Loading

Ubytovanie Jánošíkove diery

(383 objektov v okolí 25 km)
Jánošíkove diery

Jánošíkove diery

Terchová

Nájdete v Malej Fatre, poblíž známej obce Terchová. Sústava roklín, tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre, Jánošíkove diery, pozostáva z troch častí, a to Nové diery, Horné dieryDolné diery. Po stáročia ich formuje Dierový potok. Objavíte tu viac ako dvadsať vodopádov a najpestrejšie skalné útvary. Východiskovým bodom turistiky do Jánošíkovych dier sú obce ŠtefanováTerchová.

Bližšie o Jánošíkovych dierach

Jeden z turisticky najobľúbenejších cieľov v Malej Fatre nesie meno známej zbojníckej legendy. Ten, ktorý bohatým bral a chudobným dával, sa tu spomína na každom kroku. Nechajte sa uniesť tajomnými príbehmi z čias zbojníkov a krásou prírody. Nechajte sa vtiahnuť do rozprávky.

Národný park Malá Fatra si svoj titul získal vďaka vzácnym druhom rastlín a živočíchov, ktoré žijú na jeho území. Na turistiku sa vyberte s otvorenými očami a okrem nádherných výhľadov sa Vám možno naskytne aj pohľad na niektorého z domácich obyvateľov lesov. Pre pohorie Malej Fatry sú typické zaujímavé tiesňavy, rokliny aj skalné štíty. Obľúbeným turistickým cieľom je hrebeňovka týmto pohorím, ale aj Šútovský vodopád.

Terchová - rodisko Jura Jánošíka si Vás získa kultúrou a históriou, ktorú cítite na každom kroku. Dnes sa majestátna postava najznámejšieho slovenského zbojníka vyníma priamo nad obcou, vďaka oceľovej soche v nadživotnej veľkosti. Výhľad na obec, aj celé okolie, sa Vám naskytne nielen od nôh tejto legendami opradenej postavy, ale aj z rozhľadne Terchovské srdce. Tá bola zaradená medzi najkrajšie rozhľadne na Slovensku. Je len na Vás, či sa okolitou krajinou pokocháte len takto, s odstupom, alebo ju spoznáte skutočne z blízka, vďaka bohatej spleti turistických chodníkov. Výzvou pre nadšencov turistiky je zdolanie Vrátnej doliny, Malého Kriváňa či Veľkého Rozsutca.

Jánošíkove diery pozostávajú z troch častí: Nové diery, Horné dieryDolné diery. Na zdolanie celej trasy si vyčleňte minimálne 3 až 4 hodiny času. Všetky časti majú značené turistické chodníky. Dolné diery majú navyše vybudovaný náučný chodník. V zimnom období si neplánujte výlet do Horných dier, ktoré sú v tom čase uzavreté. Cestou narazíte na viac než 20 vodopádov s výškou od 1 do 5 metrov, ktoré spolu tvoria Vodopády Dierového potoka. Vďaka netradičnej klíme sú skalné útvary domovom rôznych vzácnych druhov rastlín a živočíchov.

Bohatý lesný porast a prítomnosť vody robí z Jánošíkovych dier výborný cieľ výletu počas horúcich letných dní. Zárukou čarovného zážitku je fakt, že patria do národnej prírodnej rezervácie Rozsutec. Túra Jánošíkovými dierami patrí medzi menej náročné túry. Pri plánovaní však myslite na to, že je potrebné zdolať rebríky, lávky aj reťaze. Zdatnejší turisti si nenechajú ujsť výstup na najkrajšie vrcholy Malej Fatry – Malý Veľký Rozsutec.

Ubytovanie pri Jánošíkovych dierach

Ponuka ubytovania v okolí Jánošíkovych dier je pestrá. Na výber je komfortné hotelové ubytovanie, kde okrem príjemných izieb nájdete aj služby reštaurácie či baru. Rodiny s deťmi poteší prítomnosť detského kútika či ihriska. Zaujme Vás aj typické štýlové ubytovanie voňajúce drevom. Chaty, chalupy, drevenice, dokonca aj starý majer Vám poskytne príjemnú dovolenkovú strechu nad hlavou. Apartmány sú výbornou voľbou pre rodinnú dovolenku aj dovolenku vo dvojici. Ponúkajú dostatok súkromia, rodinnú atmosféru a k najväčším atrakciám to máte len na skok.

Malé rodinné penzióny aj ich väčšie varianty sú zlatou strednou cestou medzi ubytovaním v apartmánoch a v hoteloch. Ponúkajú viac služieb ako apartmán a viac súkromia ako hotel. Potešia aj rozumnou cenou vzhľadom na ponúkané služby. Kombinácia kvalitných služieb, príjemného ubytovania a krásnej prírody sú zárukou vydarenej dovolenky.

... zobraziť viac

Hotel Diery

0,1 km od Jánošíkove diery, Terchová, na okraji obce / mesta,...
So známou reštauráciou Terchovská Koliba

Apartmány a Chalúpka Jánošíkove diery

0,2 km od Jánošíkove diery, Terchová, na okraji obce / mesta,...
Štýlové ubytovanie v Terchovejj

Chata Paulína

0,5 km od Jánošíkove diery, Terchová, v obci / v meste, pri l...
Ideálne ubytovanie pre rodiny s deťmi.

Chalupa a apartmány Václav

0,6 km od Jánošíkove diery, Terchová, na okraji obce / mesta,...
OBJEDNAJTE SI JARNÉ PRÁZDNINY

Penzión Biely Potok

0,6 km od Jánošíkove diery, Terchová, na okraji obce / mesta,...
Príjemné ubytovanie v krásnej prírode

Chalupa Olga

0,6 km od Jánošíkove diery, Terchová, na okraji obce / mesta,...
Chalupa blízko Jánošíkovych dier

Drevenica u Bambuľky

0,8 km od Jánošíkove diery, Terchová, na okraji obce / mesta,...
Dovolenka v drevenici s krásnym výhľadom

Drevenica Ľudmila Pod Haťami

0,8 km od Jánošíkove diery, Terchová - Biely Potok, na okraji...
Vaša základňa na výlety do prírody

Chalupa Rovienka

0,9 km od Jánošíkove diery, Terchová, na okraji obce / mesta,...
Výborná poloha, super ceny

Rekreačný domček Marika

1,0 km od Jánošíkove diery, Terchová, v obci / v meste
Príjemné ubytovanie s dostatkom súkromia