V krásnom tichom prostredí pod horou

Chata Záborie je situovaná v nádhernom tichom prostredí na okraji malebnej obce Záborie, nachádzajúcej sa uprostred nádhernej prírody Veľkej Fatry v severovýchodnej časti Turčianskej kotliny, vo vzdialenosti 5 km od mesta Martin. Krásne pokojné prostredie, prekrásna okolitá príroda, dokonalý pokoj, zabezpečené pohodlie ubytovania a maximálne súkromie. Ak túžite po dovolenke v takomto prostredí, srdečne Vás k nám pozývame. Vďaka výbornej polohe ubytovania pod horou s veľkou peknou záhradou a možnosťou podnikania množstva krásnych prechádzok do okolia je chata ideálnou voľbou pre všetkých milovníkov pokoja, oddychu ako i rodinky s deťmi.

Celoročne Vám ponúkame príjemné ubytovanie v pohodlne zariadenej samostatnej chate, ktorá disponuje možnosťou ubytovania pre 4 až 7 osôb. V chate sú hosťom k dispozícii dve dvojlôžkové spálne s možnosťou využitia jednej prístelky, umiestnené na poschodí objektu. Ku každej z týchto izieb patrí vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom, umývadlom a toaletou. Prízemie chaty je tvorené spoločenskou miestnosťou s krbom, televízorom, domácim kinom, DVD prehrávačom a pohodlnou sedačkou, ktorá je v prípade potreby využiteľná pre prespanie jednej osoby. Spoločenská miestnosť je súčasne prepojená s kompletne vybavenou kuchyňou s jedálenskou časťou. Na prípravu vlastnej domácej stravy tu môžete využívať okrem kompletného kuchynského príslušenstva s riadom taktiež elektrickú dvojpatničku s grilom, sporák na tuhé palivo, mikrovlnnú rúru, rýchlovarnú kanvicu a chladničku. Pre zabezpečenie komfortu hostí je súčasťou prízemia ubytovania rovnako ďalšia samostatná toaleta. V celej chate je navyše zaistené bezplatné WiFi pripojenie na internet.

K chate patrí veľká záhrada so zatrávneným priestorom pre hranie rôznych loptových hier ako aj príjemné vonkajšie posedenie v altánku s grilom, kde si počas teplých letných dní a večerov môžu naši hostia príjemne posedieť a pripraviť si barbecue či guláš. Zároveň si tu vychutnáte pokoj a pohodlie sadu, kde si môžete užívať zábavu s deťmi alebo si nerušene oddýchnuť a relaxovať.

K objektu patrí rovnako celoročne využiteľný Zemiansky dom, v ktorom je možné usporiadať rôzne rodinné posedenia, oslavy, silvestrovskú zábavu či zabíjačku. Všetko potrebné vybavenie a prostriedky k tomu sú Vám tu k dispozícií, dôležité si je len priniesť iba svoje produkty, ktoré si želáte spracovať a konzumovať. Súčasťou Zemianskeho domu je izba, kuchyňa s pecou na drevo, prípravným priestorom (prípravovňou) a špajzou. Jeho samozrejmosťou je aj kamenná pivnica, ktorá Vám poslúži na úschovu nápojov, potravín a iného príslušenstva. Zemiansky dom je výhradne určený pre návštevníkov, ktorí nemajú záujem navštevovať reštaurácie alebo majú určenú špeciálnu diétu, ktorá vyžaduje vlastnú prípravu jedál. Priestory Zemianskeho domu sú využiteľné aj v prípade daždivého či chladného počasia. Toto všetko je k dispozícií našim ubytovaním hosťom za určitý príplatok alebo ako samostatný objekt za určitý poplatok pre ľudí z okolia, ktorý majú záujem o tento typ rekreácie.

Parkovania Vašich áut je možné priamo pri chate. Za menší poplatok je Vám tu k dispozícii taktiež garáž. Veríme, že sa u nás budete cítiť výborne a radi čoskoro opäť využijete naše služby. Tešíme sa na Vašu návštevu.