Loading

Ubytovanie v okrese Bytča

(11 objektov)

Chalupa Johana

Veľké Rovné, na samote, pri lese / na okraji lesa
Chalupa s mini-rančom (muflóny, daniele)

Ubytovňa Fénix

Bytča, v obci / v meste, na horách
Cenovo výhodné ubytovanie v centre mesta

Chata pod Skalami

Súľov - Hradná, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chata priamo pod Súľovským hradom!

Apartmán Marcel

Súľov - Hradná, v obci / v meste
Príjemný apartmán za výhodnú cenu!

Chata Dolinky

Veľké Rovné, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Drevenica v krásnom tichom prostredí

Ubytovňa AL

Bytča, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie za výhodné ceny

Penzión ROYAL

Bytča, v obci / v meste, v centre mesta
Penzión s vlastnou reštauráciou

Chata Súľov

Súľov - Hradná, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Pekná chatka pri lese

Chata Veľké Rovné

Veľké Rovné, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chata v tichom horskom prostredí

Rekreačný dom Roháč

Súľov - Hradná, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Dom s krásnym výhľadom na Súľovské skaly
1 - 11 / 11

Okres Bytča

Okres na Severozápadnom Slovenku

Okres Žilinského kraja poteší Vaše oko nielen krásnou prírodou, ale aj zachovanými historickými pamiatkami. Tak si rýchlo prečítajte o jeho najzaujímavejších miestach a pustite sa do výberu vhodného ubytovania a balenia kufrov.

Územím okresu prechádza pohorie Javorníky, ktoré je bohaté na prírodné rezervácie a pamiatky. Na viacerých miestach tu vyvierajú minerálne pramene. Za návštevu stoja napríklad Ochodnický prameň, Bukovský prameň či Vojtovský prameň, ktorého špecifickým znakom je nepravidelný, niekoľkosekundový únik metánu. Časť pohoria je začlenená do Chránenej krajinnej oblasti Kysuce.

Javorníky patria medzi vyhľadávané turistické destinácie v každom ročnom období. Milovníci bežeckého lyžovania ocenia množstvo bežeckých tratí v rovinatom a mierne zvlnenom teréne. Fanúšikovia zjazdového lyžovania a snowboardingu si užijú kvalitné zjazdovky napríklad v strediskách Ski Ráztoka v Hornej Marikovej, v Ski Makov v Makove aj lyžiarskom stredisku v Lazoch pod Makytou.

Vďaka turistickej obľúbenosti sa oblasť Javorníkov môže pochváliť pestrou ponukou ubytovacích kapacít - od chát až po hotely. V lete sa stredisko mení na raj turistov. K dispozícii sú tu desiatky značených turistických chodníkov, ktoré možno absolvovať pešo aj na bicykli a takto na vlastné oči uvidieť množstvo prekrásnych miest.

Jedným z obľúbených turistických cieľov je Súľovský hrad, ktorý vznikol v 15. storočí na ochranu okolia. V súčasnosti je to zrúcanina, v ktorej rozoznáte oporné múry, stopy po oknách či strieľne, a ktorá poskytuje neopakovateľný výhľad na okolie. V podhradí sa môžete ubytovať v príjemnej chate aj v komfortnom apartmáne.

V obci Súľov – Hradná nájdete tiež mestské kaštiele, v ktorých bývali obyvatelia hradu po tom, čo ho opustili. Obec a jej okolie sú ideálnym miestom nielen na turistiku, ale aj na lezenie, prípadne trávenie rodinnej dovolenky v chatách alebo dreveniciach.

Okres Bytča - jeho centrum

Centrum okresu, mesto Bytča, sa môže pochváliť viacerými historickými pamiatkami. Najvýznamnejšou je Bytčiansky zámok v centre mesta. Areál zámku pozostáva z renesančného paláca, tzv. Sobášneho paláca, obytných a hospodárskych budov. Táto národná kultúrna pamiatka patrí medzi architektonicky najpôsobivejšie budovy na Slovensku. Nachádza sa tu Štátny oblastný archív aj expozícia Považského múzea.

V meste Bytča nájdete tiež viaceré sakrálne pamiatky. Dominantou mestskej pamiatkovej zóny je Rímskokatolícky kostol Všetkých svätých. Stojí tu aj synagóga židovskej obce a židovský cintorín.

Zaujímavým cieľom pre Vaše cesty môže byť obec Veľké Rovné. Je nielen výbornou základňou na turistiku so zaujímavou ponukou ubytovania, ale aj sídlom netradičného múzea. Drotársku históriu obce tu nájdete zhmotnenú v obecnom Múzeu drotárie.

Príjemná prechádzka obohatená o pohľad na architektonické pamiatky Vás čaká aj v obci Predmier. Okrem neogotického kostola sv. Gála, barokovej kalvárie či sochy sv. Jána Nepomuckého, tu objavíte sochu Milana Rastislava Štefánika či rodný dom i bustu Jozefa Ignáca Bajzu, ktorý napísal prvý slovenský román René mládenca príhody a skúsenosti. Za návštevu tiež stojí kaštieľ z prvej polovice 19. storočia. Stačí sa len ubytovať v jednej z izieb miestnych privátov.

Ubytovacie kapacity okresu

Či už preferujete ničím nerušený oddych v pokojnej prírode, ktorý si vychutnáte počas lezenia na skalách, príjemnej prechádzky, prípadne počas jazdy na bicykli, alebo Vás láka história a jej stopy roztrúsené po najkrajších kútoch Slovenska, je Vaša cesta do okresu Bytča tou správnou voľbou. Ubytovať sa môžete v penziónoch, hoteloch, apartmánoch aj chatách tohto okresu.