Loading

Ubytovanie v Bušinciach

(0 objektov + 6 objektov v okolí 25 km)

Apartmánový dom Farma Obeckov

Obeckov (Bušince 12,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centr...
Relax, oddych, pohoda...

Turistická ubytovňa Modrý Kameň

Modrý Kameň (Bušince 14,4 km vzdušne), v obci / v meste, v c...
Príjemné a cenovo výhodné ubytovanie!

Apartmány ALEX s bazénom

Kalonda (Bušince 15,0 km vzdušne), v obci / v meste
Klimatizované apartmány s bazénom

Ubytovanie Samuel

Mučín (Bušince 16,9 km vzdušne), v obci / v meste
Útulné ubytovanie za skvelú cenu

Ubytovanie POP BAL

Rapovce (Bušince 17,4 km vzdušne), v obci / v meste, pri kúp...
Moderné izby v blízkosti kúpaliska!

Vila Mária

Rapovce (Bušince 17,6 km vzdušne), na okraji obce / mesta, v...
Len 250 metrov od Aquaparku Novolandia!
1 - 6 / 6

Bušince

Bušince 1

Ďalším z tisícov nepoznaných kútov Slovenska je naša južná hranica s Maďarskom, obzvlášť oblasť stredu Slovenska. Západnú hranicu turisti navštevujú kvôli termálnym prameňom, východnú zas pre dobré a kvalitné vínko. Avšak na stred sa akosi zabúda. Aj tu ale nájdete mnoho zaujímavostí, ktoré stoja za návštevu.

Bušince sa nachádzajú v blízkosti okresného mesta Veľký Krtíš. Prvá zmienka o obci pochádza už z roku 1245, čo ju radí medzi tie staršie. Istú dobu patrila obec do panstva hradu Divín. Čo je však zaujímavejšie, jej obyvatelia sa venovali aj pestovaniu viniča.

Medzi zaujímavosti obce patrí predovšetkým miestny kostol z roku 1797. Rovnako tu nájdete aj pamätnú izbu venovanú histórií obce, kde nájdete predmety, ktoré domáci používali pred desaťročiami každý deň. Táto izba je venovaná aj pamiatke miestneho letca, ktorý zahynul pri nešťastnom pristávacom manévri.

Bušince 2

Napriek tomu, že sa Bušince nachádzajú pri hranici s Maďarskom, nenájdete tu len siahodlhú rovinu. Okolie je príjemne zvlnené a praje aj turistom. Klasické značené chodníky by ste tu hľadali márne, to však otvára možnosti dobrodružnejšie naladeným turistom. Po brehu rieky Ipeľ spoznáte mnohé neznáme zákutia. Lesnými cestami sa môžete dostať peši či na bicykli na menšie vrchy, ako napríklad Bukovec. Túlavé topánky Vás možno zavedú až na niektorý z blízkych vrchov na maďarskom území. To však na škodu nebude, najbližšia maďarská obec je od Bušiniec vzdialená len jeden kilometer. Aspoň ochutnáte pravú maďarskú pálenku či klobásky.

Juh Slovenska má za sebou pomerne turbulentnú históriu. Naše územie bolo potrebné brániť, preto aj v blízkosti Bušiniec nájdete niekoľko hradov. Azda najznámejším je hrad Modrý Kameň. Nie je to len hrad, ale aj múzeum. Pokiaľ máte radi rozprávky, prídete si v ňom na svoje. Sídli tu totiž expozícia Slovenského národného múzea zameraná na bábkarstvo a hračky. Bušince 3Dospelí sa na chvíľu vrátia do detstva a deti sa dostanú do skutočnej rozprávkovej krajiny.

Ďalšími zaujímavými hradmihrad Šomoška či Fiľakovský hrad priamo v neďalekom Fiľakove. Zaujímavou architektúrou sa vyznačuje Haličský zámok, môžete tak vidieť, že aj na juhu Slovenska je na čo pozerať.

V okolí obce Bušince je v lete vždy poriadne horúco. Vtedy padne najlepšie vyraziť kamsi k vode. V neďalekej Dolnej Strehovej je príjemné termálne kúpalisko, ktoré si zaručene obľúbite. Ďalšie nájdete vo Vinici a ak Vám nebude vadiť cestovať za relaxom troška dlhšie, to pravé orechové nájdete na brehu vodnej nádrže Ružiná, ktorá patrí k tým najteplejším nádržiam u nás.

Obec Bušince ponúka ubytovanie aj pre náročnejších. Nájdete tu komfortný a príjemný penzión, prípadne lacné ubytovanie na privátoch. Užijete si skutočne slnečnú a horúcu dovolenku. Pokiaľ k šťastiu nepotrebujete more a uskromníte sa s kúpaliskom, prípadne vodnou nádržou, voľba pre lacnejšiu dovolenku je jasná.