Loading

Ubytovanie Ski centrum Čertovica

(412 objektov v okolí 25 km)
Ski centrum Čertovica

Ski centrum Čertovica

Vyšná Boca

Nízke Tatry ako magnet priťahujú davy turistov a v zime lyžiarov. Je to oprávnené, ide o pohorie v prekrásnom prostredí ponúkajúce špičkové služby. V prípade, že chcete spoznať Nízke Tatry na lyžiach, konkrétne ich východnú časť, zavítajte na Čertovicu.

Čertovica leží priamo na hrebeni Nízkych Tatier. Nemusíte sa obávať toho, že budete musieť blúdiť opustenou cestou kdesi v lese. Čertovica sa totiž nachádza priamo na hlavnom cestnom ťahu, ktorý spája LiptovHorehroním. Dostanete sa na ňu z Brezna alebo z Liptovského Hrádku. Nachádza sa v prostredí lesa, pričom jej vyššie časti sú charakteristické kosodrevinou. Budete si pripadať ako v skutočne veľkých horách.

Lyžiarske zjazdovky nájdete priamo pri hlavnej ceste, len kúsok od Vášho zaparkovaného auta. Lyžiarske stredisko sa rozprestiera v nadmorskej výške 900 – 1145 metrov nad morom na severných svahoch Čertovej svadby. Severná orientácia, pomerne vysoká nadmorská výška a navyše klimatické pomery Nízkych Tatier. Z toho vyplýva jediné. Dostatok snehu.

Lyžiarske stredisko Čertovica je jedným z tých väčších stredísk. Treba povedať, že začínajúci lyžiari by sa mali poobzerať skôr inde. Nájdete tu len jedinú modrú, najmenej náročnú zjazdovku. Ostatné zjazdovky sú určené stredne pokročilýmpokročilým lyžiarom, ktorí si tu skutočne užijú. Nájdu tu až približne 12 km zjazdoviek, 5 lyžiarskych vlekov a množstvo svahov. Tie majú predovšetkým červenú farbu, sú teda určené pre najširšie spektrum stredne pokročilých lyžiarov. Na svoje si však prídu aj tí najlepší, pre nich tu je pripravených niekoľko čiernych úsekov.

Lyžiarske stredisko Čertovica ponúka lyžovačku počas celej zimy. Snehová pokrývka sa na jej svahoch drží už od polovice decembra až do polovice apríla. Výrazne k tomu dopomáha aj systém umelého zasnežovania. Nebudete ani príliš čakať v radoch, pretože kapacita strediska je viac ako 3000 lyžiarov za hodinu.

Čertovici si užijete aj inak ako len na lyžiach. Skúste to na snowboarde alebo skialpinistických lyžiach. Tie si môžete požičať v požičovni a vyskúšať nejakú túru. Vzhľadom na polohu na hrebeni Nízkych Tatier si nemôžete vybrať vhodnejšie miesto. Rovnako sú mimoriadne obľúbené bežecké trate v okolí s krásnymi výhľadmi. Čertovica je obľúbená aj u turistov. Výlet na Ďumbier je neopakovateľným zážitkom s prekrásnymi výhľadmi na celý LiptovHorehronie. A samozrejme na Vysoké Tatry.

Čertovica ponúka rôzne možnosti ubytovania. Nájdete tu horské chaty, drevenice či penzióny, všetko v prekrásnom prostredí. Prípadne si vyberiete ubytovanie v blízkej obci Vyšná Boca, kde je dostatok možností lacného ubytovania. Pokiaľ túžite po bývaní v prekrásnom a zdravom prostredí hôr, voľba je jasná. Je ňou Čertovica.

... zobraziť viac

Rekreačná zrubová chata

2,1 km od Ski centrum Čertovica, Vyšná Boca, v rekreačnej obl...
Útulná zrubová drevenička s krbom!

Apartmány Pemmeva

2,4 km od Ski centrum Čertovica, Vyšná Boca, v obci / v meste, na horách
Apartmány so štýlovým vybavením a krbom

Bocanské chalúpky

2,4 km od Ski centrum Čertovica, Vyšná Boca, v obci / v meste...
Lyžiarske vleky len 250 m od objektu!

Štýlová chalupa vo Vyšnej Boci

2,4 km od Ski centrum Čertovica, Vyšná Boca, v rekreačnej obl...
Ubytovanie vhodné pre rodiny s deťmi.

Dom Helena

2,4 km od Ski centrum Čertovica, Vyšná Boca, v obci / v meste...
Ubytovanie vhodné pre rodiny s deťmi

Chalupa Bocianka

2,4 km od Ski centrum Čertovica, Vyšná Boca, v rekreačnej obl...
Romantická chalupa na horách

Chata u Filipa

2,5 km od Ski centrum Čertovica, Vyšná Boca, mimo obce / mesta, pri lese / na okraj...
Útulná chata na Liptove

Chata na Jarabej

4,2 km od Ski centrum Čertovica, Jarabá, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji...
Pri lese a potoku, so záhradným krbom!

Drevenica Gepľovo

4,6 km od Ski centrum Čertovica, Nižná Boca, na okraji obce...
Príjemné ubytovanie v drevenici pri lese

Domček Geplovô

4,7 km od Ski centrum Čertovica, Nižná Boca, v rekreačnej oblasti, pri lese / na ok...
Útulná chata so záhradným jazierkom