V prekrásnej prírode na okraji lesa

Chata U Jastraba sa nachádza v nádhernom a najmä pokojnom prostredí na okraji lesa pri malebnej liptovskej dedinke Východná, obkolesenej prekrásnou prírodou Nízkych a Vysokých Tatier. Vďaka výbornej polohe chaty si tu na svoje prídu najmä milovníci pokoja, relaxu a pohody, ako aj nadšenci pre turistické prechádzky, vysokohorskú turistiku či cyklistiku. Chata je tiež ideálnou voľbou pre rybárov, poľovníkov alebo milovníkov kultúrno-historických pamiatok a podujatí (Festival Východná, tradičné dreveničky). Ak zatúžite po kúpaní v termálnych vodách, v okolí máte na výber hneď z niekoľkých vyhľadávaných termálnych kúpalísk a aquaparkov (Aquapark Tatralandia, Termal Raj - Liptovský Ján, AquaCity Poprad a iné). V zimnom období Vás radi privítame s ponukou skvelej rodinnej lyžovačky v okolitých lyžiarskych strediskách na Podbanskom, v Liptovskom Hrádku či priamo vo Vysokých Tatrách.

Celoročne Vám ponúkame veľmi pekné ubytovanie v Chate U Jastraba s celkovou kapacitou 13 lôžok. Na prízemí chaty si môžete oddýchnuť v kruhu rodiny či priateľov v útulnej spoločenskej miestnosti s krbom, rádiom s CD prehrávačom a taktiež sa zabaviť pri rôznych spoločenských hrách. Na prípravu Vašich obľúbených domácich jedál môžete využívať plne zariadenú kuchyňu, vybavenú plynovým sporákom, elektrickou rúrou, chladničkou s mrazničkou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou a jedálenským posedením. V tejto časti chaty sa nachádza aj jedna príjemná 2-lôžková spálňa, vybavená rustikálnym nábytkom a pohodlnými posteľami, ako aj spoločná kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou pre všetkých hostí. Súčasťou prízemia chaty je taktiež nádherná zimná záhrada s výhľadom na kúzelnú prírodu a okolie, vybavená relaxačnými lehátkami a posedením, kde si zaiste najlepšie vychutnáte raňajkovú kávičku či sladký dezert po obede. Na poschodí chaty si môže dokonale oddýchnuť ďalších 11 osôb v dvoch 3-lôžkových spálňach (jednej s balkónom) a jednej prechodovej izbe s televízorom so satelitným príjmom, zloženej z dvoch spální (3-lôžkovej a za ňou sa nachádzajúcej 2-lôžkovej spálne).

Vo vonkajšej časti chaty je pre Vás pripravené ohnisko s posedením a grilom, kde si môžete pripravovať chutné grilované špeciality ako napríklad liptovský oštiepok s brusnicami či klobásky od miestnych farmárov. Vaše detičky sa tu môžu zatiaľ s radosťou vyšantiť na hojdačke či zabávať s rôznymi hračkami. Pre aktívnejších dovolenkárov máme pripravené aj bicykle, vďaka čomu si budete môcť vychutnávať čerstvý vzduch a atmosféru Liptova naplno. Pohodlné parkovanie Vašich áut je zabezpečené priamo pri chate.

Veríme, že u nás nájdete presne to čo hľadáte a budete sa u nás cítiť maximálne príjemne. Tešíme sa na Vašu návštevu!