Loading

Ubytovanie Belianska jaskyňa

(488 objektov v okolí 25 km)
Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa

Tatranská Kotlina

Podzemné svety fascinovali ľudí odjakživa. Jaskyne poskytovali úkryt, dnes sú vyhľadávanými turistickými atrakciami. Pokiaľ sa chystáte na dovolenku do Vysokých Tatier alebo na Zamagurie, zbystrite pozornosť. Návštevu Belianskej jaskyne by ste nemali vynechať za žiadnych okolností.

Belianska jaskyňa leží v blízkosti obce Tatranská Kotlina. Môžete sa k nej dostať z Tatranskej Lomnice alebo zo Spišskej Belej. Nachádza sa na ľavej strane cesty v masíve Kobylieho vrchu.

Vo Vysokých Tatrách je viacero jaskýň, no Belianska jaskyňa je jedinou sprístupnenou. Má bohatú kvapľovú výzdobu a stojí za prehliadku. Vedie ku nej náučný chodník. Na necelom kilometri miniete informačné tabule, ktoré Vás oboznámia s ochranou životného prostredia, rastlinstvom, živočíšstvom a aj samotnou históriou jaskyne.

Jaskyňa bola objavená už zlatokopmi roku 1826, následne sa však na ňu zabudlo. Znovuobjavená bola roku 1881 a verejnosti bola sprístupnená roku 1884. Zaujímavosťou je, že umelé osvetlenie bolo do jaskyne zavedené roku 1896. Len 12 rokov po vynáleze žiarovky. Ďalšou perličkou je snaha urobiť z obyčajnej kvapľovej jaskyne ľadovú. Spodné partie jaskyne sa mali umelo zaľadniť, došlo však k porušeniu výzdoby, preto sa od plánu upustilo.

Poďme do súčasnosti. V jaskyni Vás čaká 1 370 metrov podzemných krás, 125 metrové prevýšenie a presne 860 schodov. Pred návštevou jaskyne sa dobre oblečte, teplota v nej sa pohybuje medzi 5-6 stupňami Celzia a v podzemí budete viac ako hodinu. Jaskyňa je otvorená celoročne, s výnimkou niekoľkých týždňov v zimných mesiacov. Zatvorená je aj každý pondelok. O návštevných hodinách sa je potrebné informovať vopred na internete, nakoľko sa v sezóne a mimo nej líšia.

V jaskyni Vás upútajú sintrové vodopády, hlavne vo Vysokom a Vodopádovom dóme. Zaujímavá je Hudobná sieň. Jej názov je príznačný. Vďaka výnimočnej akustike sa tu v minulosti a aj dnes konali hudobné koncerty. Ak si myslíte, že podzemie je bez života, ste na omyle. Len v Belianskej jaskyni sa nachádza až 7 druhov netopierov.

Prehliadku Belianskej jaskyne si môžete dopriať z viacerých miest. Priamo pri jaskyni je Tatranská Kotlina. V nej nájdete nádherné štýlové ubytovanie v penziónoch s typickou tatranskou architektúrou. Rovnako na tom sú aj útulné chatky vhodné aj pre zamilované páriky, tak aj pre skupiny priateľov. Množstvo penziónov a privátov nájdete aj v blízkom Ždiari. Belianska jaskyňa je dôkazom, že vo Vysokých Tatrách nie sú hodné pozornosti len nebotyčné štíty, ale aj svet podzemia. Spoznajte Vysoké Tatry spod povrchu.

... zobraziť viac

Chata Iveta

0,6 km od Belianska jaskyňa, Tatranská Kotlina, na okraji obc...
Útulná chata so slovenskou izbou a krbom

Vila Vltava

0,8 km od Belianska jaskyňa, Tatranská Kotlina, v rekreačnej oblasti, pri lese / na...
so saunou, vírivkou - v krásnej prírode

Privát Slodičák

0,8 km od Belianska jaskyňa, Tatranská Kotlina, v obci / v me...
Pekné ubytovanie za výhodnú cenu!

Chalupa Lenka

0,9 km od Belianska jaskyňa, Tatranská Kotlina, mimo obce / m...
Nádherná chata s krbom

PENZIÓN HARMÓNIA

1,7 km od Belianska jaskyňa, Tatranská Kotlina, na okraji obc...
PRÍRODA - LES - TICHO - SAUNA - STRAVA

Chata Nicol

2,8 km od Belianska jaskyňa, Lendak, v obci / v meste, na horách
Blízko Vysokých Tatier, sauna, biliard

Privát u Jany

4,5 km od Belianska jaskyňa, Ždiar, na okraji obce / mesta, p...
Ubytovanie ideálne pre 2-9 osôb, max.10!

Chata u Jany

4,5 km od Belianska jaskyňa, Ždiar, na okraji obce / mesta, p...
Chatka 4 - 7 os.+ domček na grilovanie!

Privát pod korunami stromov Nemešány

4,6 km od Belianska jaskyňa, Ždiar, v rekreačnej oblasti, pri vleku
Ubytovanie pod korunami stromov

Chata Bachledka Bachledova dolina

4,8 km od Belianska jaskyňa, Ždiar, v rekreačnej oblasti, pri...
Chata s výhľadom na chodník v korunách