Loading

Kam na výlet v Oravskej Lesnej

(3 atrakcie + 47 atrakcií v okolí 25 km)

ORAVA SNOW - Ski Oravská Lesná

Oravská Lesná

Určite sledujete predpoveď počasia. Možno ste si všimli, že pravidelne najchladnejšie býva na Orave, konkrétne v Oravskej Lesnej. A je jedno či v lete alebo v zime. Treskúce mrazy tu poznajú veľmi dôverne a čo je dôležitejšie, nachádza sa tu lyžiarske stredisko Orava Snow. Čo vyplýva z mrazivého počasia? Veľa snehu. A teda skvelá lyžovačka.

Dedinka Oravská Lesná leží na slovensko-poľskom pohraničí, takmer na hranici. Nájdete ju západne od Námestova, mesta na okraji Oravskej priehrady. Kúsok od Oravskej Lesnej, v srdci Oravských Beskýd na Vás čaká príjemné lyžiarske stredisko, kde prežijete mnoho jedinečných chvíľ. Miestne zjazdovky sú široké, vždy perfektne pripravené a preto je o ne veľký záujem. Samozrejme tu nájdete aj systém umelého zasnežovania, vďaka ktorému je lyžiarska sezóna ešte oveľa dlhšia.

Poloha na severe Slovenska zaručuje dostatok snehu a nemusíte sa báť ani toho, že najvyšší bod areálu nie je ani 1000 metrov nad morom. Priestranné svahy zaručujú, že nenarazíte na „zápchu“ a stále budete mať počas jazdy dostatok miesta. Orava Snow sa pýši novou sedačkovou lanovkou, ktorej sekunduje štvorica vlekov.

Napriek nie najväčšiemu počtu prepravných zariadení dokážu obsluhovať až 8 kilometrov zjazdoviek. Pohodlne tu môže lyžovať až takmer 4000 lyžiarov, čo je dostatočná kapacita. Zaujímavosťou lyžiarskeho strediska Orava Snow je prítomnosť zjazdoviek všetkých náročností. Stredisko má dve časti, LehotskúKohútik. Z Lehotskej vedú hlavne modré, najmenej náročné zjazdovky, no aj jedna stredne ťažká. Táto časť je vhodná hlavne pre rodinky s deťmi, začínajúcich lyžiarov alebo snowboardistov. Pre nich je vybudovaný samostatný areál snowboardingového parku. Kohútik, ten je už pre zdatnejších lyžiarov. Alternatív zjazdu je viacero. Využiť môžete zjazdovku s prírodným snehom, kde si užijete čerstvého prašana. Skúsenejší lyžiari zaručene ocenia prítomnosť čiernej zjazdovky, teda jej časti. Najstrmšia časť tvorí asi polovicu z kilometrového zjazdu.

Lyžiarske stredisko Orava Snow ponúka aj dostatok doplnkových služieb, ktoré dokážu spríjemniť i chvíle mimo svahu. Ide o lyžiarsku školu, servis, snowtubing, bufety, wellness centrá alebo ležadlá, na ktorých môžete nič nerobiť a chytať bronz vďaka ostrému zimnému slniečku.

Priamo pri svahoch nájdete aj ubytovacie zariadenia, chaty, turistické ubytovne alebo horské hotely. Prípadne si zaručene vyberiete z ponuky niektorého z privátov priamo v dedinke Oravská Lesná. Tak spoznáte Oravu aj mimo zjazdovky. Jej tradície a typický spôsob života. Zavítajte túto zimu do lyžiarskeho strediska Orava Snow.

zobraziť viac

Ski centrum Kozinec

Zázrivá

Orava je dodnes jedným z najpríťažlivejších krajov Slovenska. Je niečím magická, tajomná a láka turistov na to, aby ju preskúmali. V niečom kráča s modernou dobou, inde cítiť dych stáročí a tento jedinečný kokteil si môžete vychutnať aj v zime.

Ideálnym miestom je okolie preslávenej dedinky Terchová, kde podľa legendy pôsobil náš najslávnejší zbojník, Jánošík. Približne 10 km od nej a 20 km od Dolného Kubína leží typická oravská dedinka, Zázrivá. Práve nad ňou sa týči vrch Kozinec s rovnomenným lyžiarskym strediskom.

Ski centrum Kozinec leží v rozprávkovej a takmer nedotknutej prírode Oravy. Južne od lyžiarskeho strediska sa nachádza jeden z najkrajších národných parkov Slovenska, Malá Fatra. Do nej si môžete odskočiť aj na niektorú z veľmi zaujímavých túr.

Vráťme sa k samotnému lyžiarskemu stredisku Kozinec. Jeho areál sa rozprestiera v rozmedzí 650 až 995 metrov nad morom. Nie je to síce najvyššia nadmorská výška s akou sa môžete stretnúť, priaznivé klimatické podmienky Oravy však Vaše obavy zaženú. Ide o jeden z najchladnejších a na zrážky najbohatších regiónov Slovenska, preto sa nedostatku snehu báť nemusíte.

Svahy sú pravidelne upravované a celé stredisko ponúka lyžovačku pre všetky skupiny lyžiarov. Pre začiatočníkov je určená modrá, najjednoduchšia zjazdovka, ktorá je zároveň najdlhšou zjazdovkou strediska. Jej dĺžka je približne 2 km. Množstvo tratí je určených pre stredne pokročilých lyžiarov, ktorí majú k dispozícií viacero možností zjazdu. No a na záver čosi aj pre tých najskúsenejších. V stredisku sa nachádzajú 2 zjazdovky značené čiernou farbou, na ktorých si prídu na svoje aj starší harcovníci.

Napriek tomu, že ste o lyžiarskom stredisku Kozinec pravdepodobne ešte nepočuli nejde o žiadneho drobca. Celková dĺžka všetkých zjazdoviek je až 5 kilometrov. To je dosť na celodennú, pestrú lyžovačku pre každého lyžiara. Príjemným bonusom strediska sú navyše priaznivé ceny skipasov.

Z doplnkových služieb Ski centrum Kozinec v ničom nezaostáva za konkurenciou. Ponúka lyžiarsku školu, požičovňu lyžiarskej výstroje, snowboardový areál s rôznymi prekážkami, bufet, reštauráciu, možnosť ubytovať sa priamo pod svahom ako aj tri parkoviská hneď pri vlekoch.

Možnosti ubytovania máte k dispozícii priamo v areáli lyžiarskeho strediska alebo v neďalekej Zázrivej, vzdialenej len 3 km. Tá poskytuje ďalšie ubytovacie kapacity či už v penziónoch, na privátoch alebo v príjemných dreveniciachchatkách. V srdci Oravy nájde bez problémov každý z Vás to pravé ubytovanie.

zobraziť viac
1 - 50 / 50