Loading

Kam na výlet v Terchovej

(20 atrakcií + 97 atrakcií v okolí 25 km)

Ski Gavurky

Terchová

Slovensko má množstvo národných parkov, ktoré vďaka svojmu prírodnému bohatstvu lákajú turistov počas leta aj zimy. Jeden z najkrajších je určite Národný park Malá Fatra. Čo takto spoznať jeho krásu uprostred nádhernej bielej zimy s hromadami snehu? Najlepšie s lyžami na nohách.

Lyžiarske stredisko Ski Gavurky nájdete na Orave, v spomínanom Národnom parku Malá Fatra. Nachádza sa v asi najznámejšej oravskej dedine, v Terchovej. Terchovú netreba zvlášť predstavovať, je rodiskom nášho najslávnejšieho zbojníka Juraja Jánošíka, ktorý sa tu narodil v roku 1688. Dedinu nájdete približne na pol ceste medzi Dolným KubínomStrečnom, pod vrcholom Veľkého KriváňaRozsutca.

Ski Gavurky sa nachádzajú na východnom okraji obce. Táto časť sa nazýva Biely Potok.

Pre koho sú svahy v Terchovej určené? Predovšetkým pre rodiny s deťmi a začiatočníkom. Všetky zjazdovky majú modrú farbu, ide o najmenej náročné svahy. Pokiaľ sa teda chcete naučiť stáť na lyžiach, prípadne zasvätiť do tajov lyžovania svoje ratolesti, ide o ideálnu voľbu.

Ski centrum Gavurky príjemne prekvapí ľudovými cenami. Víkendová lyžovačka Vás bude stáť menej, ako jeden deň v známejšom stredisku. Pokiaľ ste začiatočník, tak to určite oceníte. Vo veľkom stredisku by ste totiž platili aj za zjazdovky, na ktoré by ste len s rešpektom hľadeli.

Nájdete tu dvojicu vlekov obsluhujúcich hlavnú zjazdovku. Je tu ešte jeden krátky vlek určený pre deti. Nielen pre ne je k dispozícií aj lyžiarska škola. Kde inde sa naučiť lyžovať ak nie v krásnom prostredí na upravenom svahu? To všetko nájdete v Terchovej.

Aj v tak malom lyžiarskom stredisku je samozrejmosťou umelé zasnežovanie. V spojení s tuhou oravskou zimou si buďte istý, že Ski Gavurky ponúknu skutočne dlhú sezónu. Stredisko sa vyznačuje mimoriadne dlhou dennou prevádzkou. Vďaka atraktívnym cenám je vyhľadávané taktiež pre možnosť večerného lyžovania. Pokiaľ by Vám až 8 hodín denného lyžovania nestačilo, po úprave svahu sa pripravte na porciu ďalších 4 hodín lyžovačky pod umelým osvetlením.

V lyžiarskom stredisku nechýba bufet, ktorý ponúka rôzne druhy občerstvenia vrátane typických oravských dobrôt. K službám je aj požičovňa lyží, lyžiarsku výstroj preto so sebou nemusíte vôbec ťahať.

Okolie Terchovej je mimoriadne krásne. Nádherné hory, čerstvý vzduch a srdeční ľudia. To všetko si vychutnáte počas svojej zimnej dovolenky pri Ski centre Gavurky. Priamo pri vlekoch máte možnosť ubytovať sa v horských hotelochTerchová však ponúka ubytovanie aj v tradičných dreveniciach chatách, penziónoch či lacnejších privátoch a apartmánoch. Je len na Vás, aký komfort požadujete no určite si prídete na svoje.

zobraziť viac
1 - 80 / 117