Krásna chata v tichom prostredí lesa

Chata Salvius sa nachádza na okraji malebnej obce Terchová, v tichom a pokojnom prostredí lesa. Nielen vynikajúca poloha chaty ale aj bohatá história obce Vás určite bude zaujímať. Terchová je totiž rodiskom nášho najznámejšieho zbojníka Juraja Jánošíka, rovnako ako aj hlavného knihára cisárovnej Márie Terézie - Adama Františka Kollára.

Prekrásne prostredie Malej Fatry Vás zláka svojimi nespočetnými turistickými a cyklistickými trasami (odhadom je ich dokopy okolo 280 km). Vydajte sa preskúmať Jánošíkove diery, Malý a Veľký Rozsutec, Chleb či Šútovský vodopád. Ak k nám zavítate v zime, určite si nezabudnite zbaliť lyžiarsku výstroj, pretože v Terchovej a okolí zažijete výbornú lyžovačku pre celú rodinu. V známom lyžiarskom stredisku Vrátna Free Time Zone nájdete nielen lyžiarske ale aj upravené bežkárske trate.

Útulná Chata Salvius poskytuje celoročne príjemné ubytovanie s maximálnou kapacitou pre 17 až 22 osôb. Pokojný a ničím nerušený spánok si vychutnáte v štyroch 2-lôžkových izbách s možnosťou prístelky (s manželskými alebo samostatnými lôžkami), jednej 4-lôžkovej izbe s možnosťou prístelky (s poschodovou posteľou a dvomi samostatnými lôžkami) a jednej 5-lôžkovej izbe s dvomi poschodovými posteľami a jedným samostatným lôžkom. V každej spálni sa nachádza televízor so satelitným príjmom.

Chvíľky pohody a relaxu si užijete aj v spoločenskej miestnosti s lavicovým posedením a televízorom so satelitným príjmom, ktorá je prepojená s priestrannou kuchyňou. Na prípravu domácej stravy Vám tu poslúži elektrický sporák s rúrou, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica a chladnička s mrazničkou. V suteréne chaty nájdete príjemný chládok hlavne v letnom období a voľné chvíle Vám zaručene spríjemní aj malá vinárnička, kde si môžete vychutnať vínko s priateľmi. V chate sú Vám k dispozícii dve kúpeľne so sprchovými kútmi a tri toalety. Kúpeľňa aj izby na prízemí sú plne prispôsobené pre pobyt človeka na vozíku. V priestoroch celej chaty je zaistené bezplatné WiFi pripojenie na internet.

Vôňa grilovaných špecialít bude pre Vás samozrejmosťou. Pri chate na Vás čaká ohnisko, gril a v kotlíku si môžete uvariť chutný chatársky guláš. Kým sa Vaše detičky budú zabávať na hojdačke a šmýkačke, Vy si môžete prečítať knihu v altánku alebo len tak posedieť s priateľmi. Vaše autá si pohodlne odparkujete pri chate.

Zavítajte k nám s rodinkou, priateľmi alebo známymi a prežite u nás svoju vysnívanú dovolenku! Tešíme sa na Vás!


Preferujeme: Rodiny s deťmi