Chata s krbom v tichom prostredí lesa

Chata Štefan je situovaná v nádhernom prostredí smrekového lesa na úpätí Vysokých Tatier, v pokojnej rekreačnej oblasti Lieskovec, ktorá je súčasťou obce Tatranská Štrba. Vynikajúca poloha chaty v obklopení bohatého voňavého lesa s očarujúcim výhľadom na Štrbské Pleso je výbornou voľbou pre všetkých milovníkov krásnej prírody, pokoja aj aktívneho oddychu formou turistiky, cykloturistiky či hubárčenia. Okrem podnikania množstva turistických výletov a vysokohorských túr si Váš pobyt môžete spríjemniť jedinečným relaxom v blízkom aquaparku s tobogánmi a wellness službami (AquaCity Poprad) alebo návštevou Štrbského plesa s možnosťou romantického člnkovania či iných tatranských stredísk, kam Vás vyvezie známa "zubačka". V zimnom období Vás Tatry naozaj očaria, najmä ak ste milovníkom zjazdového či bežeckého lyžovania, nakoľko tatranské lyžiarske strediská ako Tatranská Lomnica, Starý Smokovec či Štrbské Pleso ponúkajú naozaj výnimočné podmienky pre tento šport.

Celoročne Vám ponúkame útulné ubytovanie v Chate Štefan s celkovou kapacitou 6 lôžok vrátane prísteliek. Hosťom je na prízemí objektu k dispozícii príjemná spoločenská miestnosť s krbom, televízorom, CD/DVD prehrávačom, videom, rádiom a gaučovým aj jedálenským posedením. Súčasťou tejto časti chaty je taktiež plne zariadená kuchynka, ktorú istotne oceníte pri príprave občerstvenia či chutných domácich jedál. V jej výbave samozrejme nájdete elektrický sporák s rúrou, chladničku s mrazničkou, mikrovlnnú rúru, kávovar, hriankovač aj rýchlovarnú kanvicu. Pre úplný komfort ubytovania sa priamo v chate nachádza spoločná kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. V podkroví chaty si môžu hostia výborne oddýchnuť v dvoch spálňach, jednej 1-lôžkovej s možnosťou využitia prístelky pre ďalšiu osobu (formou vyťahovacieho lôžka) a jednej 4-lôžkovej spálni s balkónom a nádherným výhľadom na okolitú neporušenú prírodu.

V rozľahlej a veľmi pekne upravenej vonkajšej časti s tradičným dreveným posedením, ohniskom, grilom a záhradnou hojdačkou si môžete vychutnávať v kruhu rodiny či priateľov čas pri grilovaní, varení kotlíkového guľášu či hraní rôznych spoločenských hier. Vaše detičky sa zatiaľ môžu vyšantiť na hojdačke, preliezkach či pri skrývačkách, pre ktoré je toto miesto ako stvorené. Milovníci aktívne strávenej dovolenky tu majú možnosť si zahrať napríklad futbal či volejbal. Pohodlné parkovanie je zabezpečené na štrkovom parkovisku, nachádzajúcom sa len pár metrov od chaty. V zimnom období Vám odporúčame použiť aj snehové reťaze.

Veríme, že sa u nás budete cítiť výborne a radi nás čoskoro opäť navštívite. Tešíme sa na Vás!