Loading

Ubytovanie Iľanovo - Košútovo

(716 objektov v okolí 25 km)
Iľanovo - Košútovo

Iľanovo - Košútovo

Liptovský Mikuláš - Iľanovo

Milujete hory a predovšetkým Nízke Tatry? Potom určite poznáte všetky ich známe aj menej známe miesta. Sú krásne, majestátne a človek v nich načerpá mnoho síl do ďalších dní. No niekedy treba tie sily aj nejako vybiť. V zime napríklad vo forme lyžovačky. Máme pre Vás jeden tip na skrytý kút Nízkych Tatier, kde si zalyžujete dosýta.

Hovoríme o lyžiarskom stredisku Iľanovo Košútovo. To sa nachádza pri rovnomennej dedinke Iľanovo. Maličké stredisko mnoho ľudí nepozná. Platí tu známe porekadlo, pod lampou je najväčšia tma. Nájdete ho totiž len niečo viac ako 3 km od Liptovského Mikuláša, kúsok od Demänovskej doliny. Drvivá väčšina turistov prúdi práve do Demänovskej doliny, do lyžiarskeho strediska Jasná. Pre Vás, ako návštevníka Iľanova je to veľká výhoda, svah v Košútove bude len a len Váš.

Lyžiarske stredisko má výhodnú severnú orientáciu. Vďaka nej tu sneh vydrží poriadne dlho a lyžiarska sezóna neskončí po pár týždňoch prevádzky. Azda najväčšou výhodou je prekrásny výhľad. Priamo pred Vami sa bude počas lyžovačky vypínať majestátna hradba Západných Tatier, pričom v diaľke sa budú črtať aj vrcholky Vysokých Tatier.

Nájdete tu jednu zjazdovku, jej dĺžka je 350 metrov. Dokáže tak zaujať predovšetkým nenáročných lyžiarov prípadne celé rodiny s deťmi. Zjazdovka je ako stvorená nielen pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilejších lyžiarov. Je značená červenou farbou.

V lyžiarskom stredisku Iľanovo Košútovo nájdete reštauráciu, kde Vás ponúknu najrôznejšími slovenskými špecialitami. Počas lyžovačky tak naberiete nové sily a navyše si dobre pochutíte. Okrem toho je lyžiarske stredisko vybavené systémom umelého zasnežovania, zjazdovka je pravidelne upravovaná a príjemným prekvapením je umelé osvetlenie. Lyžovať môžete aj večer, navyše je tu možnosť zaplatiť si súkromnú večernú lyžovačku.

Lyžovať sa nedá stále a pokiaľ sa rozhodnete dať si deň voľna, na výber máte nespočetné množstvo aktivít. Vybrať sa môžete do najznámejšieho aquaparku na Slovensku, Tatralandie pri Liptovskom Mikuláši so širokou ponukou vodných atrakcií. Na výber máte aj výletnú plavbu po Liptovskej Mare, zimnú turistiku hrebeňom Nízkych Tatier, paragliding z vrcholu Chopku, prípadne ďalší aquapark Gino Paradise v Bešeňovej. Susedná Demänovská dolina ponúka systém Demänovských jaskýň, ktoré patria k najkrajším a najnavštevovanejším jaskyniam na Slovensku.

Rovnako široké sú možnosti lyžovania v blízkom okolí. Okrem strediska Iľanovo Košútovo môžete vyraziť na lyže do Závažnej Poruby, Pavčinej Lehoty, Jasnej či Liptovského Jána. Pokiaľ sa rozhodnete pre Iľanovo Košútovo tak budete určite hľadať nejaké to ubytovanie. V dedinke nájdete množstvo privátov, blízke okolie ponúka aj penzióny či moderné hotely v neďalekom Liptovskom Mikuláši. Bez ohľadu na to, kde budete bývať, na svah sa dostanete za pár minút. Ak hľadáte výnimočné miesto s príjemnou atmosférou, tak je pre Vás Iľanovo určite vhodné.

... zobraziť viac

Domček pri Medokýši

0,1 km od Iľanovo - Košútovo, Liptovský Mikuláš - Iľanovo, na okraji obce / mesta, p...
Samostatný domček v Nízkych Tatrách

Dovolenkový dom Grey Cat

0,2 km od Iľanovo - Košútovo, Liptovský Mikuláš - Iľanovo, v...
S vonkajším bazénom a moderným vybavením

Apartments Pemikas

0,4 km od Iľanovo - Košútovo, Liptovský Mikuláš - Iľanovo, v obci / v meste
Nové drevené apartmány v srdci Liptova!

Norova chata

1,7 km od Iľanovo - Košútovo, Závažná Poruba, na samote, pri...
Príďte si k nám vyčistiť hlavu.

Chata Opalisko

1,9 km od Iľanovo - Košútovo, Závažná Poruba, mimo obce / mes...
V tichom prostredí pod lesom

Penzión Zivka

1,9 km od Iľanovo - Košútovo, Závažná Poruba, na okraji obce / mesta, pri lese / na...
Wellness penzión pri lyžiarskom areáli

Apartmány u Braňa

2,0 km od Iľanovo - Košútovo, Závažná Poruba, na okraji obce / mesta
Moderný apartmán s infra saunou

Chata Michal Závažná Poruba

2,1 km od Iľanovo - Košútovo, Závažná Poruba, na okraji obce / mesta, pri lese / na...
Útulná chatka na Liptove!

Hekels privat

2,2 km od Iľanovo - Košútovo, Závažná Poruba, v obci / v mest...
Rekonštruovaný apartmán blízko zjazdovky

Záhradný dom

2,2 km od Iľanovo - Košútovo, Závažná Poruba, v obci / v mest...
V krásnom prostredí s krbom