Krytý bazén a wellness v cene ubytovania

Zrekonštruovaná rodinná hacienda Vila Valča sa nachádza v krásnom prostredí Turčianskej kotliny uprostred nádhernej prírody Malej Fatry, vo vzdialenosti 7 km od mesta Martin v Žilinskom kraji. V blízkom okolí vily sa nachádza hneď niekoľko známych lyžiarskych areálov ako stredisko Martinské Hole (Winter Park Martinky), stredisko Jasenská dolina (12 km) a v tesnej blízkosti rodinami veľmi obľúbené stredisko Snowland Valčianska dolina, vzdialené iba 5 minút autom. V širšom okolí nájdete aj množstvo termálnych kúpalísk ako Gino Paradise Bešeňová, Spa & Aquapark Turčianske Teplice a Aquapark Tatralandia. Vďaka ideálnej polohe ubytovania si tu prídu na svoje všetci milovníci turistiky, športových aktivít ako aj skvelého relaxu a oddychu, a to v každom ročnom období.

Vila Valča ponúka svojím hosťom 750 m2 komfortného ubytovania na oplotenom a krásne upravenom pozemku o výmere cca 2000 m2 v peknom prostredí lesoparku, relax a odpočinok pre celú rodinu s deťmi alebo partiu priateľov a známych s maximálnym počtom 9 osôb.

V objekte sa nachádza plne vybavená kuchyňa s veľkým jedálenským stolom a barovým pultom, spojená s priestrannou obývacou časťou, ktorej súčasťou je murovaný francúzsky krb, pohodlná kožená sedacia súprava, plazmový Smart Full HD TV (s uhlopriečkou 127 cm), domáce kino Dolby Surround 5.1 a satelit Skylink. V dome sú k dispozícii tri priestranné 3-lôžkové izby, ktoré sú vybavené vlastnou kúpeľňou s toaletou, Full HD TV, pracovným stolom a gaučom, využiteľným pre pohodlné prespanie jednej osoby. V priestoroch celej vily je zároveň zaistené WiFi pripojenie internet. Objekt je centrálne vykurovaný plynovým kondenzačným kotlom.

Počas pobytu je hosťom v rámci vily k dispozícii samostatná WELLNESS ČASŤ, v ktorej sa nachádza krytý bazén o dĺžke 12 m, jakuzzi (vírivá vaňa) s kapacitou pre 6 osôb, drevená fínska sauna pre 9 ľudí, ochladzovací sprchovací kút a príjemná relaxačná zóna s lehátkami.

Súčasťou areálu vily je drevený altánok s posedením, krbom, grilom a kotlíkom na guláš. Pre hostí so športovým duchom je tu k dispozícii okrem bazénu aj vlastný tenisový kurt, basketbalový kôš, dva bicykle, či pingpongový stôl. Priamo v susednom objekte vily je zaistená možnosť stravovania v Pohostinstve Hrádok.

Samotná obec Valča sa nachádza pod výbežkami vrchov Lúčanskej Malej Fatry, v ústi Valčianskej a Slovianskej doliny. Patrí do okresu Martin. Prístupové cesty vedú z dvoch susedných obcí, z obce Príbovce (viviálna cesta) a z Trnova. Obec sa nachádza na úpätí vrchu Kriváň, vo Valčianskej pahorkatine.

Z obce Valča pochádzajú aj olejkári a šafraníci. Nájdete tu preto aj kaštieľ a vedľa neho olejkárske domy. Valčianski olejkári a šafraníci sa preslávili vo vtedajšom cárskom Rusku, Perzii, Španielsku a v Istanbule (na celom území Európy). Dominantou obce Valča je Kostol Povýšenia sv. Kríža postavený na mieste starého kostola z 11. storočia. Patrónom kostola a obce Valča je sv. Kríž, ale aj sv. Helena, ktorej koruna je vyobrazená v erbe.

Obec Valča má aj niekoľko významných rodákov: Karol Cengel, prírodovedec -zoológ, entomológ, lesník, ochranár a preparátor. Ján Andel, spisovateľ, písal hlavne pre deti a mládež. Bol organizátorom kultúrneho života obce a taktiež bol aj kronikárom. Svetozár Pavlík - v 60. rokoch 20. storočia patril k najlepším kulturistom Československa a preslávil Valču aj v zahraničí. Svetozár Pavlík je bývalým trénerom reprezentácie Slovenska v kulturistike a vychoval mnoho majstrov Európy a majstrov sveta.

Turistické chodníky vedú z Valče do sedla Maríková, odkiaľ možete pokračovať hrebeňom Lúčanskej Malej Fatry na Martinské hole alebo Kľak. Do Sedla pod Hnilickou Kýčerou sa dostanete cez Sloviansku dolinu, kde sa zastavíte na rybníkoch Brčná, ktoré poskytujú možnosť rybolovu. Lokálnou zaujímavosťou je sírny prameň Smradľavá voda, vyvierajúci v Slovianskej doline.

Turistický a športovo-rekreačný význam obce zvýšilo vybudovanie lyžiarskeho strediska SNOWLAND. Lyžiari môžu využívať upravované a technickým snehom zasnežované lyžiarske svahy. V letnom období stredisko ponúka tenisové kurty ako aj golfovú akadémiu.

Valčianska a Slovianska dolina sú súčasťou cyklotrás. Do susednej obce Kláštor pod Znievom sa dostanete cez Sloviansku dolinu, odkiaľ môžete zdolávať trasu "Slovenských Pyrenejí". Známa značená turčianska cyklotrasa "Tanková cesta" Vás tiež prevedie do obce Valča. Špecifickosť tejto trasy je v tom, že má vlastnú vozovku prevažne asfaltovú, určenú len pre cyklistickú dopravu a využíva pôvodnú vojenskú tankovú cestu. Trasa je dlhá 15 km a široká 5 m takmer na celom úseku. Prechádza úbočím Lúčanskej Malej Fatry, územím obcí Bystrička, Trebostovo, Trnovo, Turčiansky Peter a prejsť môžete až do Valče. Cestou sa Vám naskytujú nádherné panorámy Turčianskej kotliny, preto si nenechajte ujsť výhľad z cyklorozhľadne nad Bystričkou.

Región nazývaný aj Turčianska záhradka leží v strednej až v severozápadnej časti Slovenska a nesie svoje meno po rieke, ktorá ním tečie. Má rozlohu 1125 km2 a viac ako 105 000 obyvateľov. V regióne Turca sa nachádza 69 obcí a 3 mestá - Martin, Turčianske Teplice a Vrútky. Turčianska kotlina je obklopená štyrmi pohoriami. Sú to: Malá Fatra, Veľká Fatra, Kremnické vrchy a Žiar. Celá patrí do Žilinského kraja a je rozdelená do okresov Martin a Turčianske Teplice. Hrady a pamiatky v Turci, ktoré môžu návštevníci regiónu navštíviť sú napríklad Blatnický hrad, Sklabinský hrad, Znievsky hrad, kláštor premonštrátov v Kláštore pod Znievom, anglický park a kaštieľ v Turčianskej Štiavničke, či kaštieľ v Mošovciach. Z prírodných krás ponúka Turiec Šútovský vodopád (najvyšší v Malej Fatre) a tiesňavu Tesnô. Turiec je známy aj minerálnymi vodami. Známe sú napríklad Budiš a Fatra.