Loading

Lacné ubytovanie v Košiciach

(12 objektov + 3 objekty v okolí 25 km)

Apartmán ANDREA

Košice - Juh, v obci / v meste, v centre mesta
Komfort a výhodná cena pri centre mesta

Family’s Apartments next to the park

Košice, v obci / v meste, v centre mesta
Luxusný apartmán v centre mesta (600 m)

Ubytovňa City

Košice - Šaca - Košice - Šaca, v obci / v meste
Kvalitné ubytovanie za atraktívne ceny!

Penzión nad Bankou

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
V centre Košíc so súkromným parkoviskom

Ubytovanie TOMÁŠ

Košice - Sever, v obci / v meste, v centre mesta
Lacné ubytovanie s plným komfortom

MEI Hostel

Košice - Západ, v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné ubytovanie za výhodné ceny!

Hostel White Coral

Košice - Barca, v obci / v meste, v centre mesta
Príjemné ubytovanie v pokojnej časti

Turistická ubytovňa Strojár

Košice - Juh, v obci / v meste
Nové príjemné cenovo výhodné ubytovanie!

Ubytovňa Mestský Park 13

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, pri kúpalisku
Lacné ubytovanie v centre Košíc!

Turistiská ubytovňa Košice

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovňa blízko centra
1 - 15 / 15

Lacné ubytovanie v Košiciach

Lacné ubytovanie v Košiciach 1

Naše druhé najväčšie mesto s takmer štvrť miliónom obyvateľov, metropola východu síce nedosahuje rozmerov európskych veľkomiest, no svojou krásou mnohé z nich predčí. Pokiaľ radi spoznávate nové mestá, ich históriu a skryté zákutia, určite by ste mali zavítať aj na východné Slovensko.

Prvá písomná zmienka o Košiciach pochádza z roku 1230, ich dejiny však siahajú oveľa ďalej. Vládli mu mnohí známi panovníci, z najznámejších spomenieme Žigmunda Luxemburského či Mateja Korvína. Počas panovania druhého spomenutého zaznamenali Košice nevídaný rozmach, patrili medzi najväčšie európske mestá.

Ak si myslíte, že mesto s takouto históriou ponúkne mnoho zaujímavostí, máte pravdu. Najznámejšou pýchou Košíc je jednoznačne Dóm sv. Alžbety. Ide o najväčšiu katedrálu na Slovensku. No nie je to jediné „naj“. Vedeli ste, že sa v Košiciach behá 2. najstarší maratón na svete? Pokiaľ ste náruživý športovec, určite nevynechajte jedinečnú príležitosť zažiť ho na vlastnej koži.

Lacné ubytovanie v Košiciach 2

Prekrásnymi sú aj klasické historické budovy roztrúsené po celom okolí námestia. Ide hlavne o radnicu, Župný dom, Židovské kasíno, Péchyho palác. Dominantou námestia je aj budova Štátneho divadla. Myslíte si, že sme na niečo zabudli? Áno, na prekrásnu spievajúcu fontánu, ktorá patrí k neodmysliteľným symbolom Košíc.

Pri Košiciach je aj mnoho iných zaujímavostí. Nájdete tu ZOO, ktorá patrí k najnavštevovanejším na Slovensku. V lete si vychutnáte to pravé osvieženie na jednom z mnohých kúpalísk. Priaznivci športu určite zavítajú na hokej. Prekrásny hokejový štadión je príjemným bonusom a sedieť medzi divákmi v početnom hľadisku je nezabudnuteľným zážitkom. Jasovská jaskyňa, Zádielská tiesňava či gejzír v Herľanoch sú prírodnými zaujímavosťami v blízkom okolí Košíc, ktorým by ste mali tiež venovať pozornosť.

Mesto Košice ponúka široké možnosti lacného ubytovania. Nachádzajú sa v peknom prostredí, obklopené menšími pohoriami. Lacné ubytovanie v Košiciach 3Preto tu nájdete aj turistické ubytovne, ktoré prichýlia nielen skupiny turistov, ale aj nenáročné rodinky či dvojice.

V Košiciach je aj mnoho lacných a cenovo dostupných penziónov, kde dostanete navyše prvotriednu starostlivosť a špičkový komfort. Na vzostupe sú moderné hostely, kde nájdete okrem lacného ubytovania aj mnoho ďalších cestovateľov, s ktorými sa môžete príjemne porozprávať.

Čoraz obľúbenejšími sú aj privátyapartmány. Pamätajte, že Košice nie sú tvorené len ich centrom. V okrajových mestských častiach Košíc sa ubytovacích kapacít nachádza viac než dosť. Najväčšou výhodou je okrem ich mimoriadne priaznivej ceny aj dokonalé súkromie, ktoré poskytujú. Nájdete v nich skutočný druhý domov.

Košiciach je množstvo krásnych miest, ktoré by ste mali vidieť. Lacné ubytovanie so sebou prináša navyše výhodu, že čo ušetríte, môžete využiť oveľa efektívnejšie. Môžete toho vidieť viac, navštíviť viacero kultúrnych pamiatok a odniesť si so sebou viac pekných darčekov.