená padlých vojakov počas druhej svetovej vojny.

Svätý Peter 2

Na cintoríne je zaujímavý jeho ústredný cintorínsky kríž, ktorý pochádza z roku 1774. V obci sa v dosť zlom stave nachádza kaštieľ patriaci rodine Zichy s veľkým priľahlým parkom. Vo vojnových časoch slúžil ako župný dom a konali sa tu župné snemy. V časoch národnooslobodzovacieho boja v rokoch 1848 až 1849 ho vlastnil zemepán gróf Károly Zichy. Neskôr bola v kaštieli zriadená nemocnica. Priľahlý park o rozlohe 44 hektárov pochádza z prvej polovice 19. storočia. Stojí v ňom chránený vyše 100 ročný platan, ktorý dali zasadiť pri narodení dcéry manželia Margita a Arpád Vásárhelyiovci, ktorí až do konca druhej svetovej vojny žili v kaštieli. V parku dnes nájdete aj detské ihrisko – je to dobré miesto na prechádzku a oddych. Ak budete mať chuť posedieť si pri poháriku dobrého vínka, za obcou smerom na Modrany môžete navštíviť štýlovú vináreň a okoštovať tie najlepšie regionálne vínka. Súčasťou vinárne je aj unikátna vínna pivnica s rozlohou až neuveriteľných 450 metrov štvorcových a klenbami vybudovanými zo starých tehál.

Okolie Svätého Petra je vhodné predovšetkým na cyklistiku, ktorú môžete spojiť so spoznávaním prírodných a kultúrnych pamiatok v okolitých mestách či dedinkách. Väčším mestom na juhu je Komárno. Pri jeho návšteve by ste nemali vynechať komárňanskú pevnosť, ktorá je vo vlastníctve mesta a môžete ju navštíviť len so sprievodcom. Zaujímavý je aj dvojkrídlový sklápací most, ktorý od roku 1968 spája mesto s Alžbetiným ostrovom. Jeho cieľom bolo v minulosti zväčšovať plavebnú dráhu pre veľké lode. Dnes je premávka veľkých lodí do lodenice skôr zriedkavá, a tak aj most je otváraný menej často. Z Komárna sa môžete vydať cyklotrasou popri Starej Nitre a prísť až do Nových Zámkov. Možností je naozaj neúrekom, záleží len na Vás, čo si vyberiete.

Ďalším lákadlom je bližšie Hurbanovo. Z jeho zaujímavostí spomenieme jediné digitálne planetárium tohto druhu na Slovensku. Obloha sa premieta na polguľovú projekčnú plochu v digitálnej kvalite s rôznymi animáciami, či postavami z gréckej mytológie. V múzeu sa môžete dozvedieť zaujímavosti z histórie hvezdárne a za pekného počasia ďalekohľadom pozorovať nočnú oblohu.

Ak hľadáte oddych na termálnom kúpalisku, určite neobíďte Patince. V prípade, že Vám nevadí načrieť hlbšie do vrecka, navštívte luxusný Wellness Hotel Patince. Ten Vám poskytne bazénový svet, ktorý má upravovanú termálnu vodu z miestneho prameňa známeho už v 13. storočí.Svätý Peter 3 Tunajší krytý relaxačný bazén je najväčší na Slovensku. Sú tu bazény aj pre tých najmenších, ako aj vonkajší letný bazén a tobogány. Dá sa tu skvele zrelaxovať a oddýchnuť si.

Patinciach sa nachádza najjužnejší bod Slovenska. Z miestneho prístavu sa môžete vydať na plavbu výletnou loďou po Dunaji do blízkeho okolia. Je tu aj jachtársky prístav a kemp, malé deti poteší ihrisko. Popri Dunaji vedie oboma smermi Dunajská cyklistická cesta. Z Patiniec sa na bicykli môžete vrátiť do Svätého Petra cez malé dedinky Virt, MarcelovúChotín mimo veľkých ciest. Pred Virtom si určite všimnete vzácnu technickú pamiatku, ktorou je parná prečerpávacia stanica postavená v roku 1897. Jej exteriér je voľné prístupný verejnosti. Inou skvelou možnosťou je navštíviť Podhájsku, jednu z najnavštevovanejších kúpeľných atrakcií tohto regiónu.

Verte alebo nie, v širšom okolí v smere na severovýchod pri obci Čechy nájdete aj 200 metrov dlhý lyžiarsky vlek, kde môžete v zime za dobrých snehových podmienok okúsiť lyžovanie. Potešia sa mu isto tí najmenší, ktorí sa len zaúčajú do tohto zimného športu. V areáli je vybudovaný systém umelého zasnežovania. Zo Svätého Petra Vás sem dovedie komunikácia číslo 589, z ktorej je potrebné odbočiť v obci Kolta.

Ak sa rozhodnete spoznávať krásy Svätého Petra a jeho okolia, stačí si vybrať z ponuky ubytovaniachate, priváte či penzióne. Môžete tu zažiť skvelé chvíle oddychu v kľudnom prostredí pri dobrom vínku.