Loading

Ubytovanie v Levočskej doline

(10 objektov)

Farmársky zrub

Levoča, na samote, pri lese / na okraji lesa (LE 3,2 km vzdušne)
Dokonalý oddych, voľno, zvieratká :)

Privát Oáza

Levoča, v obci / v meste, v centre mesta (LE 0,3 km vzdušne)
Príjemné ubytovanie s free WiFi

Apartmán KRIVÁŇ

Levoča, na okraji obce / mesta, v centre mesta (LE 1,2 km vzdušne)
Ideálne ubytovanie pre rodiny s deťmi.

Ubytovanie Miško

Levoča, v rekreačnej oblasti, pri kúpalisku (LE 5,1 km vzdušne)
Záhradný krb, trampolína, pri kúpalisku!
1 - 10 / 10

Levočská dolina

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna dolina, kde sa sneh sypal nielen z neba, ale aj zo snežných diel a kde sa voda liala do bazénov biokúpaliska. Bola to dolina obklopená Levočskými vrchmi, v ktorej malí aj veľkí dobrodruhovia našli vždy kopec zábavy.

Levočská dolina sa nachádza len 5 km od centra Levoče. Táto mestská časť bola v minulosti samostatnou obcou, preto ju dodnes mnohí obyvatelia považujú za dedinu. V súčasnosti je to oblasť s množstvom voľnočasových aktivít v každom ročnom období.

Práve tu nájdete prvé biokúpalisko na Spiši, ktoré využíva technológiu samočistenia vody pomocou rastlín. Pri tomto type kúpania sa snúbi komfort plávania v bazéne s ekologickými a zdravotnými výhodami bio úpravy vody bez chemických látok. Do kúpacej sekcie sa vstupuje z umelej pláže. Bazén je rozdelený na 3 časti s rôznou hĺbkou vody, maximálna hĺbka je 2 m. V areáli biokúpaliska sa nebudú nudiť ani rybári, nakoľko si v jednom z jazierok môžu uloviť pstruha dúhového a hneď na mieste ho aj ugrilovať.

Dokonalý relax nájdete v priestoroch wellness centra. Okrem wellness bazéna nové sily načerpáte pri masážach a relaxačných procedúrach. Takýto druh pobytu určite poteší všetky zamilované páry aj skupinky pracovne vyťažených kamarátov.

Zima praje milovníkom bielych svahov. V Levočskej doline Vás čakajú upravené zjazdovky strediska Resort Levočská dolina, zasnežované technickým snehom pre deti, náročných lyžiarov aj začiatočníkov. Upravené trate tu nájdu vyznávači bežeckého lyžovania. V ski servise sa postarajú o technický stav Vašich lyží, v lyžiarskej škole a škôlke vylepšia Vašu lyžiarsku techniku a ak lyže nemáte alebo sa Vám s nimi jednoducho nechce cestovať, prenajmete si ich v požičovni lyží. Aby ste mali prázdninovú lyžovačku bez starostí, ubytujte sa v jednej z romantických chát na okolí.

Teplejšie mesiace sú ideálne na spoznávanie krás Levočských vrchov nielen po vlastných nohách, ale aj zo sedadla bicykla. Čakajú Vás stovky kilometrov cyklotrás a desiatky turistických trás rôznej náročnosti. S prepravou bicykla sa trápiť nemusíte – požičajú Vám ho priamo na mieste.

Ak hľadáte inšpiráciu na víkendový pobyt, určite zavítajte do historického centra Levoče a ubytujte sa v niektorom z miestnych penziónov, privátov či apartmánov. Mesto je od roku 2009 zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Vďaka zachovaným hradbám so 6 vežami má charakter stredovekého mesta. Množstvo pamiatok a umeleckých skvostov z nej robia jedno z najkrajších slovenských miest. Historické centrum bolo vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. V Kostole sv. Jakuba na vlastné oči uvidíte najvyšší oltár na svete (18,62 m), ktorý v 16. storočí z lipového dreva vyrobil Majster Pavol. Určite neobídete najväčšie námestie so stredovekým obdĺžnikovým tvarom v Európe. Pokocháte sa pohľadom na renesančné domy, renesančnú radnicu, najkrajší župný dom v Uhorsku i barokové kostoly.

Nech Váš pobyt v Levoči bude akokoľvek dlhý, určite z histórie mesta a krásnej prírody, ktorá tento región obklopuje, načerpáte dostatok síl do ďalších všedných dní.