Pri lese

Chata Pod Pálenicou je situovaná v pokojnom tichom prostredí pod lesom, neďaleko malebnej obce Pavčina Lehota, ležiacej na začiatku krásnej Demänovskej doliny. Vďaka výbornej polohe chaty v srdci Liptova a v blízkosti všetkých jeho atrakcií, si tu na svoje celoročne prídu nie len rodiny s deťmi, seniori a skupiny priateľov, ale aj všetci milovníci letných a zimných športov.

Ak hľadáte dôvod, prečo si vybrať pre Váš pobyt práve našu chatu, možno ním bude aj to, že Vám vždy radi pomôžeme a poradíme pri plánovaní výletov ako aj pri bežných starostiach dovolenkárov. Milovníkom turistiky vysvetlíme ako zdolať na mnoho spôsobov Chopok, najvyšší vrch Nízkych Tatier, zvoliť si vhodnú túru podľa náročnosti alebo kde v blízkosti Jasnej si môžete zaparkovať svoje auto. Nasmerujeme Vás na pešiu cestičku k očarujúcim demänovským jaskyniam, či vysvetlíme, kde to vlastne sú zrúcaniny hradu Likava. Spríjemniť Váš voľný čas si môžete aj skvelým relaxom v blízkom aquaparku Tatralandia, v termálnom kúpalisku v Liptovskom Jáne, v GINO Paradise Bešeňová alebo v kúpeľoch Lúčky. Na svoje si tu prídu aj vyznávači vodných športov, ktorí to nebudú mať ďaleko k Liptovskej Mare. Či už bude leto alebo zima, Liptov Vám ponúka stále bohaté možnosti relaxu ako aj aktívneho oddychu... No a my Vám o nich povieme čo to viac.

Chata Pod Pálenicou poskytuje hosťom celoročne 10 pevných lôžok. V prípade ubytovania rodín s deťmi je možné po dohode využiť v chate aj dve prístelky pre dve deti.

Do chaty sa vchádza cez murovanú verandu do predsiene s dvomi kreslami, cez ktorú následne vstúpite do príjemnej obývacej miestnosti s posedením, televízorom a CD prehrávačom, ktorá je zároveň prepojená s kompletne vybavenou kuchyňou s jedálenskou časťou s posedením. Vo výbave kuchyne môžete na prípravu vlastného stravovania využívať keramickú dvojplatničku, mikrovlnnú rúru, rýchovarnú kanvicu, chladničku s mrazničkou a všetok potrebný riad. Súčasťou prízemia chaty sú zároveň dve útulné 2-lôžkové izby a jedna kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Schodiskom sa dostanete na poschodie objektu, kde sú Vám k dispozícii ďalšie tri 2-lôžkové spálne (z toho dve izby s balkónom), pri ktorých nechýba ani druhá kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Na poschodí chaty môžete využívať zároveň ešte jeden veľký balkón s posedením, odkiaľ si vychutnáte nádherný výhľad na vrch Poludnica.

Príjemne oddýchnuť si môžu ubytovaní hostia aj pri vonkajšom posedení s možnosťou grilovania, opekania a varenia kotlíkového gulášu. K chate je zaistený celoročne veľmi dobrý prístup, pričom parkovanie Vašich áut je možné už priamo pred ňou. Veríme, že sa u nás budete cítiť výborne a čoskoro nás opäť radi navštívite. Tešíme sa na Vás.