Loading

Ubytovanie v okrese Stará Ľubovňa

(20 objektov)

Chata Horbek

Vyšné Ružbachy, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
Lacná chata pre rodiny s deťmi, wifi

Chata Júlia - zrub so saunou v srdci prírody

Vyšné Ružbachy, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
POZOR - Jarné prázdniny 2018 voľné !

Chata Sokol

Nová Ľubovňa, v rekreačnej oblasti, v lese (SL 5,4 km vzdušne)
Nádherná chata s vírivkou a saunou!

Drevenica Šambron

Šambron, na okraji obce / mesta (SL 11,7 km vzdušne)
Rozprávková drevenica
1 - 20 / 20

Okres Stará Ľubovňa

Okres Stará Ľubovňa - obľúbený vďaka minerálnym prameňom

Okres Stará Ľubovňa leží do značnej miery na hraniciach s Poľskom. To malo vplyv na jeho vývoj aj na množstvo historických zaujímavostí na jeho území.

Oblasť staroľubovnianskeho okresu je bohatá na minerálne pramene. Od polovice 19. storočia sa liečivá sila železito – zemitých prameňov využívala na liečbu ochorení tráviaceho traktu v Ľubovnianskych kúpeľoch. Dnes sa v tejto lokalite môžete ubytovať a dopriať si dávku liečivej vody z voľne dostupných prameňov. Popritom určite oceníte krásny lesopark s unikátnymi drevinami. Jeho históriu spoznáte, keď sa prejdete náučným chodníkom. Nezabudnite si pri dýchaní čerstvého vzduchu všimnúť jediné štyri exempláre borovice pyrenejskej na Slovensku.

Srdcovo – cievne a nervové ochorenia zasa preliečia minerálne pramene kúpeľov v obci Vyšné Ružbachy. Kedykoľvek počas roka sa tu môžete ubytovať a užívať si blahodárne ticho a liečivú vodu. Krásne prostredie kúpeľov dýcha históriou a čarovnými zákutiami, ktoré preskúmate počas dlhých prechádzok.

Určite počas nich narazíte aj na jazierko plné termálnej vody na vrchu travertínovej kopy. Takzvaný Kráter je chráneným prírodným výtvorom. Ďalšie prekvapenie na Vás čaká na okraji obce, v travertínovom lome. Na lúčnej ploche sú rozmiestnené travertínové sochy umelcov z celého sveta, ktoré sú produktom sochárskych sympózií.

Celoročné možnosti a atrakcie v okrese Stará Ľubovňa

V centre okresu, okresnom meste Stará Ľubovňa, už od 13. storočia zohráva významnú úlohu hrad Ľubovňa, ktorý bol vybudovaný ako strážna pevnosť dôležitej obchodnej cesty do Poľska. V rokoch 1656 až 1661 boli na hrade uložené poľské korunovačné klenoty, ktorých repliku tu môžete obdivovať dodnes. V gotickej veži, kde je dnes rozhľadňa na celé okolie, bol v roku 1768 väznený kráľ Madagaskaru, Móric Beňovský. Do života bežných ľudí nazriete v Múzeu ľudovej architektúry v prírode priamo v podhradí.

Severnú hranicu Uhorska strážil aj Plavečský hrad. Z kedysi prepychového sídla, postaveného v 13. storočí, sa do dnešných dní zachovali pozostatky vysokých múrov, ktoré sú predmetom rekonštrukcie.

Kúpeľoch Vyšné Ružbachy aj v Ľubovnianskych kúpeľoch sa nebudete nudiť ani počas zimy. V lyžiarskom stredisku Vyšné Ružbachy a Ľubovnianske Kúpele sú vytvorené výborné podmienky pre všetkých milovníkov bieleho športu. Počasia sa báť nemusíte vďaka umelému zasnežovaniu. Okrem zjazdového lyžovania a snowboardingu sa môžete tešiť na kvalitné bežecké trate, nočné lyžovanie, jazdu na lyžiach ťahaných koňmi aj vyhliadkovú jazdu na saniach.

Za návštevu nepochybne stojí aj najmenšie kráľovské mesto Uhorska – Hniezdne. Do minulosti Vás aspoň na chvíľu prenesie pohľad na meštianske domy na obecnom námestí. Bohatú remeselnícku a liehovarnícku tradíciu pripomína expozícia tradičných remesiel v Nestville parku.

A že liehovarníctvo nie je v tejto časti východného Slovenska len záležitosť minulosti, zistíte, keď ochutnáte prvú slovenskú whisky Nestville. Na svoje si tu prídu aj milovníci čokolády. V Nestville Chocolate si nielen na vlastné oči pozriete ako sa sladký čokoládový zázrak vyrába, ale môžete si na ňom rovno pochutnať v čokoládovni.

Pútnické miesto a možnosti na ubytovanie v okrese Stará Ľubovňa

V obci Litmanová sa nachádza grékokatolícké mariánske pútnické miesto – hora Zvir. Na mieste zjavenia Panny Márie dvom dievčatám dodnes stojí drevený zrub a pravidelne sa tu organizujú liturgie v Kaplnke Nepoškvrneného Počatia Presvätej Bohorodičky. Ak sa vyberiete na púť alebo si v zime zalyžovať na svahoch miestneho lyžiarskeho strediska Skicomp Fakľovka nezabudnite si v predstihu rezervovať ubytovanie v privátoch alebo chalupách priamo v obci Litmanová.

Samozrejmosťou okresu je príjemné ubytovanie napríklad vo Vyšných Ružbachoch kde sú obľúbené najmä chaty penzióny či v Starej Ľubovni, kde nájdete najmä chalupy priváty.

Liečivá sila termálnych prameňov sa v okrese Stará Ľubovňa snúbi s krásnou prírodou a bohatou históriou. Práve pre túto pestrú kombináciu nemôže táto lokalita v Prešovskom kraji chýbať na Vašom zozname navštívených miest.