Loading

Ubytovanie v Kráľovskom Chlmci

(0 objektov)

Nenašiel som žiadne výsledky pre dané kritériá.

Skúste iné hľadanie.

Kráľovský Chlmec

História mesta Kráľovský Chlmec

Mesto Kráľovský Chlmec sa nachádza v Trebišovskom okrese, v Košickom kraji a leží v teritóriu Východoslovenskej roviny.

Kráľovský Chlmec 1

V 16. storočí bol na tomto území postavený hrad, ktorý je dnes nazývaný Csonkavár alebo tiež Hrad Kráľovský Chlmec. Z jeho niekdajšieho vzhľadu ostali už len ruiny, no i osamelé múry na Chlmeckých pahorkoch na okraji mesta, svedčia o bývalej sláve hradu. V 17. storočí vdova Györgya Rákócziho I. - Zsuzsanna Lórantffy nechala v Chlmci postaviť kaštieľ, v ktorom sa dnes nachádza Základná umelecká škola.

Zo severu a východu zasahuje kataster mesta čiastočne do Chránenej krajinnej oblasti Latorica, ktorá sa vyznačuje močiarnymimokraďovými systémami, luhmi, mŕtvymi ramenami riek, ale aj piesočnatou zeminou. Takéto podmienky sú obľúbeným domovom pre hniezdenie vodného vtáctva a na Slovensku sa výnimočne vyskytujúcich zvierat ako korytnačka močiarna alebo modlivka zelená. Počas migračného obdobia je v tejto oblasti možné vidieť aj mnoho u nás bežne nelietajúcich vtákov, ktoré si tu robia prestávku na ceste do teplých krajín alebo späť do svojej vlasti. Na tomto území sa vyskytuje aj viacero vzácnych rastlín. Najviac ohrozený a zákonom chránený je poniklec lúčny maďarský. Ďalším je poniklec zimmermanovponiklec veľkokvetý.

Športové možnosti do mesta Kráľovský Chlmec prináša Futbalový klub TJ Slavoj, Tenisový klubKarate klub SADU. Kráľovský Chlmec a jeho priľahlé končiny je najlepšie si obhliadnuť zo sedla bicykla.

Čo by Vás mohlo zaujať v okolí mesta Kráľovský Chlmec?

Mnohí návštevníci Kráľovského Chlmca si radi urobia výlet do vinohradníckej oblasti Tokaj. Do tokajského regiónu sa radia obce Čerhov, Veľká Tŕňa, Malá Tŕňa, Černochov, Bara, Slovenské Nové MestoViničky. Táto oblasť je známa pestovaním viniča, tvorbou vynikajúceho vína a súborom vínnych pivníc vytesaných do tufových skál, ktoré sú zaradené medzi Národné kultúrne pamiatky Slovenska. Užite si degustáciu vín v Tokajskej pivnici aj v obci Veľká Tŕňa. Nenechajte si ujsť príležitosť ochutnať z pokladov týchto podzemných pivničiek. Kraj ako na dlani budete mať z vyhliadkovej veže – príznačne vytvorenej v tvare suda. Veža sa týči medzi obcami Malá TŕňaČernochov.

Kráľovský Chlmec 2

Za zmienku stoja aj Senianske rybníky pri obci Senné. Potešia nielen rybárov a ornitológov pozorujúcich vtáky, ale i rodiny s deťmi, cyklistov, či turistov využívajúcich niekoľko náučných chodníkov vedúcich okolo tejto národnej prírodnej rezervácie. Vodná nádrž Byšta bola kedysi využívaná k rekreácii, no dnes je už len rajom rybárov. Na bližšom rybníku Podkova v tokajskej obci Viničky je v ponuke pre návštevníkov i romantické člnkovanie.

Komu sa máli, ten nech využije služieb miestnej lode, ktorá kotví za spomínanou obcou a splavuje rieku Bodrog do SárospatakuMaďarsku. V meste je zaujímavý Rákócziho hradtermálne kúpalisko. Prípadne môžete pokračovať až do mesta Tokaj - srdca tejto vinohradníckej oblasti a nechať sa zlákať na ochutnávku vychýrených miestnych vín a občerstvenia. Keď už budete v tejto oblasti, tak neďaleko v obci Klin nad Bodrogom navštívte najnižšie položené miesto Slovenska vo výške 94,3 m n. m.. Vychádzku je možné spojiť s obhliadkou ruín kúsok vzdialeného kostolíka.

Letná dovolenka sa nezaobíde bez vodných radovánok. Najbližší wellness ku Kráľovskému Chlmcu je v Penzióne Aqua Maria v obci Veľaty. Bazény, športové aj detské ihriská, reštaurácie a všetky potrebné služby poskytuje Letné kúpaliskoareál vodných športovTrebišove. O niečo vzdialenejšie je Kúpalisko Sobrance a Krytá plaváreň Michalovce. Taktiež vyhľadávaná je aj rekreačná oblasť Zemplínská Šírava, ktorá je vhodná na kúpanie, rybárčenie i rôznorodé vodno-športové aktivity.

Dostupné lyžiarske svahy, ktoré potešia počas zimnej dovolenky, sú v Lyžiarskom stredisku Zámutov v obci ZámutovLyžiarske stredisko Kavečany v mestskej časti Košice - Kavečany. V Kavečanoch je dokonca letná bobová dráhaZoologická záhrada. K neobvyklým zážitkom patrí návšteva Hvezdárne Michalovce.

Kráľovský Chlmec 3

Koho zaujíma história, ten sa určite rád pokochá hradným kaštieľom s parkom v Borši, kaštieľomStrede nad Bodrogom, Župným domomZemplíne či hradmi v obci Malý KazimírMalý Kamenec. V Trebišove zase láka turistov Andrássyho kaštieľ s Múzeom a Kultúrnym centrom južného Zemplína, vinárňou, kaviarňou a výstavami. V areáli parku je i Mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho.

Zaujalo Vás mesto a okolie Kráľovského Chlmca? Zarezervujte si ubytovanie ešte dnes.

Penziónyapartmánové domypriváty nemôžu chýbať ani v Kráľovskom Chlmci. V blízkom okolí mesta nájdete aj hotely, turistické ubytovne, motely, chaty, chalupy i drevenice. Aj milovníci kempu si prídu na svoje. Hľadáte ubytovanie priamo v Kráľovskom Chlmci alebo chcete stráviť dovolenku v prírode s dobrou dostupnosťou do mesta? Postačí sa len rozhodnúť a vybrať si to pravé ubytovacie zariadenie pre Vás.

V Kráľovskom Chlmci sa stretnete s neobyčajnými močiarnymi luhmi a lesmi i ojedinelými druhmi rastlín a zvierat, ktoré nemáte možnosť bežne zazrieť. V meste ležiacom na území susediacom s dvomi štátmi si pochutnáte na dobrom jedle a výbornom vínku z tokajských a priľahlých viníc. Necháte sa zlákať? V prípade, že áno, tešíme sa na Vás.